YBWEB01

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

 

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

 
Finans sektörüne yeni bir soluk ve alternatif getirmeyi amaçlayarak 1989 yılında kurulmuş olan Kuveyt Türk, her geçen gün artan performansı ve genişleyen şube ağı ile, Katılım Bankaları arasında lider ve faizsiz bankacılık alanında kaliteyi ve yenilikleri belirleyen bir kurum konumuna yerleşmiştir.

Uyguladığı etkin stratejiler ve her geçen gün artan finansal gücü ile yeni sektörlere yatırım yapmaktadır. Simgemiz olan Palmiye ağacı faaliyet gösterdiğimiz alanlarda kök saldığımızın ve Kurumumuza güvenenleri koruyarak kolladığımızın bir göstergesidir.

Kuveyt Türk üst yönetiminde yer alan, uluslararası tecrübeye sahip yöneticilerinin ve uzman çalışan kadrosu ile gerek kantitaf gerekse kalitatif büyümesini sürdürmeye devam etmektedir. 80’e ulaşan şube sayısı ve 2007 yılında açılması planlanan 15 yeni şubesi, genişleyen ATM ağı, artan müşteri sayısı ve uygulamaya başladığı yeni şube dizaynı ile Kuveyt Türk’ün faaliyet amacı müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve hissedarlarımıza daha yüksek kazanç sağlamaktır.

Kuveyt Türk kurulduğu günden bugüne kadar artan bir performans grafiğine sahiptir. Bu başarısını Türkiye’nin içinden geçtiği kriz ortamlarından sarsılmadan ve büyüyerek çıkarak perçinlemiştir. Ortaya çıkan bu başarılı tablo karşısında hedef ve stratejilerimiz gözden geçirilmiş, bu kapsamda şu ana dek yoğunlukla Kurumsal Bankacılık alanında süregelen başarılı çizginin çağın gerekleri doğrultusunda Bireysel Bankacılık alanında devam ettirilmesi hedeflenmiş ve son yıllarda bu alana yoğunlaşılmıştır. Bankamız Türkiye’deki katılım bankaları arasında en yüksek ratinge sahip bankadır. 2006 yılında Toplam varlıklarımız %45, öz kaynaklarımız %17 ve net karımız da %386 artış göstermiştir.

Geleceğe ilişkin hedeflerimiz Kurumsal Bankacılık alanında gerçekleştirmiş olduğumuz başarının Bireysel Bankacılık alanında da sürdürülmesidir. Bu hedef ışığında şubelerimizin  Bireysel ve Kurumsal tüm finansal ihtiyaçların tek noktadan müşterilerimize sunulabilmesine olanak sağlayacak şekilde yapılandırılmasına başlanmıştır. Bunun yanı sıra Kuveyt Türk her geçen gün Bireysel ürün ve hizmet yelpazesine yenilerini eklemektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankaları arasındaki lider konumunu yaptığı atılımlar ile desteklemeye devam etmektedir. Bu bağlamda, Kuveyt Türk VİSA’ya doğrudan üyelik kazanan ilk ve tek Katılım Bankasıdır. Bunun yanı sıra,  ISO 9001-2000 revizyonundan Avrupa ve Türkiye’de belgelenen ilk katılım bankası olması Kuveyt Türk’ün kalite yolculuğuna uluslararası bir banka olma vizyonu ile devam etmekte olduğunun en önemli göstergesidir. Ayrıca Kuveyt Türk yenilikçi bankacılığını aynı özelliği taşıyan yeni ürünlerini piyasaya sürerek devam etmektedir. Bunun en güzel örneği Kuveyt Türk’ün karlılığı ve piyasa payının artmasına öncülük eden ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşma başarısı yakalayan Siz Kart’tır.

Geleceğe ilişkin yapılan plan ve belirlenen hedeflere ulaşacağımıza olan inanç çalışanlarımıza duyduğumuz güvenden kaynaklanmaktadır. Uluslararası deneyime sahip yöneticilerin de katılımıyla güçlenen üst yönetim kadromuzun önderliği ve büyük ortağımız Kuwait Finance House’un katkılarıyla çalışanlarımız büyük başarılara imza atmaya devam edeceklerdir.  

Kurumumuzun faaliyetlerine, finansal göstergelerine, yatırım alanlarına ve daha bir çok hususa ilişkin daha detaylı bilgi almak için lütfen www.kuveytturk.com.tr adresini ziyaret ediniz.
 

Daha Fazla