YBWEB01

TEKNOCOAT BOYA KİMYA SAN.VE TİC.A.Ş.


Gelişen teknoloji neticesinde son 20 yıl içinde otomotiv sektöründe, elektrikli ev aletleri üretiminde, elektronik cihaz üretiminde, oyuncaklarda, kozmetik ürünlerin ambalajlarında, plastik malzemelerin kullanımını hızla artmıştır. Bu ürünlerin boyanması ihtiyacı da hızla gelişen ve ileri teknoloji gerektiren yeni bir sektör oluşturmuştur. Ülkemizde bu konuda ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak üzere 2001 yılı başında İstanbul Beylikdüzü’ n de 600 m² alanda son derece kısıtlı koşullarda plastik malzemeler için boya üretimine başlayan TEKNOCOAT Boya Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2003 yılının sonunda Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesindeki 3.000 m² alanda kurulu en son teknoloji ile donatılmış, kendi fabrikasına taşınmış ve üretime başlamıştır.

Ana üretim türlerimiz; Acrylonitril Butadien Sytren (ABS), Polystren (PS), Polyvynalchloride (PVC), Polypropylene (PP), HIPS, Nylon 6, Nylon 66, Polycarbonate (PC), Styrenacrylonitril (SAN), PPT, XENOY, Bakalite gibi plastik malzemeler için boya, astar, vernik ve tinerlerdir.

Bu tür plastik veya diğer mühendislik plastiklerini kullanan otomotiv, elektronik cihazlar, elektrikli ev aletleri, küçük ev aletleri, kozmetik ürün ambalajları üreten kuruluşlara ürünlerimizi güvenli ve uyumlu çalışma ortamında, müşterilerimizin isteklerine uygun ve zamanında sunmanın heyecanı ile çalışmaktayız.