Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

Firmanın diğer ilanları

Cam Operatörü
Dizayn Grup
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
Muhasebe Şefi
Dizayn Grup
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt
Dün
Mekanik Bakımcı
Dizayn Grup
Tekirdağ - Çorlu
13.03.2020
Firmanın Tüm İlanları

Sistem Destek Uzmanı

İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Avrupa Yakası Esenyurt
  • 04.09.2019
  • 200 - 500
  • 2428 Görüntüleme

İş Tanımı

MİR HOLDİNG
2011 yılında kurulmuş olmakla birlikte Mir Holding, 1987 yılında kurulan Dizayn Grup firmasının farklı iş ve sektörlere yönelik farklı açılımlarının ayrı kurumsal firmalar ve markalar adı altında tanımlanması ve ilgili işlerin bu farklı şirketlere delege edilmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Dizayn Grup`un temelinde Ar-Ge olduğu için bu farklılaşma doğal olarak ortaya çıkmış ve yine bu Ar-Ge temeli doğrultusunda Mir Holding bir teknoloji şirketi olarak konumlandırılmıştır.
Mir Holding, hem iş yapma biçimi hem de işe bakış açısı bakımından Türkiye`de ve dünyada birçok firmadan farklılaşan özelliklere sahiptir. Kendine misyon olarak ``teknolojinin sınırlarını zorlayarak insanlığın çare bulamadığı sorunlara çözüm geliştirmek`` vasfını seçip her anlamda bunu içselleştirmeyi başarabilmiş bir firma olan Mir Holding, teknolojiyi çoğunluğun hizmetine sunan ve teknoloji geliştiren bir teknoloji firmasıdır.


Mir Holding A.Ş. şirketimizin İstanbul lokasyonunda görevlendirilmek üzere Bilgi İşlem Uzmanı pozisyonunda çalışacak ekip arkadaşı arayışımız bulunmaktadır.


• Holding ve bağlı şirketlerin strateji ve hedefleri doğrultusunda bilgi işlem çalışmalarının yönetilmesinin sağlamak,
• Holding ve bağlı şirketlerin bilgi güvenliği ve sistem erişim güvenliği politika ve standartlarına uygun kullanıcı tanımlama, yetkilendirme, silme, güncelleme işlemlerini gerçekleştirmek. Bununla ilgili kalite kayıtlarını oluşturulmasını sağlamak ve güncellemek. Bilgi güvenliği politikasına uygun yetkilendirme yapmak (DC Server Active Directory’ de bütün grup ve kullanıcılar (çalışmakta olan, yeni başlayan, staj yapan, ayrılan vs) için gerekli yetkilendirmeleri yapmak,
• Holding ve bağlı şirketlerin bilgi sistemleri bileşenleri ile ilgili envanter kayıtlarını oluşturmak ve güncel tutmak, kullanıcılara zimmetlenen donanım ve yazılımların zimmet kayıtlarını oluşturmak ve güncel tutmak,
• Şirket içindeki tüm bilgisayarların donanım ve yazılım problemlerine müdahale etmek. İç bünyede çözülemeyen donanım problemlerinin çözümü için dış firmalarla iletişime geçmek. Donanım arızalarını tespit etmek ve arızanın giderilmesi sürecinde garanti takibi ve garanti dışı cihazlar için şirket içinde tamirini yapmak mümkün değilse sigorta poliçesi kapsamında tamiri ile ilgili süreci yürütmek,
• Kablolu veya kablosuz ağ cihazı, yazıcı, bilgisayar, akıllı telefon vb kullanıcılara verilen ya da ortak kullanım için kurulan cihazları BS kurulum standart prosedür ve talimatlarına uygun ayarlarını yaparak kurmak ve kullanıcılara gerekli eğitim ve bilgilendirmeleri yaparak teslim etmek. Kullanıcının bilgisayarını ve cep telefonunu başka bir cihazla değiştirmeden önce kullanıcı verilerini yedeklemek, kullanıcının kullandığı programların listesini ve ayarlarının envanterini çıkardıktan sonra yeni cihazda da bu envantere uygun kurulum, ayar ve veri aktarım işlemlerini düzgün bir şekilde yaptıktan sonra kullanıcı ile test edip çalışır vaziyette cihazın teslimini yapmak,
• Holding ve bağlı şirketlerde kullanılan yazılımların kurulum setlerini ve kurulum talimatlarını oluşturarak güncel tutmak ve kurulum görevi üstlenen tüm BS personeline gerekli eğitimleri vermek, kurulum talimatlarını paylaşmak, gerekli kurulumları yapmak,
• Sistemlerin son kullanıcı destekleri ve eğitimlerini vermek,
• Bölümlerden gelen her türlü ofis yazılımları ile ilgili uygulama(kurulum, vb.) problemlerine destek vermek,
• Yazıcı ve tarayıcı gibi bilgisayar yan ürünlerinin kurulması, ayarlarının yapılması ve problemlerini gidermek,
• Kullanıcılardan gelen, bilgisayar programlarıyla ve bilgisayar sistemleriyle ilgili problemlerin çözümüne yardımcı olmak,
• LAN ve WAN altyapı, kablolama, bağlantı, erişim yönetimi ile ilgili problemlerin giderilmesi, hizmet sürekliliğini sağlamak için gerekli kontrol ve takipleri yapmak,
• UPS cihazlarının kontrolü ve sorunları destek veren firmaya bildirmek, servis kaydı açmak ve takip etmek,
• Mesai saati dışında oluşan sistemsel sorunlara uzaktan ve gerekirse şirkete gelerek yerinde müdahele ederek çözülmesi için gerekli çalışmalarını ve destek alınan firmalarla ve BS ekibi ile iş birliğini yapmak,
• Bağlı bulunduğu yöneticisine yapılan işlerle ilgili peryodik rapor(günlük, haftalık, aylık, yıllık vb.) vermek.

