ILGAZ İNŞAAT TİCARET A.Ş.

ILGAZ İNŞAAT TİCARET A.Ş.

ILGAZ İNŞAAT TİCARET A.Ş. Hakkında

 Ilgaz İnşaat ve Tic.Ltd.Şti. 1994 yılında Adana’da kuruldu. İlk prefabrik tesisi Merkez-Dikili Beldesinde faaliyete geçmiş olup,1997 yılında Mersin-Yenice’de teknolojinin yenilikleriyle donatılmış olan modern entegre tesise taşınmıştır.
1999 yılında Karabük Eskipazar’da Fil İnşaat Mak. San. Tic. Ltd. Şti. adı altında 2. tesisini kuran Firmamız; Prefabrik beton elemanlar üretimi sektöründe yakalamış olduğu kaliteyi, Akdeniz Bölgesi’nden Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara Bölgelerine taşımıştır. 2002 yılında, Pozantı-Ulukışla Otoyolu Projesi kapsamında kullanılacak olan öngermeli kirişlerin üretimini yapmak üzere, Pozantı ilçesi civarında teknolojinin yenilikleriyle donatılmış olan Tesis kurulmuştur. Bu tesisimizde Pozantı Otoyolu Projesi kapsamı dışında da bir çok proje için çeşitli üretimler yapılmıştır. Mevcut projeler kapsamındaki öngermeli kiriş üretimleri tamamlanmıştır. Otoyolun tamamlanmasıyla tesislerimiz sökülerek Polatlı Fabrikamıza taşınmıştır.

2005 yılında Ankara-İstanbul Demiryolu Hızlı Tren Projesi kapsamında yer alan işlerde kullanılacak prefabrik öngermeli kirişler ve diğer prekast elemanların üretimini gerçekleştirmek için Polatlı Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yeni bir tesis kurulmuştur. Bu tesiste halen prefabrik sanayi yapısı, değişik ebatlarda kutu menfezler ve öngermeli kiriş üretimleri yapılmaktadır. Bugüne kadar çoğu Sincan Organize Sanayi Bölgesinde olmak üzere toplam 175.000m2 kapalı alan inşaatı tamamlanmıştır. Ayrıca birçok proje için öngermeli kiriş üretimleri yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Üretim tesisimiz 22.000m² kapalı alana sahiptir.
2005 yılında Kazakistan’ın Alma Ata şehrinde kurulan TOO Çakıltaş kırmataş konkasör tesisinde Firmamızın iştiraki vardır.2007 Yılında Polatlı’da Alman Rail.One GmbH Firmasıyla ortak demiryolu travers fabrikası kurulması için anlaşmaya varılmış, aynı yıl üretime başlanmıştır. Öngermeli demiryolu traverslerinin üretilmesi amacıyla kurulan yeni Firmamız Railone Ilgaz Demiryolu Sistemleri Üretim İthalat İhracat Limited Şirketi adıyla Grup bünyesine katılmıştır. Ayrıca, tesisimiz TCDD’nin en büyük tedarikçi travers tesislerinden biri durumuna gelmiştir.

2007 yılında Kazakistan’da TOO Gök Yapı adı altında yeni bir firma kurularak Grup bünyesine katılmıştır. Kazakistan genelinde faaliyet gösteren bu Firmamızın tüm sertifikaları mevcut olup her türlü inşaat taahhüt işlerinin yanı sıra prefabrik beton eleman üretimleri de yapılmaktadır.

Artvin-Erzurum karayolu projesi kapsamında kullanılan öngermeli prefabrik kirişlerin üretimi Artvin Şantiyesinde 2008 yılında kurduğumuz yeni bir tesiste başlamış; 2011 Yılında tamamlanarak tesis Polatlı Fabrikamıza taşınmıştır.
2009 Yılında havacılık alanında faaliyet gösteren Nöfer Hava Taşımacılığı ve Havacılık Hizmetleri A.Ş. Firmasına ortak olunarak havacılık sektörüne giriş yapılmıştır.

2009 yılında “Türkmenistan Karayolu Köprüleri Ve Üstgeçitleri Projesi” kapsamında Net Yapı ve Ticaret Ltd. Şti.’ne ortak olunarak faaliyetlere başlanılmıştır. Proje kapsamında Arcman - Turkmenbaşı arası 31 adet, Aşgabat – Mary arası 30 adet, Turkmenabat – Farab arası 20 adet, Aşgabat – Garagum (Daşoğuz) arası 9 adet olmak üzere toplam 186 adet köprü inşaatı tamamlanarak geçici ve kesin kabulleri yapılmıştır.Yeni iş geliştirmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Grup bünyesinde yer alan Firmalarımız son yıllarda müteahhitlik hizmetleri kapsamında inşaat yapım işlerine ağırlık vermiştir. Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi kapsamında yer alan ve 2400m uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun viyadüğü olan V4 Viyadüğü tamamlanmıştır. Keçiören Belediyesi tarafından yaptırılan 190m yüksekliğindeki Cumhuriyet Kulesinin yapımı, İş veren Keçiören Belediyesi ile karşılıklı uzlaşılarak mania hattı problemi çözümlenememesi nedeniyle tasfiye edilmiştir.
İstanbul Valiliği, İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yaptırılan depreme karşı güçlendirme işleri kapsamında 24 adet okulun güçlendirme işleri tamamlanarak geçici ve kesin kabulleri tamamlanmıştır.
Tesislerimizde üretmekte olduğumuz prefabrik beton elemanların TSE ve İmalata Yeterlilik Belgeleri mevcuttur. Ayrıca Firmamıza 2001 yılında TUV CERT RWTUV Systems GmbH Sertifikasyon Merkezi tarafından ISO 9001 : 2000 / EN ISO 9001: 2000 belgesi verilmiştir. Bu kuruluş 2006 yılında TUV NORD bünyesine katılmıştır. İlgili belgemiz 2009 Yılında TURKAK tarafından akredite edilen Universal Certification kuruluşu tarafından revize edilerek ISO 9001:2008 olarak verilmiştir. Ayrıca Laboratuarımıza uluslararası geçerliliği olan TS EN ISO/IEC 17025 sertifikası alınmıştır. Railone Ilgaz’a; ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 sertifikaları alınmıştır.

