İŞİMİZİ ÇOK İYİ YAPIYORUZ, ÇÜNKÜ NE YAPTIĞIMIZI ÇOK İYİ BİLİYORUZ….

30 Yıla yakın bir süredir üretim yapan Kalibre Boru Fabrikası daha kurulduğu ilk günlerde,  boru piyasasında kendi alanında yaşanan eksiklikleri iyi analiz etmiş,  boşlukları fark ederek ilk atılımını da bu yönde 1978 yılında ilk fabrikasını İzmit’te açarak gerçekleştirmiştir. Kalibre Boru iş yaşamına başladığı ilk andan itibaren geleceğe yatırım yapmayı hedeflemiştir. Aynı çatı altında rulo saç’tan işlenmiş parçaya hizmet anlayışıyla müşterisine ulaşan Kalibre Boru, bunun sonucunda gelişen boru teknolojilerinin gerisinde kalmamış aksine atılıma atılımla karşılık vermiştir. Kalibre Boru ihracata başladığı ilk günlerden itibaren sistemli, öngörülü işleyişinin verdiği avantajla ISO 9002 ve ISO 14001 Kalite Standartlarına sahip olmuş, ihracatta yoluna emin adımlarla devam etmiştir. Avrupa pazarına, ürettiği kaliteli ürünleri sunan Kalibre Boru, 1998’den itibaren üretimini daha da ileri boyutlara taşımıştır. Bunun akabinde DIN 2394 ve DIN 2458/1626–1628 normlarına uygun olarak dikişli boru üretimine de başlamıştır. Kalibre Boru bugün hedeflerinin birçoğunu büyük başarılar elde ederek gerçekleştirmiş bir firmadır. 1994 yılında yaptığı ilk ihracatın ardından üretimin büyük bir kısmını yurt dışına ihraç etmeye başlayan Kalibre Boru, artık Almanya, Fransa, İngiltere, İran, İtalya, İspanya, Hollanda, Belçika, Finlandiya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İsrail, Rusya ve Beyaz Rusya başta olmak üzere bu yıl itibariyle Portekiz ve Mısır'da da tanınan bir firmadır. Kalibre Boru, güvenilir, maliyet avantajlı çözümler sağlamak için kaliteyi, bütün çalışmalarında en önemli kriterlerden birisi olarak temel almaktadır. Böylece, üretimin ve sevkıyatın kilit süreçlerine çok daha güvenle odaklanabilme imkânı doğmaktadır. Özellikle, denetim sistemlerinin ve sürekli gelişim kültürünün birleşimiyle, Kalibre Boru, müşterilerine ve tedarikçilerine, yüksek standartta ve istikrarlı bir hizmet anlayışını garanti etmektedir. Otomotiv sektöründeki müşterilerin ihtiyaçları temel alınarak 2002 yılında kurulan ve ISO TS 16949 sertifikasıyla belgelendirilmiş KTC’ nin (Kalibre Boru Kesme Sanayi) sayesinde;  Kalibre Boru, artı  bir güç daha kazanmıştır.
Ayrıca bir diğer Kalibre Boru kuruluşu KPL firmasında, metal kasa, tahta kasa, karton kutu, plastik kutulara konulan ürünler müşteri isteğine göre özel olarak paketlenir. Ve yine müşteri isteği doğrultusunda KPL bünyesinde işleme alınan mamuller müşteri beklentilerine göre kaplama, boyama ve vibrasyon işlemlerinden geçer.

KALİBRE BORU’ DA İNSAN KAYNAKLARI;
Kalibre Boru için, müşterilerin ve tedarikçilerin yanında, çalışanları da çok önem taşımaktadır. Kalibre Boru’ da insan kaynakları her düzeyde çalışanın yeteneğini performansa dönüştürmektir. Kalibre Boru iş yaşamına başladığı ilk andan itibaren geleceğe yatırım yapmayı hedeflemiştir. Genç kadrosu, dinamik yapısı ile kurulduğu günden bu yana kendini yenileyen ve hızla büyüyen kuruluşumuz için en önemli yatırım insandır. Çalışanlarına her türlü kişisel gelişim imkânını sunan Kalibre Boru herkese pozitif bir bakış açısı sunmaktadır. Amaç en iyi iş gücünü kuruluşa çekmenin yanı sıra mevcut iş gücünün de güçlü yönlerine odaklanarak gerekli eğitimlerle çağın yeniliklerine ayak uydurmalarını sağlamaktır. “Şirketlerin değeri emekçilerine ve topluma geri verdikleri ile ölçülür. Karşılıklı bağlılık ilkesine dayanan ilişkilerde, çalışanların hem bireysel gelişmelerini, hem de firmaya katkılarını sağlamak, şirket politikasının hedefleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden, iç-dış eğitimler, performans değerlendirmeleri, etkin iletişim teknikleri ve diğer programlarla çalışanların gelişimi, Kalibre Boru’nun, sektörde öncü bir firma haline gelmesindeki en önemli etkenlerden birisi haline gelmiştir.

KALİBRE BORU ÜRÜN GRUBU;
Kalibre Boru özellikle, otomotiv endüstrisi için hassas çelik boru üretimi yapmaktadır. Geniş dış çap aralığına ve et kalınlığı ölçülerine sahip ürünleri sayesinde, Kalibre Boru dünyanın önde gelen boru tedarikçileri arasında yer almaktadır. Kalibre Boru’da; Basınç – silindir boruları, Rezerve – gövde boruları, Toz boruları, Amortisör boruları, Gazlı amortisör boruları, Şaft boruları, Rot boruları, Tekstil makinelerinde kullanılan çelik masura boruları,, Bisiklet ve motosiklet boruları, Konveyör boruları, Fırın alev boruları, Elektrik kablo boruları, Banyopan ve radyatör boruları, Kare-dikdörtgen ve istenilen şekilde profiller, Hidrolik devre ve silindir boruları, Hava pompa ve yağ pompa boruları, Teleskopik borular, Metal mobilyalarda kullanılan borular, Hidrolik lift boruları ve kriko boruları, Asansör boruları, Düşük ve yüksek sıcaklığa dayanıklı kazan boruları, Isı değişim ve kondansör boruları, Fitting boruları, Koltuk boruları üretilmektedir. Ayrıca KTC kısmında; çok hassas toleranslarda sabit boy kesme, hassas pah kırma, fırçalama, çapak alma, yıkama ve durulama, delme, pres, büzme, metal-kauçuk borular, iç-dış borular, anti-vibrasyon borular, metal bilezikler, şasi parçaları, fren ve pedal sistemleri, ön travers, arka ve ön aks boruları, büzülmüş şaft boruları üretimden sonra müşterinin isteği doğrultusunda şekillendirilmektedir. Hazırlanan ürünler KPL kısmında yine tamamen müşteri isteği doğrultusunda boyama, kaplama, vibrasyon ve paketleme işlemlerine tabi tutularak istenilen kriterlere getirilmektedir.

 “Günümüzde, hassas çelik boru ve profillerin kullanım alanları son derece geniştir. Bu borular, otomotiv, makine ve mobilya gibi pek çok sektörde tüketilmektedir. Ve bu konumda müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak yine Kalibre Borunun görevidir.”