YBWEB03
Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

ArGe Mühendisi

İstanbul Avrupa Yakası
  • 02.08.2017
  • 200 - 500 Arası Aday Başvurdu
  • 10954 Görüntüleme

İş Tanımı

Görev yapacağı proje: Eureka Uluslararası işbirliği programı tarafından desteklenen “ÖĞRENEN ALGORİTMA İLE DESTEKLENECEK OPERATİF SICAKLIK ESASINA DAYANAN AKILLI TERMOSTAT GELİŞTİRİLMESİ (Comfostat)” adlı projenin Test/Deneysel Çalışmalar Ekibidir.

Projede:

·         Test odası altyapısının projeye göre düzenlenmesi,

·         Operatif sıcaklık ölçüm metodunun geliştirilmesi,

·         Test/deney planlarının yapılması,

·         Planlanan testler için ekipman alımının yapılması ve uygulanması

·         Farklı HVAC sistemlerinin geliştirilecek termostat ile entegrasyon çalışmaları,

·         Enerji simülasyonları çalışmaları,

·         Nihai test ve revizyonların yapılması,

Aranan Nitelikler

Aranan Özellikler:

·         Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,

·         Isı-Enerji-Akışkan teknolojileri alanında lisans tezini tamamlamış, aynı /ilgili alanda yüksek lisans yapıyor veya tamamlamış olmak. Veya bu alanda kariyerine devam etmek için istekli olmak

·         Termal Bilimler konusunda en az 2 yıl tecrübeli olmak (Sonlu Elemanlar Analizi, Test ve Doğrulama). Özellikle Isı Transferi ve akışkanlar mekaniği konularında bilgili, analitik ve sayısal hesaplamalar yapabilecek yeterlilikle,

·         Binalarda ısıtma/soğutma ve iklimlendirme sistemleri konusunda bilgili, ısıl performans hesapları, termal modelleme, test ve değerlendirme çalışmalarında yer alabilecek seviyede teorik bilgi sahibi olmak,

·         Test ekipmanları, sensörler, verilerin toplanması hakkında bilgi ve tecrübeye sahip olmak,

·         Uluslararası yürütülen Ar-Ge projelerinde multi-disiplin takımlar içerisinde çalışabilecek, teknik raporlama yapabilecek yeterlilikte İngilizce bilgisi (Konuşma-Yazma-Okuma). Sınav sonucu istenebilir (örneğin IELTS 6+, TOEFL 80+ gibi)

·         Analitik düşünce, takım çalışması, etkin iletişim becerisi

Tercihen;

·         Termal konfor, iç hava kalitesi ve ilgili standartlar (EN7730, EN1264, ASHRAE 55 vb.) hakkında bilgi sahibi/ tecrübeli olmak.

·         Uluslararası araştırma ve geliştirme projelerinde yer almış olmak,

·         Binalarda enerji verimliliği konusunda bilgi sahibi olmak,

·         CFD (Computational Fluid Dynamics) tecrübesi olmak ve en az bir yazılımı aktif kullanıyor olmak (Fluent, OpenFOAM, CFX)

·         Beylikdüzü yakınında ikamet etmek,

ESCO firmalarında çalışmış olmak.

Özet Bilgiler

  • PAYLAŞ

Benzer İlanlar

KROMAŞ METAL VE MAKINE SAN. LTD. ŞTI.
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Ay
Frigoblock Soğutma Sistemleri ve Ticaret Anonim Şirketi
İstanbul Avrupa Yakası, Tekirdağ
Son 1 Ay
MUYA TERLİK A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
SYSTEM TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
BOYBO TEKSTİL
İstanbul Avrupa Yakası
29.11.2018
BENZER TÜM İLANLAR

Dizayn Grup

DİZAYN GRUP

1987 yılında ısıtma ve sıhhi tesisat sektöründe proje geliştirmek ve uygulamak amacıyla kurulan Dizayn Grup, 1992 yılında yerden ısıtma borularıyla üretim hayatına başladı (başlamıştır).

Bugün Dizayn Grup,12 mm'den 1600 mm çapa kadar yüksek basınçlı, 50 mm'den 3600 mm çapa kadar düşük basınçlı, içinden akışkanların geçtiği 23 ayrı sistemde, 4 bini aşkın boru ve ek parçaları üretmektedir. Ürün grupları;

— Isıtma Ürün Grubu

— Temiz Su Ürün Grubu

— Atık Su Ürün Grubu

— Altyapı Ürün Grubu

— Tarımsal Sulama Ürün Grubu

Ar-ge çalışmalarına verdiği önem sonucu, dünyada alternatifi olmayan teknolojilerle üretilen Dizayn ürünleri, sahip olduğu uluslararası kalite belgeleriyle, Avrupa'dan Avustralya'ya, Amerika'dan Afrika'ya kadar uzanan bir coğrafyada, 72 ülkeye ihraç edilmektedir. Dizayn Grup'un sahip olduğu uluslar arası kalite sertifikalarından bazıları; BVQI ISO 9001 (İngiltere), SKZ (Almanya), DVGW (Almanya), Hygiene Institute (Almanya), KIWA ( Hollanda), QAS( Avustralya) ve AENOR (İspanya)'dır. Hiç kuşkusuz, bu sertifikalar Dizayn Grup'un tüketiciye olan saygısının en somut göstergesidir.

