YBWEB01

Sana uygun iş fırsatlarını kaçırmamak için

bu aramayı kaydedebilir, yeni ilan çıktığında e-postandan takip edebilirsin.

Şu an aranılan kriterlerle eşleşen ilan bulunamamıştır!

SARDUNYA GIDA MUTFAK İŞLETMELERİ TİC.A.Ş.

 BÜYÜK HEDEFLERDEN BÜYÜK ATILIMLARA

İnsana ve insan sağlığına duyduğu saygı ile, lezzetli, kaliteli, ve hijyenik yemeklere imza atan Sardunya’nın temelleri 1976’da atıldı.

Hedef, yalnızca gıda üretimi ve hizmetinde profesyonelleşerek, bu alanda en güvenilir isim olmak ve Türk yemek kültürünü başarıyla geleceğe taşımaktı. Sevgi ve güven çerçevesinde şekillenen kusursuz hizmet anlayışı, kalite ve başarma tutkusuyla birleşince, sözleşmeli yemek alanında “Sardunya Zamanı” başladı.

Türkiye’de 20 şehirde, KKTC ve yurtdışında toplam 400 işyeri ve kurumda 4000’i aşan tecrübeli personeli ile Sardunya, ciro büyüklüğü açısından Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer almaktadır. Hijyen ve kalite uygulamalarındaki tüm yeniliklerin yaratıcısı ve uygulayıcısı olarak, sektördeki liderliğini sürdüren Sardunya, kaliteyi endüstriyel yemeğin özüyle buluşturarak “Türk yemek kültürüne katkı sağlamaya” devam ediyor.

Bugün yaklaşık 150 bin kişi, Sardunya’nın tam donanımlı mutfaklarında, hijyen standartları içinde hazırlanan üstün lezzetleriyle besleniyor.

BÜYÜK VE KURUMSAL BİR AİLE

Sardunya’nın bünyesinde, sözleşmeli yemek, ziyafet organizasyonları, kafeterya işletmeciliği, restaurant işletmeciliği, fuar ikram organizasyonları, entegre et tesisleri, gıda ve sarf malzemeleri lojistik hizmetleri veren 7 şirket bulunmaktadır.

 • Sardunya Hazır Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş.
 • Sardunya Gıda Mutfak İşletmeleri Ticaret A.Ş.
 • Sardunya Ziyafet İkram ve Ticaret A.Ş.
 • Tüyap – Sardunya Turizm Yatırımları Gıda Sanayi ve İkram Hizmetleri Ticaret A.Ş.
 • Sardunya Gıda Sanayi ve Turizm İşletmeciliği A.Ş.
 • Beslem Gıda Sanayi A.Ş.
 • Kupa Gıda ve Temizlik Ürünleri Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

POLİTİKAMIZ

Hijyen Sistemi’ni uygulayarak gıda güvenliği sağlamak.
HİJYENİK VE LEZZETLİ YEMEKLER üretmek,

Müşteri istekleri doğrultusunda ve müşteri beklentilerinin de üzerinde hizmet sunarak MÜŞTERİ / TÜKETİCİ MEMNUNİYETİNİ arttırmak,

Doğal kaynakları en uygun şekilde, gelecek nesillere de kaynak bırakarak, çevre kirliliğinin önlenmesini sağlamak,

İş sağlığı ve güvenliğini her işin önünde tutarak personel eğitimini, motivasyonu sağlamak,

Tüm faaliyetlerimizde HACCP – ÇEVRE – İSG ile ilgili tüm yasal mevzuat hükümlerine ve standartlarına uymak,

Bu yönetim sistemlerinin etkinliğini sürekli iyileştirmek,

Her seviyedeki Sardunyalı’nın iş içinde eğitilerek mesleki yetkinliklerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak,

Sardunyalı’yı Küreselleşen dünyada, rekabet gücünü arttırarak, gelecek yüz yıllara kurumsal bir Toplu Beslenme şirketi olarak taşımaktır.

ÖNCE KALİTE VE HİJYEN

Sardunya, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerini 400 mutfağının her birinde uyguluyor. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi’ni, sektöründe ilk alan firma olmanın haklı gururunu yaşıyor.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre Yönetim Sistemleri’ni etkin takım çalışmaları ve özgün projelerle birleştirerek sektörel örnekler yaratmaya devam ediyor.
Sardunya, Toplam Kalite Yönetimi anlayışını, toplu beslenme sektörüne ilk olarak getirecek adımı da atmış bulunuyor. 2007 itibariyle Türkiye Kalite Derneği KalDer’in başlattığı Ulusal Kalite Hareketi içerisine dahil olarak; müşterileri, tedarikçileri, çalışanları ile birlikte toplam kalite prensiplerini hayata geçiriyor.

Sardunya;

 • İnsan sağlığı için;  Gıda Güvenliği (ISO 22000 – TS 13001 HACCP)

 

 • Müşterilerimiz için; Kalite (ISO 9001)
 • Çalışanlarımız için; İş Sağlığı ve Güvenliği (TS 18001)

 

 • Dünyamız İçin; Çevre (ISO 14001)

Yönetim sistemlerini uyguluyor.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
VE
 UYGULAMALARIMIZ

30 yıldır süre gelen SARDUNYA kalitesini sürdürmek ve hedeflerimize ulaşmak için her görev seviyesindeki çalışanlarımız için Kariyer Planlaması yapmak, bu planın başarısı için onlara destek olmak, yol göstermek, izlemek ve geliştirmek SARDUNYA olarak en önemli İNSAN KAYNAKLARI Politikamızdır.
Sektörün Kalite Lideri olma sorumluluk duygusu ile çalışan elemanlarımız firmamızın en önemli yapı taşlarıdır. Onların eğitilmeleri, huzurlu ve güvenli bir ortamda çalışabilmeleri için tüm olanaklar kullanılmaktadır.

DENEYİMLİ YÖNETİM,
EĞİTİMLİ PERSONEL

Sardunya, her yıl eğitim projeleri düzenleyerek yılda kişi başına yaklaşık 100 saat eğitim süresiyle sektörün öncülüğünü üstleniyor. Sardunya’da her yönetici aynı zamanda bir eğitimci olarak yetiştiriliyor ve eğitim projelerini, yalnızca gelişim değil aynı zamanda personeli için bir motivasyon aracı haline getiriyor. Sürekli eğitime odaklaşmış yapısı sayesinde Sardunya, “Sürdürülebilir Kalite” prensibi ile tedarikçileri, çalışanları ve müşterileriyle işbirliği içinde hizmet üretiyor.

Sardunya, dış kaynaklı eğitimlerin yanında, bulaşıkçısından aşçısına kadar hazırladığı, sektöre özgü özel eğitim programları ile her kademede, yeni yönetici ve personelin yetişmesine de önderlik ediyor.

Sardunya’daki eğitim uygulamaları üç ana başlıkta toplanmıştır.

 • Yönetici Becerileri Geliştirme Eğitim Programı
 • Mutfak Personeli Beceri Geliştirme Eğitim Programı
 • Diğer Dış Kaynaklı ve Teknik Eğitimler

EĞİTİMLER…

YÖNETİCİ BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI

Her yıl düzenli olarak uyguladığımız ve şirketimize özgü geliştirmiş olduğumuz 120 saatlik Yönetici Becerileri Geliştirme Eğitim Programı İşletme Yönetici Asistanları ve İşletme Yöneticilerini çok yönlü bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi, üst düzey yönetici kademelerine gelebilmeleri için onlara yol göstermeyi amaçlıyor. Bununla birlikte sektöre, konusunda yetkin, bilgili yöneticiler kazandırmayı da hedefliyor.
Bu programda sektöre ve yapılan işe yönelik eğitim konularının yanında yönetim becerilerinigeliştirmeye yönelik kişisel gelişim eğitimleri de veriliyor.

MUTFAK PERSONELİ BECERİ GELİŞTİRME EĞİTİM PROGRAMI

Özellikle üretimde görev yapan (aşçı, aşçı yardımcısı, garson, bulaşıkçı vb.) personelimize yönelik olarak hazırlamış olduğumuz Mutfak Personeli Beceri Geliştirme Eğitim Programı ile 2004 yılında sektörde bir ilke daha imza attık. Müşterilerimize kaliteli ve lezzetli yemekleri, mükemmel hizmetle sunma yolunda personelimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla haftada 2 gün 1,5’ar saat olmak üzere tüm mutfaklarımızda bu eğitimler gerçekleştirilmektedir. Bu eğitimler SARDUNYA’da çalışan tüm personelimize kendilerini sürekli geliştirme imkanı sağlamakta, bu sayede de personel kalitesi arttırılmaya çalışılmaktadır. Eğitimlerin verimliliğini arttırmak için yılda bir sınavlar yapılmakta, sınavlarda başarılı olanlara Aşçılar Birliği Derneği ile ortaklaşa sertifikalar verilmektedir.

DİĞER DIŞ KAYNAKLI VE TEKNİK EĞİTİMLER

Okuma yazma bilmeyen bir Sardunyalı kalmasın istedik ve Halk Eğitim Müdürlükleri desteği ile Okuma – Yazma kursları başlattık. Okuma yazma bilmeyen mutfak personellerimiz okur-yazarlık belgelerini aldılar, biz de onların mutluluğunu paylaştık.

Çalışanlarımızın huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir işyeri ortamında çalışabilmeleri için tüm olanaklarımızı seferber etmeye çalışıyoruz. Bunun için İŞÇİ SAĞLIĞI – İŞ GÜVENLİĞİ Eğitimleri düzenliyoruz. Her şeyden önemlisi tüm Sardunya çalışanlarına İŞÇİ SAĞLIĞI – İŞ GÜVENLİĞİ konusundaki vicdani sorumluluğu aşılayarak onları bilinçlendirmeye çalışıyoruz.

İŞ YAŞAMINDA STRES VE ÇÖZÜM YOLLARI, DEĞİŞİM YÖNETİMİ VE ETKİN TAKIM ÇALIŞMASI, HİZMET KALİTESİNDE MÜKEMMELLİK gibi eğitimlerle hizmet kalitemizi güçlendiriyoruz.

UYGULAMALI İLK YARDIM Eğitimleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu eğitimlere katılan çalışanlarımız yapılan sınavlarda başarılı olarak İLK YARDIMCI belgeleri aldılar.

YANGIN konusunda da şirketimiz bünyesinde bir eğitim kampanyası başlattık. Tüm mutfak ve merkez ofis çalışanlarımıza teorik ve uygulamalı eğitimler verdik, vermeye devam ediyoruz.

 

SARDUNYA’nın başarısı büyüklüğünün kaynağı çalışanları ve onlara verilen eğitimlerdir.

www.sardunya.com

 

 

 

 

daha fazla
Firmanın Tüm İş İlanları