Bu ilan yayından kaldırılmıştır.
 • 30.08.2021
 • 0 - 50 başvuru
 • 4932 görüntülenme

İş Tanımı

Çalıştığı eğitim kurumunda fizik öğretimi yapan, fizik ile ilgili beceri, tutum ve davranışların hangi yaş düzeyindeki öğrenci gruplarına hangi yöntemlerle kazandırılacağını bilen deneyimli lise ve ortaokul öğrencilerine ders verebilecek prezentabl öğretmen.

Aranan Nitelikler

Sınav Eğitim Kurumları Maltepe Kursumuzda beraber çalışacağımız iş arkadaşlarımızda aradığımız genel özellikler;

İletişim ve temsil yeteneği güçlü olmalıdır. Sınav Eğitim Kurumları kurum kültürünü benimsemeli ve en iyi şekilde temsil etmelidir. Aldığı nitelikli örgün eğitimin yanı sıra çeşitli sertifika ve kurs programları ile özgeçmişini zenginleştirmiş olmalıdır. Ayrıca kendisinden istenilen sertifika ve kurs programlarına zaman ayırmalı ve fazlasını talep etmelidir.

Sorumluluk bilinci gelişmiş olmalı, gerekli durumlarda hızlı kararlar alabilmeli, aldığı kararların ve doğrularının arkasında durabilmeli, bunun yanında hatasını anladığında geri adım atmasını bilmelidir. Ekip olarak alınan kararlara ve çalışma arkadaşlarına saygılı olmalıdır.

Kariyer hedeflerini kısa orta ve uzun vadede net bir şekilde belirlemiş olmalıdır.

Ülkemizde uygulanan sınav sistemleri hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmalıdır.

Daha önceki çalışmalarında; akademik sınavlarda Türkiye dereceleri çıkarmış ya da bu dereceleri çıkaran ekiplerle beraber çalışmış olmalıdır. Öğrenci ile çalışırken mutlaka hedefler belirlemeli ve bu hedeflerin gerçekleşebileceği inancını öğrencilere geçirebilmelidir.

Her öğrencinin mutlaka güçlü bir yönü olduğunu bilmeli, bu yönünü ortaya çıkararak öğrencinin gelişimine destek vermelidir. Öğrencileri, seviyeleri ne olursa olsun; yargılamadan, onları ötelemeden, kırmadan yol almalarını sağlamalıdır.

Hoşgörü, sevgi ve saygıyı ilke edinmiş olmalıdır. Kendi ailesi ile sağlıklı bir iletişim ve uyum içerisinde bulunmalıdır. Çalıştığı kurumun tüm bireylerini ikinci bir aile gibi görebilmeli eğer bu duruma engel bir problem var ise çözüm aramalıdır. Kendi faydasından önce çalışma arkadaşlarının faydasını gözetebilmelidir. İstişare kültürünü benimsemiş olmalıdır.

Eğitim teknolojilerine hakim olmalıdır. Sosyal medyayı kendisinin kurumunun ve çalışma arkadaşlarının faydasını gözeterek kullanmayı prensip edinmiş olmalıdır.

Alanı ile ilgili ders dinleme, sunum yapma, sınava tabi olma vb. konularda kişisel ve mesleki özgüvene sahip olmalıdır. Akademik ve kişisel başarısında imzasının olduğu; veli, öğrenci, öğretmen ve kurum temsilcileri referanslarına sahip olmalı ve iletişim bilgilerini beyan edebilmelidir.

Sınav Eğitim Kurumları Maltepe Kursumuzda beraber çalışacağımız iş arkadaşlarımızda aradığımız mesleki özellikler;

Alanında gerekli resmi şartlara uygun olmalıdır.

Alanında en az 3 yıl deneyim sahibi olmalıdır.

Akademik sınavlarda çıkan son 10 yılın soru tarzlarına ve konularına hakim olmalıdır.

Yayın sektöründeki yayınların soru ve anlatım tarzlarına hakim olmalıdır.

Alanını sevmeli ve alanı ile ilgili güncel gelişmeleri merakla takip etmelidir.

Kendi alanındaki çalışma arkadaşları ile sürekli bir bilgi alışverişi içerinde bulunmalıdır.

Alanında; konu anlatımında ya da sorularda, kendine özgü anlatım-çözüm teknikleri geliştirebilmiş olmalıdır.

Alanında öğrencilerinin akademik süreçleri ile ilgili, farklı ders öğretmenlerine bilgi vermede ya da bilgi almada açık ve şeffaf olmalıdır.

Alanında ilerleme sağlayamayan öğrenciler için diğer birimlerden yardım talep edebilmeli ve yardım tekliflerine açık olmalıdır.

Kurumumuza yakın lokasyonda ikamet eden, enerjisi ve öğretme - öğrenme heyecanı yüksek olan, Sınav Eğitim Kurumlarının büyük ailesinin bir parçası olmak isteyen siz değerli meslektaşlarımızı kurumumuza bekliyoruz.

Özet Bilgiler

 • Fizik Öğretmeni
 • Eğitim
 • Eğitim
 • Tam zamanlı
 • Uzman
 • İstanbul Anadolu Yakası Maltepe Bağlarbaşı, Özcan Sk. 3 A, 34844 Maltepe/İstanbul, Türkiye Toplu Taşımaya Erişim, Teraslı Ofis, Spor Salonu, İbadethane, Açık Otopark, Deniz Manzaralı Ofis,
 • 30.08.2021
 • 30.09.2021
 • 30.09.2021

PAYLAŞ

SINAV BASIN YAYIN LTD. ŞTİ Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili mevzuat ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan faaliyetlerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizin işlenmesi, saklanması ve aktarılması ile ilgili veri sahiplerini aydınlatmak amacıyla işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni......
Devamını Oku...

Benzer İlanlar

PENDİK UĞUR KURS
İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
TARABYA AEC EĞİTİM HİZMETLERİ
İstanbul Anadolu Yakası - Ümraniye
Bugün
İstanbul Anadolu Yakası - Kadıköy
Bugün
KURTKÖYSINAV KURS
İstanbul Anadolu Yakası - Pendik
Bugün
SANCAKTEPE SINAV LİSESİ
İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
Era Kolejleri
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
MANA TR AKADEMİK DANIŞMANLIK
İstanbul Anadolu Yakası - Ümraniye, İstanbul Anadolu Yakası - Pendik, İstanbul Anadolu Yakası
Dün
ÖZELİZ EĞİTİM KURUMLARI
İstanbul Anadolu Yakası - Kadıköy
Son 1 Hafta
İSTANBUL - SULTANBEYLİ - BİREY KGK
İstanbul Anadolu Yakası - Sultanbeyli
Son 1 Hafta
İstanbul Anadolu Yakası - Beykoz
Son 1 Ay
Benzer Tüm İlanlar