YBWEB02
 • Anahtar Kelime :
 • Pozisyon :
 • Şehir :
 • Ülke :
 • İlan Tarihi :
 • Sektör Bilgileri :
 • İş Alanı Bilgileri :
 • Eğitim Bilgileri :
 • Askerlik Durumu :
 • Tecrübe Bilgileri :
 • Pozisyon seviyesi :
 • Çalışma Şekli :
 • Görüntüleme seçenekleri :
Şu an aranılan kriterlerle eşleşen ilan bulunamamıştır!
Sonuçları Filtrele
Anahtar Kelime


Yükleniyor..

GREIF Şirket Bilgileri

GREIF İş İlanları
GREIF
Web Sitesi : www.greif.com

ASIL FAALİYET ALANI: POLYPROPLENDEN MAMUL BÜYÜK TORBA ( BIG-BAG) ÜRETİMİ

ADRESİ:Fabrika Sokak No: 8 Samandıra /Kartal-İstanbul

ORTAKLIK YAPISI: Şirket Yabancı sermayeli bir kuruluk olması yanında, TSKB’nın ortaklığa katılımı ile Türkiye’de bir Devlet bankasının risk ortaklığı anlamında şirkete katılımı yönünde ilklerden birisidir.

ÜRÜN TANITIMI: Kısaca big-bag olarak adlandırılan ürünümüzün hammaddesi polipropilen ve polietilen olup, bu maddeler sağlık açısından zararlı değildir.Ürünlerimiz , toz ve granül halindeki sanayi ürünlerinin ambalajlanması, taşınması ve stoklanmasında kullanılmaktadır. Ürün, yaygın olarak madencilik, petrokimya, çimento ve gıda sektöründe tercih edilmektedir. Ürünlerimizin taşıma kapasiteleri 200 kg.dan 6000 kg. a kadar değişmektedir.

Her bir ürün müşteri talebine göre dizayn edilmekte yani butik üretim tarzında çalışılmaktadır.

Genel anlamda Tekstil teknolojinden ve Konfeksiyon işçiliğinden yararlanıldığı için emek-yoğun bir üretim sektörü olduğu söylenebilir.

SEKTÖR VE SEKTÖRÜNDEKİ YERİ:Türkiye’de Yaklaşık 15 yıllık bir geçmişe sahip olan yeni bir sektörde 20 civarında firma üretici olarak faaliyet göstermektedir. Büyük torba üretiminin yaygınlaştığı Türkiye, Avrupa’nın en önemli üretim merkezi konumundadır. Sektör, Avrupa Birliği ülkelerinin büyük torba (Big-Bag ) ithalatının %45’ini karşılıyor. Yılda yaklaşık 150 milyon dolarlık üretimin gerçekleştiği büyük torba sanayii , 130 milyon dolarlık ihracat yapıyor.

Big-bag kullanımı Türkiye’de artmasına rağmen henüz istenilen düzeyde değildir. Bu nedenle big-bag üreticisi çoğu firma gibi biz de ürünlerimizi ağırlıklı olarak yurtdışına pazarlamaktayız.

2001 yılından başlayarak belirli bir süre içerisinde üretim kapasitemizi %100 artırarak özellikle Avrupa ülkelerinin big-bag ihtiyaçlarının karşılanmasında lider konuma gelmeyi hedeflemiş bulunuyoruz.

2000 yılı , ekonomik anlamda pek çok şirket gibi bizleri de olumsuz etkiledi. Ancak biz pazara sunduğumuz ürünlerdeki %100 müşteri memnuniyeti politikalarımızın meyvelerini aldığımız yıl olması nedeniyle geçtiğimiz olumsuz dönemi en az kayıpla atlatan bir işletme olduğumuza inanıyoruz.

Big-bag üretimi Ünsa’nın Samandıra ve Sultanbeyli’deki kendi entegre tesislerinde yapılmaktadır.Üretim prosesimizi çoğunlukla müşterilerimiz şekillendirir. Kendi sektörünün devleri ile çalışmanın bir tarzı olarak “müşteri denetimini” en sık alan firmalardan birisi olduğumuzu gururla söyleyebiliriz .

Bu anlamda Uluslararası ISO 9001:2000 ve HACCP Kalite Belgeli ürünlerimizin en öne çıkan özelliği, her müşteri için butik çalışırız. Stok ürün yapamadığımız için her bir ürün için özel üretim prosesi oluşturulmaktadır. Bu temponun başarıyla altından kalkabilmek için de yetişmiş işgücüne ve ekiplere gereksinim vardır.

Uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Yenibireleman.com web sitesinin içeriği,
yazılımı ve video ile içeriklerine dair her türlü fikri ve mali haklar Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'ye aittir.
Copyright © 2000 - 2016 Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.
İş arayanlar bölümümüzü en iyi şekilde görüntüleyebilmek için; Internet Explorer 8.0 ve üzeri, Firefox 4.0 ve üzeri tarayıcılar kullanmanızı öneririz. Yenibiris.com, Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.'ne ait bir sitedir. Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş., 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, işarayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 26.12.2013 tarihli, 164 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.