YBWEB03

Kurumsal Üyelik (Müşteri) Sözleşmesi


Kurumsal Kullanım Koşulları

1. Yenibiris.com kurumsal üyelik ücretsizdir. Kurumsal üyelik hesabı açan firmalar iş bu sözleşme içinde "Müşteri" olarak adlandırılır.

2. Müşteri kurumsal üyelik bilgilerini, şifreyi, adayların verdiği şahsi ve özel bilgileri üçüncü kişilere açıklamamayı, bilgilerin gizliliği için gerekli tedbirleri almayı ve bu bilgileri üye olmayan üçüncü kişi ve kuruluşlara vermemeyi kabul ve taahhüt eder.

3. Müşteri ayrıca kurumsal üyelik şifresini kullanan yetkili kişinin değişmesi durumunda bunu derhal Yenibiris.com’a bildirecektir.
Müşteri’nin işbu yükümüne aykırı davranması halinde Yenibiris.com sözleşmeyi derhal feshederek bu nedenle uğramış olduğu her türlü zararın tazminini talep edebilir.

4. Müşteri, Yenibiris.com'dan olan hak, alacak ve yükümlülüklerini Yenibiris.com'un yazılı onayı olmadan üçüncü kişilere tamamen veya kısmen devir ve temlik edemez.

5. Müşteri, Yenibiris.com sayfalarında yayınladığı ilanlarına gelen başvurularını Yenibiris.com’un izni olmaksızın Yenibiris.com haricindeki bir faks numarası, e-posta, adres veya web adresine yönlendiremeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Yenibiris.com, Müşteri’nin yönlendirmede bulunduğunu fark etmesi halinde yasal yollara başvuracağını beyan eder.

6. Müşteri, Yenibiris.com’un izni olmaksızın Yenibiris.com araçları ile reklam, duyuru ve diğer pazarlama faaliyetlerini yapmamayı kabul ve taahhüt eder.
Site verilerinin Yenibiris.com’un bilgisi ve izni dışında herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması yasaktır.

7. Yenibiris.com, kendi yönettiği alanlar içinde ilan yayınlama, başvuru alma ve uygun adaylara ulaşabilme gibi ve bunlarla sınırlı olmayan ürün ve/veya hizmetler için paket, fiyat ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Müşteri bu hizmetlerden faydalanabilmek için ücretli hizmet alımı gerçekleştirmelidir.

8. Müşterilerin şirket adı, iletişim adresi, e-posta adresi gibi bilgileri iletişim kurmak ve site üzerinden alınan hizmet bedelinin faturalanması amacıyla kullanılmaktadır. Müşteri, izin verdiği takdirde Yenibiris.com ve partnerlerinin ürün ve hizmetleriyle ilgili bülten, kampanya ve promosyonlardan haberdar edilir.

9. Müşterinin Yenibiriş üzerinde kendisi hakkında ilanlarda ya da tanıtım sayfalarında sağladıkları bilgilerden Yenibiriş sorumlu tutulamaz.

10. Müşterilerin hazırladıkları iş ilanlarının yayınlanması site yetkililerinin hazırladığı içerik ve ödeme kontrolüne bağlıdır. İş ilanlarında haksız rekabet yaratacak unsurlar, kurumları karalayacak ifadeler yer alamaz. İçerik açısından uygun görülmeyen ilanlar, ücreti alınmış dahi olsa kesinlikle yayınlanmayacaktır.

11. Yenibiriş; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim sağlamaktadır.
Yenibiriş, ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

12. Yenibiriş'te yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz.
Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite Yenibiriş izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine erişim verilemez.

13. Yenibiriş üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.Gizlilik Prensipleri

1. Bireysel ve kurumsal üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Yenibiriş üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır.

2. Üye'nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği sizin sorumluluğunuzdadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandıramazsınız.

3. Kullanıcı adı ve şifrenin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan Yenibiriş sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye'ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye'ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda Yenibiriş bilgilendirilmelidir.

