YBWEB03
Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

BBOM Ankara Meraklı Kedi İlkokulu İngilizce Öğretmenini Arıyor!

  • 08.10.2018
  • 0 - 50 Arası Aday Başvurdu
  • 1598 Görüntüleme

İş Tanımı

Meraklı Kedi Anasınıfları ile yarı zamanlı olarak çalışacak,

 

Çocuk merkezli yaklaşımı benimsemiş, demokratik, eşitlikçi bir ortamda çalışmak isteyen,

Anasınıflarına yönelik ders planlarını, materyallerini ve etkinliklerini oluşturacak ve uygulayacak,

Çocukların katılımını değerlendirecek ve geliştirecek,

Çocukların sosyo- duygusal gelişimlerine olumlu katkılar koymaya hevesli,

Çocuklara şefkatle, sabırla ve yaratıcı çözümlerle yaklaşacak, 

İngilizce öğretmeye farklı bir kültür tanıma başlığı ile yaklaşacak,

İngilizce Öğretmenini Arıyor.

Aranan Nitelikler

BBOM Okulları çalışanlarının belirlenmesi sürecinde başvuru sahiplerinde aranacak temel ölçütler aşağıda sıralanmıştır.

– BBOM ilke ve değerlerine inanmak.

– Mesleki Yeterlilik: Pedagojik formasyona sahip olmak ve alternatif eğitim uygulamaları ile bireyselleştirilmiş eğitim uygulamalarına yatkın olmak.

– Alan Yeterliliği: BBOM Okulunda inter-disipliner bir yapı gerçekleşir. Dolayısıyla ana alan yeterliliklerine ek olarak bir alanda yetkin olmak ve/veya ilgi ve deneyim sahibi olmak.

– Genel Yeterlilik: BBOM okulunda çocukların çok-kültürlülükle tanışması, ilgi ve potansiyellerini keşfederek kendilerini gerçekleştirmelerine olanak sağlanması planlanmakta ve çocuklara öğretim programında yer alan dersler ve etkinlikler dışında da olanaklar yaratılmasını kolaylaştırmak hedeflenmektedir. Dolayısıyla alan uzmanlığı ve profesyonel uzmanlık dışında herhangi bir sanatsal ya da kültürel etkinlik konusunda çocuklarla paylaşacak düzeyde ilgi, deneyim ve/veya yeterlilik sahibi olmak.

– Çocuklarla Deneyim: Burada beklenen sadece resmi iş deneyimi değildir. İş deneyimi artı değer olmakla birlikte, henüz iş deneyimi olmayan ancak MEB onaylı pedagojik formasyona sahip olan çalışan adayları da BBOM Okullarında çalışan olmak için başvurabilirler. Ancak başvuru sahiplerinin staj, gönüllü çalışmalar, resmi projeler gibi uygulamalarla “çocuklarla çalışma deneyime sahip olmak” temel ölçütlerden biridir.

Bu ölçütlere ek olarak materyal ve program geliştirme deneyimi ile alternatif değerlendirme yöntemleri konusunda bilgili olmak da BBOM Okulu çalışanlarının belirlenmesi sürecinde artı değerlerdir.

Belirlenecek BBOM Okulu çalışanlarının en az birinin özel eğitim gereksinimi olan çocuklarla deneyimi olması ve en az birinin öğretim teknolojileri ile ilişkisinin çocuklara rehberlik edecek düzeyde olması hedeflenmektedir. Dolayısıyla bu ölçütler de artı değer olarak değerlendirilecektir.

İngilizce Öğretmeni alternatif eğitim uygulamaları konusunda bilgili, erken dil eğitimi konusunda deneyimli kişilerden tercih edilecektir.

Özet Bilgiler

  • PAYLAŞ

Benzer İlanlar

British Town Dil Okulları
Ankara
Son 1 Hafta
Active English
Ankara
01.11.2017
SUPERPROF TÜRKIYE
Bugün
American Life Dil Okulları A. Ş.
Ankara Gölbaşı
Son 1 Hafta
SUPERPROF TÜRKIYE
Son 1 Ay
BENZER TÜM İLANLAR

MERAKLI KEDİ İLKOKULU

Kısık da çıksa çocukların sesini duyan, onları dinleyen aileler, eğitimciler ve gönüllüler bir ara geldik ve alternatiflerin, yan yolların her zaman mümkün olabileceğine olan inancımızla “Başka Bir Okul Ankara’da da Mümkün” dedik ve BBOM Ankara Eğitim Kooperatifini kurduk.

Peki neden “Başka Bir Okul Mümkün” dedik?

Çünkü bizler mevcut eğitim sisteminde farklılık yaratmak istedik ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği çatısı altında yaşadığımız coğrafyaya özgü, çözüm arayışına girdik.

  • Öğrenmeyi yaşamdan ayırmayan,
  • çocuğun bireysel özelliklerini temel alan,
  • demokratik katılımla yönetilen,
  • ekolojik dengeye saygılı
  • ve ticari kar amacı gütmeyen

bir okul modelini gerçekleştirmenin mümkün olduğuna inandık.

Hiç vakit kaybetmeden, durmadan, yorulmadan çalıştık, çalıştık, çalıştık!

Ve Ankara’da

“Mutlu çocukların okulunu açtık”.

Adını çocukların koyduğu, ortak akıl ve emekle büyüttüğümüz, demokratik bir eğitim modeli tarifleyen Meraklı Kedi İlkokulu Eylül 2015’te kapılarını ve kollarını tüm çocuklara açtı. Alternatif EğitimDemokratik YönetimEkolojik Duruş ve Özgün Finansman ilkeleri ile çalışan eğitim kooperatifimiz , toplumsal çözüm odaklı ve çocuk merkezli BBOM eğitim modeline olan inancından güç alıyor.

Firmanın Diğer İlanları
DETAYI GÖSTER
Firmanın Tüm İş İlanları