YBWEB02

UNICEF Türkiye Milli Komitesi

UNICEF Türkiye Milli Komitesi, Türk kamuoyu ile UNICEF arasındaki teması sağlamak amacıyla geniş kapsamlı olarak 1956 yılında Profesör Dr İhsan Doğramacı tarafından kurulmuştur. Milli Komite, UNICEF’in Türkiye’deki Uluslararası temsilciliğinden ayrı, hükümet dışı bir kuruluştur. Bununla birlikte, bu iki kuruluş arasında yakın işbirliği ve gündelik bilgi alışverişi gerçekleşmektedir.

UNICEF Milli Komiteleri dünyada kırk’a yakın ülkede faaliyet göstermektedir. Milli Komiteler UNICEF ile halk arasında doğrudan bağ kurmaktadır. Dünyadaki muhtaç çocukların sorunlarını ülkeleri içinde tanıtarak bu konuda kamuoyunu bilgilendirir. UNICEF tebrik kartlarının satışı, fon yaratma, halkla ilişkiler ve gelişim eğitimi gibi olağan görevleri dışında, Milli Komiteler çeşitli acil yardım ve diğer özel yardım kampanyaları da yürütür.

Türkiye Milli Komitesi de her yıl büyüyen tebrik kartı ve ürün satışları, fon yaratmaya yönelik çeşitli aktiviteler, kuruluş ve bireylerin bağışlarından elde ettiği gelirle UNICEF’in insancıl amaçları doğrultusunda Türk ve dünya çocuklarının sağlığı, eğitimi ve korunması ile ilgili projelere doğrudan destek vermektedir.

UNICEF – YÜZYÜZE PROJESİ – FULL - PART TIME ÇALIŞMA ARKADAŞLARI
UNICEF Türkiye Milli Komitesi
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası...
Son 1 Hafta

Firmanın Tüm İlanlarını Listeledik

Daha Fazlası İçin : Ana menüdeki "İş Bulma Sihirbazını" kullanabilirsin.