Ayrıca Dizayn Grup, 64 adet patentiyle Türkiye'de en çok teknoloji üreten iki firmadan biri olup, Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüllendirilmiştir.

Gerekli test araçları ile donattığı Mobil Laboratuar ile Türkiye' nin her yerini dolaşan Dizayn Grup, yerinde testler yaparak normlara uygun olmayan kalitesiz boru kullanımını da engellemeye çalışmaktadır.

Teknoloji araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu Dizayn Grup, 2001 yılında 1600 mm çaptaki boruyu PN 12,5 basınçta üreterek, imkansız denileni başarmış, kendi rekorunu arka arkaya üç kere kırarak bir dünya rekoruna imza atmıştır. Bu rekor, Türkiye'nin endüstriyel bir ürünle kırdığı ilk dünya rekoru olma özelliğini taşımaktadır. Bugün, Tüm dünyada, bu rekorun 1. kademesine bile ulaşılamamıştır.

Binalarımızı yer hareketi ile oluşan çekme kuvvetlerine karşı dayanıklı kılan demirin, binaya tırmanan rutubet sebebiyle paslanması, binalarımızın yıkılmasının en önemli sebebidir. Adapazarı Depremi'nde de binaların %64'ünün yıkılmasının sebebi iç donatı paslanması olmuştur.

Bugünkü bilinen teknolojilerle, bu konunun çözümü maalesef bulunmamaktadır.

Dizayn Grup, uzun yıllar bu korkunç gerçeğe çözüm üretmek için teknoloji geliştirme mücadelesi vermiş ve güçlü ArGe kadrosuyla bugün itibari ile bizi %100 başarıya götüren teknolojiyi geliştirmiştir.

Ulusal ve uluslararası yatırımlarla her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen Dizayn Grup, Anadolu Üretim Noktaları Projesini hayata geçirmiş ve Anadolu'nun kalbinde fabrikalar kurmaya başlamıştır.

Azerbaycan'da %50 Dizayn Grup %50 yerel ortaklıkla kurulan 15 milyon dolarlık Boru Fabrikası ise Dizayn Grup'un ilk yurtdışı yatırımını oluşturmaktadır.

Üretmiş olduğu özel ürünlere ait, özel projeler geliştiren Dizayn Grup, patenti kendisine ait teknolojik çözümler ile ulusal ve uluslararası birçok dev projeyi hayata geçirmiştir. Suya susamış Sudan halkını suya kavuşturan, Nil Nehri Geçiş Projesi bunun en güzel örneklerden biridir. Proje, UNESCO tarafından da büyük hayranlıkla karşılanarak 2003 yılında Fransa'da düzenlenen Su Sempozyumu'nda Dizayn Grup, büyük ödülün sahibi olmuştur.

Patenti Dizayn Grup'a ait Kıbrıs Barış Suyu Projesi ise yıllardır su sorunu yaşayan Kıbrıs'ı suya kavuşturacaktır. (kavuşturan projedir)

Dünyanın en prestijli 3 projesinden biri kabul edilen Dubai Palmiye Adaları projesinde, tüm dünya rakiplerimiz elimine edilerek Dizayn Grup ürünleri tercih edilmiştir.

Dizayn Grup tarafından yapılan projelerden bazıları;

•  Büyükçekmece Deniz Deşarj Projesi

•  Hong Kong Adalararası Bağlantı Projesi

•  İzmir ENKA Bechtel Elektrik Santrali Projesi

•  Hollanda Bechtel Enka Enerji Merkezi Projesi

•  Salihli Şehir Isıtma Projesi

Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, 2002 yılında Filipinler'de düzenlenen Dünya Genç Girişimci İşadamı yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Almanya, İngiltere, Hollanda gibi ülkelerin de katıldığı yarışmada Büyük Ödülün sahibi olmuştur.

Dizayn Grup'un ilkini 2002 yılında başlattığı "Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz!" Kampanyası ise endüstriye dönüşebilecek, proje, buluş ve yeni fikirleri maddi ve teknik açıdan desteklemekte, genç beyinlerin bilgi birikimlerini Türkiye'nin aydınlık yarınları adına kullanmaları için tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Bu proje, büyük bir sivil toplum projesidir.

Firmanın Diğer İlanları
DETAYI GÖSTER
Firmanın Tüm İş İlanları