4. Yenibiriş üyesi olarak belirlenen güvenlik-gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan bireysel ve kurumsal üyelerden Yenibiriş güvenlik-gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşma halinde Yenibiriş sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde bizeyazin@yenibiris.com e-posta adresi ya da 0850 266 85 70 numaralı telefon üzerinden "Müşteri İlişkileri" birimimiz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.

5. Yenibiriş, elektronik güvenlik konusunda gerekli tedbirleri aldığını beyan eder ve sisteme 3. kişiler tarafından elektronik ortamdan saldırı olması halinde verilere ulaşılmasının önüne geçmek adına gerekli her türlü adımı atacağını taahhüt eder. 3.kişiler tarafından siber saldırı gerçekleşmesi sonucunda herhangi bir Üye’ye dair bilgilerin çalınması, sistemden silinmesi veya değiştirilmesi halinde işbu hususu Yenibiriş kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında bildirmeyi taahhüt eder.

6. Yenibiriş 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde Üyeler’ in bilgilerini saklayacaktır. Mevzuat kapsamında Üye’ye ait veriler sadece iş ve işçi bulma fonksiyonu için kullanılacaktır. Yenibiriş, gizlilik prensipleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişikliklerden tüm üyeler haberdar edilecektir.

7. Üye, Yenibiriş’ten kendisine ait verilerin hangi amaçla ve hangi verilerin kullanıldığının bilgilendirmesini talep edebilir ve Yenibiriş kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında gerekli bilgilendirmede bulunmayı taahhüt eder. İşbu bilgilendirme ücretsiz olacak olup eğer istenen işlem maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verilerin Korunması Kurul’unca belirlenecek ücret tarifesinde belirtilen bedeli işlemi gerçekleştirdikten sonra Üye’den talep edecektir. Yenibiriş işbu verilere ilişkin Üye’nin iletmiş olduğu sorunları Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikayet etmesinden evvel kendisinden beklenecek özenle çözüm üretmeyi ve işbu çözümün Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde elinde olan imkanlarla gerçekleştirmeyi taahhüt eder.

8. Yenibiriş, mevzuat kapsamında Üye’nin kimlik, eğitim ve meslek bilgilerini 5 (beş) yıl saklamak ve Türkiye İş Kurumu talep ettiğinde sunmakla mükelleftir.

9. Yenibiriş tarafından Üye’ye ait verilerin kullanım amacı şu şekildedir;

- Kişisel ve İletişim Bilgileri, Demografik Veriler: (Ad, soyadı, ve iletişim bilgileri) Üye kayıt, özgeçmiş oluşturma, iletişim, iş geliştirme, pazarlama ve reklam faaliyetleri, tanıtım ve bilgilendirme için kullanılır.
- Sosyal Ağ Bilgileri: Üyelerin mevcut sosyal ağ hesapları ile siteye daha kolay erişim sağlamaları ve bu doğrultuda toplanan verilerin iş geliştirme, pazarlama, iletişim gibi operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırarak daha iyi hizmet vermek için kullanılmaktadır.
- Özgeçmiş Bilgileri: Sitenin amacına uygun hizmet etmesi için talep edilen bilgilerdir.

10. Yenibiriş gizlilik prensipleri, üyelerimiz hakkında edindiğimiz bilgilerin kullanılma amacı ve sitenin kullanılma şeklini içeren bir dokümandır.

11. Üye, Yenibiriş'e Üye olarak, işbu Gizlilik Prensipleri'ni okuduğunu ve kabul etmiş sayılacağını ve Gizlilik Prensipleri'nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Bu, Gizlilik Prensipleri'ne uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

12. Üye, Yenibiriş’ in 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinin muhafazasını sağlayacağını kabul etmektedir.

13. Üye, iş bu katılım Gizlilik Prensipleri'nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

14. Yenibiriş Gizlilik Prensipleri'ne gösterdiğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.