Elektrik Elektronik Mühendisi

Manisa
 • 17.12.2020
 • 200 - 500
 • 11771 Görüntüleme

İş Tanımı

Ege Bölgesi'nin en büyük sanayi kurulışlarından biri olan ve Manisa- Alaşehir 'de bulunan Sarıkız Doğal Kaynak Suları  fabrikamızda görevlendirilmek üzere en az 5 yıl tecrübeli Elektrik Elektronik Mühendisi aranmaktadır.

Aranan Nitelikler

 • 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun, tercihen yüksek lisans yapmış, 
 • Gıda veya içecek üretim tesislerinde en az 5 yıl tecrübeli,
 • PLC,kart, haberleşme,arızalarını tespit edip çözüm üretebilen
 • Siemens, B&R yazılımlarına hakim
 • Tesiste elektriksel arızalara müdahale edebilecek
 • İyi derecede İngilizce bilen
 • Sözlü ve yazılı iletişimi güçlü, 
 • Planlama, organizasyon ve koordinasyon yeteneğine sahip, 
 • Sorumluluk sahibi, analitik düşünebilen, muhakeme yeteneğine sahip, 
Manisa – Alaşehir’de ikamet eden / edebilecek olan,


Elektrik Elektronik Mühendisi aranmaktadır.

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası, Manisa
Son 1 Ay
BENZER TÜM İLANLAR

SARIKIZ DOĞAL KAYNAK SULARI GIDA SAN. VE TİC.A.Ş.

-Sarıkız’ın aslına indiğimizde, 1860’lı yıllarda Alaşehir’de ilk açılan eczanenin sahibi İlya, o zamanlar İzmir’de bulunan Anadolu Ecza Deposu sahibi Atanuşula kardeşlerin yardımıyla, daha önceleri Sarıkız çayı içindeki ot ve kovalıklar arasında akmakta ve içilmesi bilinmediği için banyo kürü olarak halkın şifa umuduyla kullandığı bu suyun tahlilini yaptırmışlardır. Bu tahlilin ardından mide, böbrek, akciğer hastalıklarına karşı yararlı olduğunu kanıtlayarak şifalı su ruhsatına haiz kullanım iznini almışlardır.

-Bununla birlikte ihraç ve tanıtma haklarını da üzerlerine alan İlya ve ortakları, bu maden suyunu kovalıklardan çıkarmaya karar vermişlerdir. Suyu borular aracılığıyla yapımını 1898 yılında tamamladıkları binaya aktarmışlardır. Burada suyu fenni bir şekilde şişelere doldurarak dışarıya ihraç etmek için kullanmışlardır.

-Meydana getirdikleri tesisten, bir miktar su genele ait olmak üzere 3 olukla dış kısma aktarılmıştır. Ki şuanda var olan çeşmenin suyu da buradan gelmektedir. Daha önce fenni bir şekilde şişelerle Alaşehir’den dışarıya gönderilen bu su, şifalı olmasından dolayı büyük bir şöhret kazanmıştır. O zamanlar bütün eczanelerde şişeler içerisinde satılmakta ve her yerde

Alaşehir Sarıkız Maden Suyu” adı ile aranmaktaydı.

-O kadar büyük bir şöhrete kavuşmuştu ki Fransa’da dahi eczanelerde şifalı su olarak satılmaktaydı. Eski arşiv bilgilerinden 1869 yılına ait analiz raporlarıyla ihraç belgelerine ulaşılabilinmektedir. Bu kişilerin Türkiye’den ayrılmaları üzerine 1922 yılında bir süre çalışmalara ara verilmiş, Kızılay cemiyeti tarafından onarılarak tekrar üretime geçirilmiş, yeni şişeler içerisinde Türkiye içine ve dışına düzenli bir şekilde ihraç edilmiştir.

-Bir süre bu şekilde çalışıldıktan sonra, Kızılay cemiyeti Afyonkarahisar Maden Suyu’na önem vererek Alaşehir’deki çalışmalarını durdurmuş ve tesisatı Afyon’a götürmüştür. Daha sonra Alaşehir Belediyesi fazla modern olmayan bir tesis kurarak, Sarıkız Maden Suyu’nu burada şişeleyip daha çok ilçe ve çevresinde olmak üzere insanların kullanımına sunmuştur. 1970’li yıllarda Alaşehir Belediyesi’nin burayı, özel işletmecilere kiralamasıyla bugünkü Sarıkız Maden Suyu’nun temelleri atılmıştır.

MODERNİZASYON

-Sarıkız Maden Suyu’nun işletmesi Alaşehir Belediyesinden Aralık 2007 tarihinden itibaren alınmıştır. Bu yeni yapılanmayla birlikte tesiste eski makineler revize edilmiştir. Yeni yatırımlarla birlikte modernizasyona gidilmiştir. Manisa/Alaşehir’deki mevcut fabrikanın hemen yanına ilave olarak 50.000 şişe/saat yeni bir tesis inşasına başlanmıştır. Bu anlamda Sarıkız Maden Suyu tesislerinden etiket ve cam şişesine kadar kendini yenilenmiştir. Pazardaki liderliğine ve şöhretine yakışır bir hale gelmiştir.

Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları