YBWEB01

Dış Ticaret Operasyon Elemanı

İstanbul Avrupa Yakası
 • 16.05.2019
 • 100 - 200 Arası Aday Başvurdu
 • 640 Görüntüleme

İş Tanımı

Yurt dışına satışını yaptığımız ürünlerin ihracat operasyon işlemleri kapsamında; proforma fatura alınması aşamasına gelmiş olan malın banka işlemlerinin başlatılması, malın yüklenmesi ve nakliyesi, sigorta işlemlerinin yapılması, gümrük giriş işlemlerinin takibi ve malın son varış yerine nakledilmesine kadarki ihracata konu tüm süreçlerin takibine destek olmak ve aşağıdaki temel işlemleri yapmak üzere;

 • Müşterilerin ödeme şartlarına göre siparişlerle sevkiyat evraklarının talep edilen formatlara uygunluğunu sağlamak,
 • İhracat evraklarının hazırlanması ve gümrükçüye iletilmesi.
 • İlgili gümrüklere verilmiş olan taahhüt ve yükümlülüklere uyumla ilgili gerekli bildirimlerin düzgün ve mevzuata uygun yapılmasına destek olmak,
 • Gümrüklerden gelen evrakların ilgili birimlere dağıtımı.
 • Nakliye fiyat araştırmalarının yapılması ve nakliye firmalarının seçimine destek olmak.

Aranan Nitelikler

 • Üniversite mezunu,
 • Dış Ticaret “ithalat-ihracat” Uygulamaları / operasyonlarının yürütülmesinde en az 1 yıllık deneyime sahip,
 • Gerekli ihracat / ithalat evraklarını hazırlayabilecek,
 • Sevkıyat / Nakliyeci ve gümrükleme süreçlerinin takibine destek verecek,
 • MS Office uygulamalarına hâkim,
 • İngilizce bilgisine sahip (Konuşma-Yazma),
 • Başvuran erkek adayların askerlik görevlerini yapmış,
 • İstanbul Avrupa yakasında (tercihen Topkapı ve civarında) ikamet eden.

DIŞ TİCARET OPERASYON ELEMANI arıyoruz.

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

ERSAŞ ALÜMİNYUM A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
16.04.2019
ACARER METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
Atak Farma Kozmetik
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
Tek Oto Otomotiv Ltd. Şti
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
BALÇIK Isı Elemanları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
OMAS ÖZALTIN OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ SAN.A.Ş.
Adana, Mersin(İçel), İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, İzmir
Dün
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Hafta
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
BENZER TÜM İLANLAR

SİLKAR MADENCİLİK AŞ.

Silkar Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Silkar Holding A.Ş.'ye bağlı olarak, 1990 yılında doğal taş üretimi, ticareti ve uygulama hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur.

Mermer ihracatı ve montajlı işlerle atılan ilk adım, uzun soluklu bir yükselişin de başlangıcı olmuştur. 1994 yılında Bilecik Organize Sanayi Bölgesi'nde granit işleme tesisleriyle güçlenen Silkar; üretim kapasitesini ve satış ağını büyüterek daha geniş bir coğrafyanın öncelikli tercihi olmuştur. Bugün granit üretiminde ulaşılan 350.000 m2 gibi büyük bir rakam; uzmanlığın, deneyimin ve özverili çalışmanın yansımasıdır.

Silkar Madencilik, 1998 yılında sektörde Türkiye'de ilk ISO 9002 Kalite Güvence Sistem belgesini alan kuruluş olmuştur. Aynı yıl eskitilmiş taş ve mozaik üretimine başlayan şirket, yıllar içerisinde ar-ge'ye verilen önem neticesinde dünyanın önde gelen mozaik ürün imalatçısı haline gelmiştir. Antik taş ve mozaikte, ressam Metin Ünsal başkanlığındaki tasarım ekibiyle yaratılan özgün tasarımlarla dünyaya yeni trendler sunmaktadır. Bu yönüyle de takip eden değil, sektörde yaptıkları izlenen öncü firma konumundadır. Silkar, tüm ürünlerini AKDO markası altına toplamış ve dünya pazarlarında nihai tüketiciyle bir program dahilinde buluşturmaktadır.
2001 yılında bünyesine kattığı Bilecik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 300.000 m2 kapasiteli mermer fayans işleme ve 100.000 m2 kapasiteli mozaik üretim tesisleriyle; dünyada granit, mermer, traverten, limestone ve mozaik üretimini bir arada yapan ender kuruluşlardan biridir.

Tüm tesislerinde ileri teknoloji kullanarak, kusursuz olanı yakalama ilkesini; tasarım uzmanları, araştırma ve geliştirme kadrosuyla güçlendiren Silkar; dünyada kaliteli ve prestijli doğal taş işleri denildiğinde ilk akla gelen kuruluş olmayı hedeflemektedir. Yapı sektörünün aradığı taşın temin edilmesinde Silkar; granit ve mermer ocaklarıyla da inşaat dünyasının gelişmesinde itici gücüdür.

Yurtdışına yaptığı ihracatla Türkiye ekonomisine değerli katkılar sağlayan Silkar; dünya markası olmanın tüm gereklerini yerine getirirken; ulusal bilinçle üretim yapmaktadır. Geçmişin izinden güç alarak; geleceğe yürüyen Silkar; her zaman en iyisini üretme inancıyla, yapılara hayat vermeye devam edecek...

Firmanın Diğer İlanları
DETAYI GÖSTER
Firmanın Tüm İş İlanları