ÜRETİM MÜHENDİSİ

Adana
  • 11.03.2021
  • 0 - 50
  • 1076 Görüntüleme

İş Tanımı

*Üretim plan ve programına uygun olarak üretim işlemlerinin, belirlenmiş kalite ve maliyet hedefleri sağlanacak şekilde etkin olarak yürütülmesi, 
*İş programı, proje ve şartnamelere, yönetmelik ve iş talimatlarına uygun, zaman ve kalite kısıtlamaları içinde üretim süreçlerini yönetmek, 
*Günlük ve haftalık üretim raporlarını düzenlemek, 
*Talepler doğrultusunda üretim koşullarını gözden geçirmek, değerlendirmek ve üretim programını hazırlamak, 
*İş gücünden en yüksek verimin alınması için hazırlanacak standart kadro planları uyarınca çalışmayı sağlamak, 
*Birimler arasında dengeli bir iş gücü dağılımı oluşturmak, 
*Üretim de kullanılan tüm makine ve ekipmanların, bakım onarım ile ilgili prosedür ve talimatlara uygun olarak verimli olarak çalışmasını sağlamak, 
* Üretim personelinin ihtiyacı olan eğitimleri belirleyerek bu eğitimlerin verilmesini sağlamak,
* Üretim akışı içerisinde kalite sistemi ve dökümanlarına uygun biçimde çalışılmasını sağlamak,

Aranan Nitelikler

Adana Yumurtalık Serbest Bölgede faaliyet gösteren şirketimize, aşağıdaki niteliklere sahip Üretim Mühendisi aranmaktadır.

*Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,       
*Alanında en az 10 yıl tecrübeli,         
*Araç üstü vinç kullanımında tecrübeli,       
*Ekip yönetimi, planlama ve problem çözme yetenekleri gelişmiş,      
*Personel sevk ve idaresini yapabilecek, sorumluluğu altındaki personelin kariyer gelişimine katkı sağlayabilecek,
*İyi derecede İngilizce bilen,         
*Ekip kurma ve yönetme konusunda yetkinlik sahibi,
*İş akışı konusunda tecrübeli,*Sözlü ve yazılı iletişim kabiliyeti yüksek,       
*Yoğun iş ortamında dikkatli, planlı ve özenli çalışabilecek,      
*Sorumlu olduğu bölüm için bütçeleme ve raporlama yapabilecek,
*Diğer yan bölümlerle koordinasyonu sağlayabilen,
*Aktif olarak araç kullanabilen,       
*Seyahat engeli bulunmayan.

Özet Bilgiler

AKBAŞOĞLU HOLDİNG Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili mevzuat ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan faaliyetlerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizin işlenmesi, saklanması ve aktarılması ile ilgili veri sahiplerini aydınlatmak amacıyla işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni......
Devamını Oku...

Benzer İlanlar

ADANA TEKNOKENT KOLEJİ
Adana
Bugün
Kürk İnşaat Turizm San.ve Tic.Ltd.Şti.
İstanbul Avrupa Yakası, Ankara, Mersin(İçel), Adana, Hatay
Son 1 Ay
BENZER TÜM İLANLAR

AKBAŞOĞLU HOLDİNG

Akbaşoğlu Denizcilik Grubu faaliyetlerine, 1972 yılında Ali Kemal Akbaşoğlu’nun kurmuş olduğu, Akbaşoğlu Petrol Nakliyat Ltd. Şti. ile başladı. 

Şirketin kuruluş amacı, Avrupa yakasındaki yağ, boya ve diğer kimyasal madde kullanan fabrika ve üreticilerin ihtiyaçlarının taşımacılığını yapmaktı. Firmamız o dönemde bu ihtiyaçları, 4 adedi Avrupa yakasında, 4 adedi ise Asya yakasında bulunan 8 adet kara tankeri ve 100 tonluk M/T Akbaşoğlu 1 ile 60 tonluk M/T Akbaşoğlu 2 deniz tankerleri ile karşılıyordu. 

Firmamız 1986 yılında, sahip olduğu bütün kara tankerlerini satarak, deniz tankerlerine yönelmeyi seçmiştir. Aynı yıl, kurucumuz Ali Kemal Akbaşoğlu emekli olarak, firmayı iki oğlu Emin ve Necmi Metin Akbaşoğlu’na bırakmıştır. Böylelikle 1986 yılında bir dönem resmi olarak bitmiştir. 

1987 yılında, Ka Denizcilik şirketi kurulmuştur. Şirket, inşa ettirdiği 450 tonluk M/T Kemal Akbaşoğlu tankeri ile, yurt içinden yurt dışına sefer yapan ilk gemimiz olarak tarihe geçmiştir. Bu dönemde artan gemi ihtiyacına karşılık olarak, şirket 2 adet daha tanker inşa ettirmiştir. 

Yurtiçi ve yurtdışında pazarını hızla büyüten firmamız, artan talebe karşılık verebilmek amacıyla, 1992 yılında ilk çift cidarlı paslanmaz tanker satın alınmıştır. Stratejik bir karar ile alımış olan M/T Kemal Ka, daha çok çeşit yük taşıyabilme özelliği ile yük portföyümüzün genişlemesi yönünde önemli bir adım olarak yine tarihe geçmiştir. 

1993 yılı, şirket tarihimiz açışından yine bir ilkin yaşandığı bir yıl olmuştur. Şirketimiz, 3500 tonluk bir kuru yük gemisi olarak, kuru yük taşımacılığı sektörüne de adım atmış ve büyümesine bu sektör ile de devam etmiştir. 

2000 yılına kadar pek çok farklı gemi ile dünyanın dört bir yanında birçok büyük yabancı firmaların taşıma ihtiyacını karşılayan firmamız, hızla gelişen teknoloji ve uluslararası kuralların değişimini yakından takip etmiştir. Gemi filomuzun gençleştirilmesi amacı ve yeni teknolojilerin kullanılmasının ticari bir zorunluluk haline geleceğini öngören firmamız tekrar yeni bir inşa dönemine girmiştir.

Firmamız 2008 yılına kadar tam 10 adet gemi inşa ettirmiş olup, global krizin denizcilik camiasında olumsuz etkileyeceğini yine öngörüp, gemi inşa politikasını dondurma kararı alarak, ihtiyaç duyacağı gemileri piyasadan karşılama kararı almıştır. 

Firmamız küresel krizin hala çok kuvvetli olarak hissedildiği denizcilik sektöründe, dimdik ayakta durarak, 2015 yılında iki adet daha gemi alımı gerçekleştirmiştir. 6200 tonluk ‘’kardeş’’ tankerler M/T Metin Ka ve M/T Zeynep Ka filomuza katılmış olup, dünyanın farklı limanlarında ticari hayatını sürdürerek, şirketimizin bayrağını dalgalandırmaktadır. 


Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları