Satınalma Uzman Yardımcısı

 • 23.11.2021
 • 100 - 200
 • 2932 Görüntüleme
ELVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Satınalma Uzman Yardımcısı İş İlanı

İş Tanımı

1952 yılında “en tatlı” yolculuğuna başlayan Elvan Şirketler Grubu; Candy Industry Global Top 100 listesinde 68.sıra ile tüketici odaklı global bir marka olarak sektörünün Ar-Ge ve İhracat liderliğini sürdürmektedir.   Yurtiçi ve Yurtdışı fabrikalarında 3500' den fazla çalışanı ile kek, kruvasan, şekerleme, jelly, çikolata, gofret, meşrubat, süt tozu ve peynir altı suyu tozu üretmektedir.Elvan Şirketler Grubu; İstanbul Genel Merkezde görevlendirilmek üzere " Satınalma Uzman Yrd. " aramaktadır.

*Yurt içi / Yurt dışı Talep edilen malzeme istek listelerini gruplandırır ve kontrol eder. Malzemeleri gruplayarak tedarikçiye teklif oluşturur/gönderir,
*Mevcut fiyat girişlerine göre tedarikçi değerlendirme formunu hazırlar, yönetici onayına sunar ve onay sürecini takip eder.
*Onaylanmış olan değerlendirme form bilgilerine göre yurt dışı alımlarda ithalat rezervasyon bilgileri açılarak gerekli dokümanlar(teklif, onay üst yazısı, tedarikçi değerlendirme formu, proforma vb.) ilgili departmanlarla paylaşılır ve sipariş mektubu hazırlanarak sistem üzerinden (ERP, Outlook) Tedarikçi Firma ve İlgili Müdürlüğe gönderir.
*Tedarikçiden gelen malzemelerin teknik depoya zamanında ulaştırılmasını koordine eder, yanlış teslimatlarda tedarikçiyle temasa geçerek doğru malzemenin gelmesini sağlar.
*Mevcut tedarikçilere ilaveten yeni tedarikçi araştırması yapar ve fiyat araştırması ile maliyet avantajı sağlar.
*Tedarikçiler ile ilgili bilgi arşivini (katalog, cd vb. doküman ve tedarikçi bilgileri) güncel tutar.
*Sorumlu olduğu malzemelerle ilgili olarak alternatif malzeme bulmak için Ar-Ge çalışmalarında bulunur ve piyasadan alternatif tedarikçiler araştırır.
*Periyodik olarak veya istenildiğinde ambalaj satınalma faaliyetlerine ilişkin raporlar hazırlar.
*Satınalma masraf ve tedarik bütçesinin takibi için aylık olarak gerçekleşmeler hakkında raporlar hazırlar.
*Tedarik edilen ve sorumlu olduğu malzemelerle ilgili kalite problemlerini tedarikçilere bildirir ve tedarikçilerin gerekli düzeltici/önleyici faaliyetleri yapmalarını sağlar.

Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin Lisans veya Yüksek Lisans (İşletme,İktisat,Endüstri Mühendisliği v.b) bölümlerinden mezun,
 • Tedarik Zinciri Süreçleri hakkında eğitim almış,
 • Satınalma görevinde en az 2 yıl deneyim sahibi,
 • İyi derecede İngilizce bilen,
 • Ambalaj - Kutu - Koli - OPP süreçlerini bilen veya öğrenmek isteyen,
 • Bilgisayar bilgisi (MS Word, MS Excel, MS Power Point, ERP,)
 • Seyahat Engeli Olmayan
 • Analitik düşünme becerisine sahip olmak,
 • Raporlama teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak,
 • Satınalma süreçleri hakkında temel bilgi sahibi olmak,
 • B sınıfı ehliyet sahibi ve Aktif sürücü,

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

PİNKAR KİMYA SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt
Bugün
ASMAR HOLDİNG A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
KRONOTROP YİYECEK VE İÇECEK A.Ş
İstanbul Avrupa Yakası - Beşiktaş
18.11.2021
Örma Tekstil San.ve Tic. A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt
Bugün
İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt
Bugün
AND DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası - Avcılar
Bugün
ASPEN YAPI VE ZEMİN SİSTEMLERİ SAN VE TİC. A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Kağıthane
Bugün
CEBİR TEKSTİL VE KUYUMCULUK SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası - Bağcılar
Bugün
ÖZEL DUYGU HASTANESİ
İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
FİBULA MİMARLIK TASARIM LTD.ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası - Başakşehir
Bugün
BENZER TÜM İLANLAR

ELVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

-1952 yılında İstanbul'da bir şekerci dükkânında başlayan Elvan Gıda’nın tatlı yolculuğu, bugün 6 tanesi yurt içinde, 2 tanesi yurt dışında bulunan fabrikaları ve 2000’e yakın çalışanı ile uluslararası bir kimliğe bürünmüş; artan ürün gamı ile paralel Elvan Gıda, Cici Çikolata, ANL Gıda, Cicisüt, Intersweet, Element ve Ahmet Hamdi Makine şirketleri ile bir şirketler grubu haline gelmiştir.

-Elvan Şirketler Grubu’na bağlı Intersweet şirketi; 5 kıtada 100'ün üzerinde ülkeye yaptığı ihracat ve 200 milyon $'a yaklaşan cirosuyla Türkiye’de sektöründeki en büyük 5. ihracatçı firma konumundadır.

-Grubun Element Gıda şirketi ile hammadde tedariki sağlanmakta; Cici Süt şirketi ile pst ve süt tozu üretimi yapılmakta; Ahmet Hamdi Makine şirketi ile üretimde ihtiyaç duyulan yeni teknolojiler geliştirilmektedir.

-Cici, Elvan, ANL, Cicisüt markalarına sahip Elvan Grubu; kek, kruvasan, şeker, jelly şeker, çikolata, gofret, bar, süt tozu ve pst ürün gamı ile her geçen gün yaptığı yeni yatırımlarla ürün kategorisini genişletmektedir. 2010 yılında Elvan Grubu’na katılan Cici Çikolata San. ve Ticaret A.Ş. firması 2013 yılında yakaladığı % 1856 büyüme oranı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 3. şirketi olarak seçilmiştir.

-2012 yılında faaliyete geçen Ar-Ge Merkezi ile Elvan; Türkiye’de gıda sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezini kurmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

-Elvan Gıda, her yıl Candy Industry tarafından hazırlanan ve Dünyanın En iyi Şekerleme Firmaları’nı sıralayan "Global 100" listesine 2013 yılında  81. sıradan girerek sektördeki başarısını uluslararası platforma taşımış; ayrıca Türkiye’den dünya markaları çıkarma programı olan Turquality marka destek programı kapsamına dahil edilmiştir.

Misyonumuz;

 • Değişen tüketici trendlerine uygun olarak arge’den üretim ve satış noktasına kadar yüksek standartlarda yenilikçi ürünleri uygun fiyatlarda tüketicileriyle buluşturmak ve lezzete herkesin ulaşmasını sağlamaktır. Elvan, bulunduğu tüm pazarlarda, başta orta ve alt sosyoekonomik seviyeden olmak üzere herkesin lezzete ve kaliteye kolaylıkla ulaşabilmesi için vardır.

Vizyonumuz;

 • Sahip olduğu kurumsal miras ve kültürü koruyarak, istikrar içinde büyüyerek; ve değerini sürekli artırarak, 2023 yılında, bulunduğu hedef pazarlarda küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, sektörünün bilinen ve beğenilen bir dünya markası olarak 1 milyar USD ciro hedefine ulaşmak.
Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları