Native Teacher of English Language - Uğur Okulları Bodrum/ Turgutreis Kampüsü 23/ 24

 • 10.01.2023
 • 0 - 50
 • 2066 Görüntüleme
Uğur Okulları Native Teacher of English Language - Uğur Okulları Bodrum/ Turgutreis Kampüsü 23/ 24 İş İlanı

İş Tanımı

We are the power of Turkish Education!

As Uğur Schools, we aim at raising questioning, researching and productive generations equipped with human values.  We continue our tradition of success with a total of 116 schools in 52 provinces and 127 courses.We prepare our students for a successful future by raising new generations with the awareness of 'being a good person’. We do so by adopting innovative educational approach meeting the international standards and keeping the quality of all work as our priority. Sharing this mission with our team, we carry our 55 years of experience to every point in Turkey.

We are looking for a "Native Teacher of English" language for Bodrum/Turgutreis Campus of Uğur Schools who would like to work with us in the 2023/2024 academic year.

Aranan Nitelikler

 • Has graduated from the relevant program at university
 • Has completed a teacher training program or has TESOL, TEFL certificate 
 • Can be appointed to work in Private Education Institutions by National Education Ministry
 • Has at least 3 years of experience in the field
 • Is up-to-date with and a strong user of Educational Technologies
 • Has outstanding communication skills and is a skillful team player
 • Is up-to-date with professional studies

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

ORTACA FİNAL OKULLARI
Muğla - Ortaca
Bugün
Muğla - Marmaris
Bugün
Muğla - Marmaris
Bugün
Muğla - Datça
Bugün
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları /Bahçeşehir Üniversitesi
Muğla - Datça
Bugün
Muğla - Ortaca
Bugün
Muğla - Marmaris
Bugün
BENZER TÜM İLANLAR

Uğur Okulları

26 Kasım 1968′ de Laleli’ de ilk dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, dönüştüğü Uğur Okulları ile Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleriyle Türkiye’nin en donanımlı eğitim olanaklarını sunmaktadır.

1968’de Uğur Dershaneleri ile başlayan eğitim maratonu bugün, Bahçeşehir Okulları, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Uğur Sınav Hazırlık Merkezi, Uğur Yayınları ile devam etmektedir. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları eğitimin her kademesinde gelişerek ve büyüyerek ülkemize katma değer kazandırmaktadır.

Uğur Okulları, Türkiye’nin yarını siz gençlerimizi, bilgi çağının mimarı olacak üniversitelere hazırlarken bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yarışı tüm hızıyla sürdürmektedir. Başarısı kanıtlanmış ilke ve modellerinden hareketle, her yıl yeniden şekillendirdiği eğitim programları ile 49 yıldan beri üniversiteye ve liseye hazırlıkta ilklere imza atmaktadır.

Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları