Maden Mühendisi

Konya, Burdur
  • 10.06.2021
  • 0 - 50 başvuru
  • 1487 görüntülenme

İş Tanımı

Çevre Mevzuatı ile İlgili Tedbirleri Almak ve Uygunluğu Sağlamak, 

Maden Kanunu ile İlgili Yasal Düzenlemeleri Takip Etmek, 

Maden Kanunu ile İlgili İzinlerin Alınmasından Sorumlu Olmak, 

Aylık ve Yıllık Faaliyet Raporlarını Hazırlamak, 

Bağlı Olduğu Birim Yöneticisi ve Üst Yönetiminin Talimat ve Direktifleri Doğrultusunda İşi ile Alakalı Diğer İş ve İşlemleri Takip Etmek ve Uygulamak, 

Şirket adına alınmış Maden Ruhsatları ile şirketin yürüttüğü kamu işleri kapsamında kamuya ait maden ruhsatlarındaki madencilik faaliyetlerinin yürütülmesini ve koordinasyonunu sağlamak.

Kendisine bağlı olan Proje veya Projelerdeki madencilik faaliyetleriyle, gerekli malzeme ocaklarının Proje Yönetim Planının, bütçe ve iş programlarını hazırlanması gerektikçe revize etmek, bunların gerçekleşmelerinin takibi ve projenin bağlı olduğu bölge koordinatörüne raporlamak.

Hazırlanan raporlara bağlı olarak iş gücü, finansman ihtiyacı ve proje sonu projeksiyon tahminleriyle projelerin yapımı sırasında olası aksaklıklarını tespit ederek gerekli önlemlerin önceden alınmasını sağlamak. 

Ocak işletmesiyle ilgili gerekli ruhsat ve izin belgelerini almak. Maden ruhsatları ile ilgili alınması gereken izin ve belgelerin çıkartılması, işlemlerin takibi, yürütülmesi ve koordinasyonunun yapılaması. 

Proje Organizasyonunu oluşturmak, malzeme, makina/ekipman teçhizat ve personel programlarının hazırlanarak bunların temini ve proje boyunca en verimli biçimde kullanımını sağlamak. 

Ocak işletilmesi ile ilgili Projede kullanılacak taşeronların genel koordinatöre teklifi, taşeronun yönetim ve idaresi, taşeron performanslarının takibinin ilgili prosedürlere uygun olarak yürütmek. 

Malzeme tedarikçilerini seçmek, yetki sınırları içerisinde teklifleri değerlendirilerek uygun tedarikçileri belirlemek, malzeme temin sözleşmelerini hazırlanmak, tedarikçilerin performanslarını takibini yapmak ,

Tüm madencilik ve ocak işletmeciliği faaliyetlerinde İş sağlığı ve güvenliği ile çevre konularında öneri, tedbir ve uygulama çalışmalarında bulunmak. İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre kural ve talimatlarına riayet etmek. Karşılaştığı uygunsuz durumları amirine ve/veya İSG ve Çevre Birimine  iletmek. 

Firma ilkeleri ve yönetim sistemlerinin gerektirdiği kendisine bağlı birimlerde tespit edilen düzeltici, önleyici faaliyetlerin  uygulamasını ve takibini yapmak, iyileştirici çalışmalara katılmak.

Aranan Nitelikler

Üniversitelerin Maden Mühendisliği Bölümlerinden Mezun, 

Maden Kanunu ve Mevzuatı Konularında en az 5 Yıl Tecrübeli, 

Kamu veya Özel Sektöre İnşaat Taahhüt İşleri Yapan Firmalarda En Az 3 Yıl Çalışmış,  Maden, Çevre Kanun ve Mevzuatlarına Hakim, 

Barit Madeni konusunda tecrübeli, Konya ve çevre bölgelerde çalışabilecek, 

Günlük Faaliyet Raporlarını Düzenleyebilecek, 

Kalite Yönetim Sistemleri Konusunda Bilgili Sahibi, 

Zaman Yönetimi Becerisine Sahip,

Excel ve Diğer MS Office Programlarını İleri Düzeyde Kullanabilen,

Tercihen İngilizce Bilen, 

Sürücü Belgesine Sahip, Tecrübeli ve Aktif Araç Kullanabilen, 

Seyahat Engeli Olmayan, Şantiye Ziyaretleri Yapabilecek ,

Genç, Dinamik ve Disiplinli, Maden Mühendisi

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

REİSOĞLU MERMER / EFESUS STONE
Türkiye
Dün
FAVEO DANIŞMANLIK
Türkiye
Dün
FAVEO DANIŞMANLIK
Türkiye
Dün
TEZ MEDİKAL SAĞLIK TURİZM A.Ş.
İzmir, Türkiye
Dün
Ege Gökmen OSGB
Türkiye
Son 1 Hafta
Isparta - Merkez, Burdur - Merkez, Antalya - Kepez
Son 1 Ay
LİDER İŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Isparta - Merkez, Burdur - Merkez, Antalya
Son 1 Ay
Benzer Tüm İlanlar