Aranan Nitelikler

• Tercihen üniversitelerin mühendislik (Bilgisayar, Elektronik, Matematik …vb.) bölümünden mezun,
• En az Bilgisayar Bilimleriyle ilgili MYO mezunu,
• Bilgi teknolojileri alanında en az 2 yıl deneyimli,
• Windows işletim sistemlerine hakim(Win7, Win8, Win10),
• Temel sistem bilgisine hakim(Win2008, Win2012, Win2016)(AD, DC, DHCP),
• MS Office uygulamalarına hakim(MS Excel, MS PowePoint, MS Word, Ms Outlook, vb.),
• Akıllı telefon teknolojisine(kullanıcı düzeyinde-Android/IOS) hakim,
• Temel network bilgisine hakim(Switch, Kablolama, Access Point),
• ISO27001 Bilgi Güvenliği Sistemi uygulamalarına hakim,
• Dokümantasyon ve süreç kontrol becerisine sahip,
• Analiz etme, karar verme ve takip yeteneği gelişmiş. Araştırmaya ve kendini sürekli geliştirmeye açık,
• Ekip çalışmasına uyumlu,
• Analitik düşünce yapısına, problem çözme, planlama ve organizasyon becerisine sahip,
• İletişim becerileri güçlü,
• Teknik literatürde takip için İngilizce okuma, yazma becerisi olan,
• Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan,
• Seyahat engeli olmayan ve aktif sürüş becerisine sahip (B sınıfı ehliyeti olan),
• Esnek çalışma saatlerine uygun,
• İstanbul Avrupa yakası Avcılar, Beylikdüzü , Esenyurt ve E5 güzergahına yakın ikamet eden.

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

MİKAFON ELEKTRONİK İNŞ. SAN. LTD. ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası - Beyoğlu
Dün
ARPACIOĞLU GIDA ITRİYAT SANAYİ ve ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
Istanbul Gelişim Üniversitesi
İstanbul Avrupa Yakası
07.04.2020
KADAK INSAAT OTOMOTIV A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
06.04.2020
DİVRİK SAĞLIK İŞLETMELERİ A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
20.12.2019
Empatik İnsan Kaynakları
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
ANADOLU HASTANELERİ
İstanbul Avrupa Yakası - Silivri
Dün
ELMOR TESİSAT MALZEMESİ TİCARET A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Beyoğlu
Dün
GEZİ HOTEL BOSPHORUS
İstanbul Avrupa Yakası
Dün
VİAVİS BİLİŞİM
İstanbul Avrupa Yakası - Beyoğlu
Son 1 Hafta
BENZER TÜM İLANLAR

Dizayn Grup

DİZAYN GRUP

1987 yılında ısıtma ve sıhhi tesisat sektöründe proje geliştirmek ve uygulamak amacıyla kurulan Dizayn Grup, 1992 yılında yerden ısıtma borularıyla üretim hayatına başladı (başlamıştır).

Bugün Dizayn Grup,12 mm'den 1600 mm çapa kadar yüksek basınçlı, 50 mm'den 3600 mm çapa kadar düşük basınçlı, içinden akışkanların geçtiği 23 ayrı sistemde, 4 bini aşkın boru ve ek parçaları üretmektedir. Ürün grupları;

— Isıtma Ürün Grubu

— Temiz Su Ürün Grubu

— Atık Su Ürün Grubu

— Altyapı Ürün Grubu

— Tarımsal Sulama Ürün Grubu

Ar-ge çalışmalarına verdiği önem sonucu, dünyada alternatifi olmayan teknolojilerle üretilen Dizayn ürünleri, sahip olduğu uluslararası kalite belgeleriyle, Avrupa'dan Avustralya'ya, Amerika'dan Afrika'ya kadar uzanan bir coğrafyada, 72 ülkeye ihraç edilmektedir. Dizayn Grup'un sahip olduğu uluslar arası kalite sertifikalarından bazıları; BVQI ISO 9001 (İngiltere), SKZ (Almanya), DVGW (Almanya), Hygiene Institute (Almanya), KIWA ( Hollanda), QAS( Avustralya) ve AENOR (İspanya)'dır. Hiç kuşkusuz, bu sertifikalar Dizayn Grup'un tüketiciye olan saygısının en somut göstergesidir.

