YBWEB03

Atak Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ATAK Mühendislik 1988 yılında kurulmuştur. İnşaat piyasasında belirli bir yeri olan ATAK Mühendislik’in, kuruluşundan bu yana amacı, yapısal çelik alanlarında da genişleyen bir perspektifte etüt, proje ve inşaat taahhüdü hizmetlerini yüksek kalitede yerine getirmek olmuştur. ATAK UPM (Uluslar Arası Proje Müşavirlik Ltd. Şti.) isimli kardeş firma ile işbirliği içinde çalışmaktayız. ATAK A.Ş., mühendislik tecrübesiyle, TUCSA (Türk Yapısal Çelik Derneği) tarafından verilen TUCSAmark Yapısal Çelik Yeterlik Belgesini alarak seçkin mühendislik ve çelik konstrüksiyon imalatçı firmaları arasına girmeyi başarmıştır.

Firmamız, mühendislik uzmanlığının yanında, üretimde de yüksek teknolojili yapısal çelik konstrüksiyon imalat fabrikasına sahiptir. İmalat çeşitlerimiz içerisinde, çelik yapı elemanları, ince cidarlı soğuk şekillendirilmiş profiller, büyük çapta borular ve kenetli sac üretimi yeralmaktadır.

Ayrıca membran imalat atölyemiz de 2014 yılı itibariyle faaliyete geçmiştir.

ATAK Mühendislik, tasarım, projelendirme, imalat, anahtar teslim inşaat işleri, çatı ve cephe kaplama ve montaj işlerini kendi bünyesinde yapabilen ülkemizdeki ender firmalardan biridir.