Firmamız, köprü ve viyadüklerde kullanılan öngermeli ve öngermesiz kirişlerin taşınması ve LAUNCHING GIRDER ile montajı konusunda ülkemizde lider duruma gelmiştir. Bu kapsamda Pozantı Otoyolunda kiriş montajları tamamlanmıştır. Ayrıca Enka-Bechtel Firması Arnavutluk Otoyol Projesi kapsamında yer alan köprü ve viyadük kirişlerinin elefantiyle nakliyesi yapılmıştır. Firmamızda üç adet Launching Girder bulunmaktadır. Tamamlamış olduğumuz bazı projeler Gaziantep/Nizip, Tunceli, Trabzon, Niğde, Kayseri, Artvin, Siirt, Elmadağ’daki köprü ve viyadüklerdir. Genel Müdürlük Merkez Ofisi Adana’dadır. Ankara Merkezde de ofisimiz bulunmaktadır. Ankara Polatlı’da 2.200m2 kapalı alanı olan ofis inşaatı tamamlanmış olup önümüzdeki yıllarda Grup Firmalarının merkezini buraya toplama projemiz vardır. Grup bünyesinde halen 3 adet Prefabrik Beton Eleman Üreten Modern Entegre Tesis, 2 adet Öngermeli Prefabrik Kiriş Üretim Tesisi, 1 adet Öngermeli Travers Üretim Tesisi, 1 adet hazır beton tesisi ve Türkiye’ nin çeşitli yörelerinde şantiyeler mevcuttur. Firmamız bünyesinde 1000’ i aşkın teknik eleman, formen ve kalifiye personel çalışmaktadır.
Türkiye, Orta Doğu, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Rusya’daki Resmi kurum ve kuruluşlar ve özel şirketlere ait Demiryolu, Otoyol, Havaalanı, Köprü, Termik Santral, Petrol ve Doğalgaz Boru Hattı, Metro, Baraj, Toplu Konut, Fabrika vb. projelerinin inşaatı ile bu inşaatlarda kullanılan her türlü prefabrik sanayi yapıları, altyapı, çevre düzenleme elemanları, öngermeli ve öngermesiz kirişlerin üretimi ve montajı Firmamız tarafından yapılmaktadır

ILGAZ İNŞAAT TİCARET A.Ş. Genel Müdürlüğü Ankara ilinde bulunmaktadır.
ILGAZ İNŞAAT TİCARET A.Ş. adres ve iletişim bilgileri:
Adres: Eskisehir Devlet Yolu Dumlupınar Bulvarı 9. Km No: 266 A Blok No: 78 ANKARAWeb Sitesi:http://www.ilgazinsaat.com
Daha Fazla

Yapı - İnşaat Sektörü Çalışan Profili

Yapı - İnşaat sektöründe çalışanların iş alanları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Yapı / İnşaat / Mimarlık
  213229
 • Mühendislik
  131050
 • Finans / Mali İşler
  62450
 • Satış
  47701
 • İdari İşler / Ofis
  46147
Yapı - İnşaat sektöründe çalışanların mezun oldukları bölümler

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • İnşaat Mühendisliği
  168917
 • İşletme
  99710
 • Mimarlık
  51493
 • Makine Mühendisliği
  36301
 • İnşaat
  35226
Yapı - İnşaat sektöründe çalışanların öğrenim seviyesi

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Lisans Mezunu
  350928
 • Meslek Yüksekokulu Mezunu
  115779
 • Lise Mezunu
  109358
 • Yüksek Lisans Mezunu
  57542
 • Lisans Öğr.
  41792
Yapı - İnşaat sektöründe çalışanların cinsiyet dağılımları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Erkek
  74%
 • Kadın
  24%

Yapı - İnşaat sektörü iş ilanlarında en çok yayınlanan pozisyonlar

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

Top 5 Pozisyon
İnşaat Mühendisi2843
Mimar1739
Makine Mühendisi1541
Şantiye Şefi1361
Elektrik Mühendisi1257

Yapı - İnşaat sektöründeki diğer iş ilanları

Marketing Manager – (International Real Estate Sales)
Metropolitan Global İnşaat A. Ş.
İstanbul Anadolu Yakası - Kadıköy
Bugün
CONSTRUCTION PURCHASING SPECIALIST
Metropolitan Global İnşaat A. Ş.
İstanbul Anadolu Yakası - Kadıköy
Bugün
Makine Bakım Elemanı
PREKAST BETON SAN.VE TİC.A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Ay
Kalite Kontrol Mühendisi
MİM MÜHENDİSLİK İNŞAAT ÇELİK ENDÜSTRİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Ankara
Bugün
Kalite Kontrol Teknikeri
MİM MÜHENDİSLİK İNŞAAT ÇELİK ENDÜSTRİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Ankara
Bugün