Ayrıca Dizayn Grup, 64 adet patentiyle Türkiye'de en çok teknoloji üreten iki firmadan biri olup, Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüllendirilmiştir.

Gerekli test araçları ile donattığı Mobil Laboratuar ile Türkiye' nin her yerini dolaşan Dizayn Grup, yerinde testler yaparak normlara uygun olmayan kalitesiz boru kullanımını da engellemeye çalışmaktadır.

Teknoloji araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu Dizayn Grup, 2001 yılında 1600 mm çaptaki boruyu PN 12,5 basınçta üreterek, imkansız denileni başarmış, kendi rekorunu arka arkaya üç kere kırarak bir dünya rekoruna imza atmıştır. Bu rekor, Türkiye'nin endüstriyel bir ürünle kırdığı ilk dünya rekoru olma özelliğini taşımaktadır. Bugün, Tüm dünyada, bu rekorun 1. kademesine bile ulaşılamamıştır.

Binalarımızı yer hareketi ile oluşan çekme kuvvetlerine karşı dayanıklı kılan demirin, binaya tırmanan rutubet sebebiyle paslanması, binalarımızın yıkılmasının en önemli sebebidir. Adapazarı Depremi'nde de binaların %64'ünün yıkılmasının sebebi iç donatı paslanması olmuştur.

Bugünkü bilinen teknolojilerle, bu konunun çözümü maalesef bulunmamaktadır.

Dizayn Grup, uzun yıllar bu korkunç gerçeğe çözüm üretmek için teknoloji geliştirme mücadelesi vermiş ve güçlü ArGe kadrosuyla bugün itibari ile bizi %100 başarıya götüren teknolojiyi geliştirmiştir.

Ulusal ve uluslararası yatırımlarla her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen Dizayn Grup, Anadolu Üretim Noktaları Projesini hayata geçirmiş ve Anadolu'nun kalbinde fabrikalar kurmaya başlamıştır.

Azerbaycan'da %50 Dizayn Grup %50 yerel ortaklıkla kurulan 15 milyon dolarlık Boru Fabrikası ise Dizayn Grup'un ilk yurtdışı yatırımını oluşturmaktadır.

Üretmiş olduğu özel ürünlere ait, özel projeler geliştiren Dizayn Grup, patenti kendisine ait teknolojik çözümler ile ulusal ve uluslararası birçok dev projeyi hayata geçirmiştir. Suya susamış Sudan halkını suya kavuşturan, Nil Nehri Geçiş Projesi bunun en güzel örneklerden biridir. Proje, UNESCO tarafından da büyük hayranlıkla karşılanarak 2003 yılında Fransa'da düzenlenen Su Sempozyumu'nda Dizayn Grup, büyük ödülün sahibi olmuştur.

Patenti Dizayn Grup'a ait Kıbrıs Barış Suyu Projesi ise yıllardır su sorunu yaşayan Kıbrıs'ı suya kavuşturacaktır. (kavuşturan projedir)

Dünyanın en prestijli 3 projesinden biri kabul edilen Dubai Palmiye Adaları projesinde, tüm dünya rakiplerimiz elimine edilerek Dizayn Grup ürünleri tercih edilmiştir.

Dizayn Grup tarafından yapılan projelerden bazıları;

•  Büyükçekmece Deniz Deşarj Projesi

•  Hong Kong Adalararası Bağlantı Projesi

•  İzmir ENKA Bechtel Elektrik Santrali Projesi

•  Hollanda Bechtel Enka Enerji Merkezi Projesi

•  Salihli Şehir Isıtma Projesi

Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, 2002 yılında Filipinler'de düzenlenen Dünya Genç Girişimci İşadamı yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Almanya, İngiltere, Hollanda gibi ülkelerin de katıldığı yarışmada Büyük Ödülün sahibi olmuştur.

Dizayn Grup'un ilkini 2002 yılında başlattığı "Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz!" Kampanyası ise endüstriye dönüşebilecek, proje, buluş ve yeni fikirleri maddi ve teknik açıdan desteklemekte, genç beyinlerin bilgi birikimlerini Türkiye'nin aydınlık yarınları adına kullanmaları için tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Bu proje, büyük bir sivil toplum projesidir.

Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları