Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

İthalat Operasyon Sorumlusu

İstanbul Anadolu Yakası
 • 01.10.2019
 • 500 - 1000
 • 6133 Görüntüleme

İş Tanımı

1987 yılından beri faaliyet gösteren, dijital uydu alıcıları ve mobil anten sistemlerin ;araştırma, geliştirme, üretim ve satışını gerçekleştiren firmamızın İthalat Departmanı’nda görevlendirmek üzere takım arkadaşı aramaktayız;

-         Yurt dışı siparişleri ile ilgili şirket içi operasyonel süreçlerin koordine edilmesi,

-         İthalat operasyonları ile ilgili belgelerin hazırlanması ve takibinin yapılması,

-         Gümrük ve lojistik işlemlerinin organizasyonunu sağlanması, dokümanların düzenlenmesi ve takibinin yapılması,

-         Yurt dışı fuar organizasyonlarına destek verilmesi,

      -         İlgili raporların hazırlanması.

Aranan Nitelikler

 • Tercihen üniversitelerin Dış Ticaret bölümlerinden mezun,
 • İthalat operasyonda min. 1 yıl tecrübeli,
 • İngilizce lisanı  iyi,
 • Tercihen B Karnesine sahip,
 • Erkek adaylar için askerlil görevini tamamlamış,
 • Anadolu yakasında ikamet eden.
 • İhtiyaç duyulan malzemelere ait siparişlerin tedarikçi firmalara verilmesinden, fabrikaya gelişine kadar olan tüm ithalat sürecinin takibi. Siparişlerin tedarikçilere gönderilmesi, proforma faturaların ve satış sözleşmelerinin alınarak takibi, gerekli dosya düzenlenmesi, nakliye araştırmaları ve organizasyonunun yapılması, sigorta ve gümrük işlemlerinin takip edilmesi fabrikaya ve muhasebeye tüm evrakların teslimi.
 • Deniz yoluyla yapılan hammadde ithalatlarında, gemimin nominasyonu ve teyid bilgilerinin sevkiyat öncesinde alınarak, gemi varış tarihine göre acente, gümrük müşavirliği, nakliye firması ve ambar personelleri arasındaki koordinasyonu sağlayarak, malzemenin depoya alınmasını sağlamak.
 • Gelen ithal malzemelere ait bilgilerin girişlerini yaparak, mal bedeli ve masrafları takip etmek ve raporlamak.
 • Nakliye için navlun çalışması yapmak, raporlamak. Aylık bazda gerçekleşen, navlun, sigorta, kargo, gümrük, komisyon ve diğer masraflar için aylık faaliyet raporları hazırlamak ve raporlamak.

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

EUROTRAY METAL KABLO TAŞIMA VE ELEKTRİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ
İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli
Bugün
GEDİK HOLDİNG AŞ.
İstanbul Anadolu Yakası - Pendik
Bugün
ALPA DANIŞMANLIK İNSAN KAYNAKLARI ÖZEL İSTİHDAM ARACILIK HİZ.LTD.ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
MASPAR TİCARET
İstanbul Anadolu Yakası - Ataşehir
Bugün
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli
Bugün
PARK TRANS ULUS.TAŞ.İNŞ.GIDA VE DIŞ.TIC.LTD.ŞTİ.
İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Hafta
GVD ENERJİ A.Ş
İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Anadolu Yakası - Tuzla
Son 1 Ay
İZMİR ERKE PET TERMO FORM ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul Anadolu Yakası - Ataşehir
Son 1 Ay
Area çevre tekn. mühd.a.ş
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir
Son 1 Ay
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Ay
BENZER TÜM İLANLAR

Neta Elektronik Cihazlar San. ve Tic. A.Ş

 Neta Elektronik, 1987 yılında kurulmuş, “FİKİRDEN ÜRÜNE” sloganı ile ‘Yayın Teknolojileri’ alanında; ar- ge, üretim ve satış faaliyetleri ile sektöründe yerel ve global pazar lideri olmayı hedeflemiş öncü bir Türk firmasıdır.

 
Firmamız faaliyetlerini; Mobil Anten Sistemleri, Dijital Yayın Alıcıları, Profesyonel Yayın Cihazları ile üç ana başlık altında sürdürmektedir.


Ürünlerini hiçbir üretim lisansı ya da Know-How kullanmadan kendi ar-ge çalışmaları ile geliştiren Neta; TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı ve üniversite işbirlikleri ile birçok ar-ge projesini başarı ile tamamlamış, sahip olduğu patent ve tasarım tescil belgeleri ile de ar-ge yatırımlarını güçlendirmiştir. Yaptığı çalışmaları ISO9001:2008 Kalite Sistem Yönetimi çerçevesinde ve CE, E-mark, ROHS gibi uluslararası normlara bağlı kalarak sürdürmektedir.


Mobil Anten Sistemleri alanında Türkiye’de üretim yapan tek firma özelliğini taşıyan firmamız; hareket halindeki kara ve deniz araçları için özel olarak tasarlanan anten sistemlerini geliştirmekte ve üretmektedir.


Dijital Yayın Alıcıları ürün grubunda Türkiye’de TÜRKSAT Kablo TV altyapısına uygun cihazların geliştirilmesi ve üretimi ile birlikte Avrupa’da birçok kablo TV operatörüne yönelik ürünlerin tasarım ve üretimleri devam etmektedir.


Ayrıca yayıncılık alanında özel olarak geliştirdiği profesyonel ürün gruplarıyla Türkiye’deki ulusal yayın kuruluşları başta olmak üzere yurt dışında birçok yayın kuruluşuna da sunduğu profesyonel ürün hizmeti ile bu alanda da bir marka haline gelmiştir.


Neta ürünlerini sadece iç piyasada değil, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere; Rusya’dan Avusturalya’ya, Katar’dan İspanya’ya kadar pek çok ülkeye ihraç etmektedir.


Arge faaliyetleri şirket bünyesinde kurulu olan Arge Departmanı ve Teknopark bünyesindeki Arge ekibi ile güçlenerek devam etmektedir.


Neta yüksek müşteri memnuniyeti hedefi ile satış sonrası hizmetleri de ön planda tutarak, ülke çapında ve yurt dışındaki montaj ve teknik servis noktalarıyla hizmet vermektedir.


200’e yakın çalışanı ve 3000m²’lik üretim alanı ile Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Neta; dinamik, yenilikçi, konusunda uzman çalışanları ve güçlü mühendislik kadrosu ile büyümeye devam etmektedir.

www.neta.com.tr

Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları