İŞİMİZİ ÇOK İYİ YAPIYORUZ, ÇÜNKÜ NE YAPTIĞIMIZI ÇOK İYİ BİLİYORUZ….

1978 yılında İzmit Köseköy’de temellerini attığımız Kalibre Boru olarak, üç mühendis ve bir işçi ile soğuk çekim boru üretmek üzere faaliyete başladık. Tekstil sektörü için çelik bobin ile adım attığımız üretime, kısa bir süre sonra diğer sektörlerden gelen boru taleplerini karşılamaya başlayarak devam ettik.İnovasyon ve sürekli gelişim ilkesi ile pazardaki talep artışı doğrultusunda 1986 yılında İzmit’teki yeni fabrikamıza taşındık. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sonucunda yurt dışı pazarlarına açılarak, ilk ihracatımızı 1994 yılında gerçekleştik. Almanya’ya yapılan ilk ihracatın ardından yurtdışında güvenilir bir tedarikçi olarak tanınmaya başlayarak, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinin tercih ettiği bir iş ortağı konumuna geldik1998 yılında DIN / EN normlarına uygun kaynaklı boru üretimi faaliyetine başladık. Üretim arttıkça hammadde tedariğinin zorlaşması nedeniyle, fiyat, kalite ve teslimat ile ilgili problemleri çözmek ve müşterilerimize zamanında ve kaliteli hizmet verebilmek adına, dikişli boru üretimine başladık.2002 yılında otomotiv sektöründeki müşterilerimizin ihtiyaçları üzerine kurulan Kesme fabrikasında çapak alma, pah kırma, vibrasyon, delme, pres ve boyama gibi işlenmiş parçaların üretimine geçerek, küresel otomotiv tedarikçileri ve OEM tedarikçileri ile iş birliğine başladık.Kalibre Boru olarak çevreye karşı derin duyarlılığımız, kalite sistemlerindeki tartışmasız liderliğimiz, çalışanlarımıza verdiğimiz değer, yenilikçi ve çağdaş yönetim anlayışımız ile dünyada boru imalat sektöründe söz sahibi olmak hedefi doğrultusunda sürekli büyümeye ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

KALİBRE BORU’ DA İNSAN KAYNAKLARI;
Kalibre Boru için, müşterilerin ve tedarikçilerin yanında, çalışanları da çok önem taşımaktadır. Kalibre Boru’ da insan kaynakları her düzeyde çalışanın yeteneğini performansa dönüştürmektir. Kalibre Boru iş yaşamına başladığı ilk andan itibaren geleceğe yatırım yapmayı hedeflemiştir. Genç kadrosu, dinamik yapısı ile kurulduğu günden bu yana kendini yenileyen ve hızla büyüyen kuruluşumuz için en önemli yatırım insandır. Çalışanlarına her türlü kişisel gelişim imkânını sunan Kalibre Boru herkese pozitif bir bakış açısı sunmaktadır. Amaç en iyi iş gücünü kuruluşa çekmenin yanı sıra mevcut iş gücünün de güçlü yönlerine odaklanarak gerekli eğitimlerle çağın yeniliklerine ayak uydurmalarını sağlamaktır. “Şirketlerin değeri emekçilerine ve topluma geri verdikleri ile ölçülür. Karşılıklı bağlılık ilkesine dayanan ilişkilerde, çalışanların hem bireysel gelişmelerini, hem de firmaya katkılarını sağlamak, şirket politikasının hedefleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden, iç-dış eğitimler, performans değerlendirmeleri, etkin iletişim teknikleri ve diğer programlarla çalışanların gelişimi, Kalibre Boru’nun, sektörde öncü bir firma haline gelmesindeki en önemli etkenlerden birisi haline gelmiştir.

KALİBRE BORU ÜRÜN GRUBU;

Kalibre Boru son teknoloji entegre üretim makineleri ile hem kaynaklı hem dikişsiz soğuk çekme borular üretmektedir. 40 yılı aşkın tecrübesi ile kalite ve teslim süresi açısından müşteri  beklentilerini hatasız karşılayabilmek için en iyi inovasyonu kullanıp, adil maliyetlendirmeyi ve en yüksek kaliteyi sunarak katma değerli üretim yapmaya özen gösterilmektedir.Ürettiğimiz boruların kullanım alanları:

        - Otomotiv ve yan sanayi
        - İnşaat ve yapı    
        - Beyaz eşya  
        - Mobilya  
        - Tekstil   
        - Makine ve enerji sektörleri