SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER

SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER

SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER Hakkında

-SBS Bilimsel Bio Çözümler, Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi yine Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile üretmek adına KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurulmuştur. Türkiye’de ilk defa yerli üretimini başlattığı propolis için, yine İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği özütleme yöntemi ile Ar-Ge, inovasyon, girişimcilik ve ihracat alanlarında 14’ü uluslararası toplam 28 farklı ödüle layık görülmüştür. Arı ürünleri alanındaki uzmanlığı ile yurt içinde BEE'O ve BEE’O UP, yurt dışında ise BEE&YOU markasıyla, propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler üretmektedir. Ürünlerini, Amerika, Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsveç, İngiltere, Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Suudi Arabistan’a ihraç etmekte ve Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 500 sözleşmeli arıcı, 150 bin arı kovanı, 3000 metrekarelik tesisi ve 95 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye’nin en büyük propolis üreticisidir.

-BEE’O Propolis; Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiği “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle arı ürünleri üretimi gerçekleştirmektedir. Bu model ile kontrollü koşullarda, kovandan sofraya izlenebilir üretim sağlanmaktadır. Uzman ekibinde yer alan ziraat mühendisleri ve arıcılık uzmanları kontrolünde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan arıcılarla birebir çalışılmakta, eğitim ve malzeme desteği verilmektedir. Şu anda Türkiye genelinde 500 sözleşmeli arıcı ve 150.000 arı kovanı ile çalışmalara devam edilmektedir. Uygulanan Sözleşmeli Model ile her bir arıcının ürettiği ürünleri kesin olarak hangi rakamdan alacağının taahhüdü de verilerek bu şekilde “Adil Ticaret” sağlanmaktadır. Sözleşmeli arıcılardan toplanan propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te geliştirilen Ar-Ge yöntemi ile özütlenerek inovatif katma değerli yeni ürünlere dönüştürülmektedir; yurtiçi ve yurdışında online, perakende ve eczane kanallarında satışa sunulmaktadır.

-Ürünler; Türkiye’de online olarak kendi e-ticaret sitesi www.beeo.com.tr üzerinden ve Carrefour Gurme, Macrocenter, Migros vb. 1500 perakende satış noktasında ayrıca BEE’O UP markasıyla 10.000 eczane kanalında; Amerika’da ise yine kendi e-ticaret sitesi www.bee-and-you.com üzerinden ayrıca Amazon, Wallmart, E-bay’de ve 3500 satış noktasında tüketicilerle buluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra 13 ülkeye ihraç edilmektedir.

Misyonumuz;
 • Gıda alanında, özellikle arı ürünlerindeki uzmanlığımız ile güvenilir ve doğal yeni ürünler ve uygun teknolojiler geliştirmek; sektöre araştırma-geliştirme ve eğitim hizmetleri sunmak; Türkiye’de arıcılık ürünlerinin kalitesinin ve güvenliğinin uluslararası düzeyde kabulünün ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için sektöre katkıda bulunmaktır.
Vizyonumuz;
 • Yenilik ve sürekli gelişme yaklaşımı ile uzmanlık üzerine kurulu, bilgi üreten, doğal ve güvenilir ürünleri ve teknolojileri geliştiren, Türkiye’de arıcılık sektörünün gelişimine ve sürdürülebilirliğine destek vererek önderlik eden, uluslararası tanınırlığı ve saygınlığı yüksek bir firma olmaktır.
SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER Genel Müdürlüğü İstanbul ilinde bulunmaktadır.
SBS BİLİMSEL BİO ÇÖZÜMLER adres ve iletişim bilgileri:
Adres: Yukarı Dudullu Mah. Necip Fazıl Bulvarı Keyap Çarşı Sitesi D-1 Blok No: 57 Ümraniye / İstanbulWeb Sitesi:https://www.sbs-turkey.com/
Daha Fazla

Gıda Sektörü Çalışan Profili

Gıda sektöründe çalışanların iş alanları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Satış
  161643
 • Kafe / Bar / Restoran
  101537
 • Üretim / Kalite
  73618
 • Hizmet
  56518
 • Finans / Mali İşler
  45178
Gıda sektöründe çalışanların mezun oldukları bölümler

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • İşletme
  112399
 • Gıda Mühendisliği
  38859
 • İktisat
  28081
 • Kamu Yönetimi
  16829
 • Muhasebe
  13743
Gıda sektöründe çalışanların öğrenim seviyesi

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Lise Mezunu
  223636
 • Lisans Mezunu
  190195
 • Meslek Yüksekokulu Mezunu
  97856
 • Lisans Öğr.
  67866
 • Meslek Yüksekokulu Öğr.
  37506
Gıda sektöründe çalışanların cinsiyet dağılımları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Erkek
  59%
 • Kadın
  39%

Gıda sektörü iş ilanlarında en çok yayınlanan pozisyonlar

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

Top 5 Pozisyon
Garson1049
Kasiyer1040
Satış Temsilcisi867
Gıda Mühendisi797
Aşçı650

Gıda sektöründeki diğer iş ilanları

Kesim Elemanı
BONFİLET ET SAN.VE TİC.A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Beylikdüzü
Bugün
Fırıncı
Faruk Güllüoğlu
Antalya - Serik, Konya
Bugün
baklava ustası
Faruk Güllüoğlu
Antalya - Serik, Konya
Bugün
Aşçıbaşı/Kavurma Dolum Ustası
BONFİLET ET SAN.VE TİC.A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Beylikdüzü
Bugün
Temizlik Elemanı
ÇETİN GROUP
İstanbul Avrupa Yakası
Bugün