Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

Corporate Sales Representative - Fluency in Turkish & English is Required

  • 11.02.2020
  • Yönlendirmeli İlan
  • 1464 Görüntüleme

İş Tanımı

Kariyer Yolculuğunuza Bizimle Başlayın

 

Marriott International portfolio of brands includes both JW Marriott and Marriott Hotels.

 

Marriott Hotels, Marriott International’s flagship brand with more than 500 global locations, is advancing the art of hosting so that our guests can travel brilliantly. As a host with Marriott Hotels, you will help keep this promise by delivering premium choices, sophisticated style, and well-crafted details. With your skills and imagination, together we will innovate and reinvent the future of travel.

JW Marriott is part of Marriott International's luxury portfolio and consists of more than 80 beautiful properties in gateway cities and distinctive resort locations around the world. JW believes our associates come first. Because if you’re happy, our guests will be happy. It’s as simple as that. Our hotels offer a work experience unlike any other, where you’ll be part of a community and enjoy a true camaraderie with a diverse group of co-workers. JW creates opportunities for training, development, recognition and most importantly, a place where you can really pursue your passions in a luxury environment. Treating guests exceptionally starts with the way we take care of our associates. That’s The JW Treatment™.

Aranan Nitelikler

QUALIFICATIONS

Excellent command of English both written and spoken2 years of experience in sales and marketing, guest services, front desk, or related professional area.Bachelors Degree from a granted university in Business Administration, Hotel Management.

 JOB DESCRIPTION

Responsible for proactively soliciting and maintaining account relationships.Increase penetration of high potential local accounts.Proactively identify, qualify and solicit new business to achieve personal and hotel revenue goals.Conduct site inspections.Develop relationships within community to strengthen and expand customer base for proactive sales opportunities. Marriott International is an equal opportunity employer committed to hiring a diverse workforce and sustaining an inclusive culture. Marriott International does not discriminate on the basis of disability, veteran status or any other basis protected under federal, state or local laws.

Özet Bilgiler

  • PAYLAŞ

Benzer İlanlar

ca global turizm otelcilik ltd.şti
Ankara
21.02.2020
Akgün İnşaat Taah. Tic. Ve San. Ltd. Şti.
Ankara - Altındağ
Son 1 Ay
Ankara
Bugün
Amerikan Kültür
Ankara
Bugün
Ankara
Bugün
Tanhu Danışmanlık Müşavirlik A.Ş.
Ankara
Bugün
Ankara
Bugün
Ankara
Bugün
Ankara
Bugün
Türkiye
Bugün
BENZER TÜM İLANLAR

MARRIOT INTERNATIONAL

KENDİ YOLUNUZU
YARATIN

Marriott International’da kendi damgasını vuran hayalperestleri kutlarız, bunun için iyi bir nedenimiz var.

Kurucularımız J.W. ve Alice Marriott, küçük bir fikirle başladılar, bir alkolsüz bira standı ile. Oradan büyüyerek küçük otel işine dönüştü ve sonra daha büyük bir başka otele. Birlikte geleceklerini değiştiren bir şey yarattılar – belki sizinkini de. Harika bir kariyer her zaman büyük bir macera olmuştur. Şimdi sıra sizde.

YENİ FIRSATLARI KEŞFEDİN

Kimi tanıdığınız önemlidir – ve küresel olarak 7.000’in üzerinde tesisimizle – biz insanları tanırız. Fakat biz sizi tanımak istiyoruz. Günlük hayatınızı bir maceraya, yarına uzanan bir yolculuğa yükseltme fırsatını teklif ediyoruz. Siz nereye gitmek istiyorsunuz?

SINIRSIZ OLASILIKLAR

Marriott International, dünya çapında 131 ülkede 30 saygın otel markasına sahiptir ve hala büyüyoruz. Fırsatlar çok! Kariyerinizde atacağınız yeni adım sizi en büyük maceranıza götürebilir.

Seyahat İkramiyeleri ve Avantajları

İçinde yaşadığınız dünyayı keşfetmeniz için sizi teşvik ediyoruz, dolayısıyla binlerce küresel tesisimizde cömert otel ve yiyecek indirimleri sunuyoruz. Yolculuk yapmak için harika bir yol! İş arkadaşlarımızı düşünürüz, bu nedenle aynı zamanda kapsamlı ve rekabetçi bir avantajlar programımız bulunmaktadır.

Takdir ve Ödüller

Marriott, başarı ve bağlılığı takdir eder. Liderlik ve sıradışı hizmeti onurlandırır ve teşvik ederiz. Ayrıca başarılı işe yönlendirmeler ve uzun yıllar süren hizmet için prim öderiz. Sıkı çalışmanın tanınması gerektiğine inanırız.

Growth Opportunities

Marriott sizinle gelişen bir kariyere inanır. Ayrıca, geniş deneyimlerin daha zenginleştirici tecrübeler sunduğuna inanırız. Gitmek istediğiniz yere ulaşmanız için profesyonel gelişim, rehberlik ve eğitim sunarız.Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları