Rehberlik ve Psikoloji Danışmanı / Rehber Öğretmen

  • 2.02.2023
  • 500 - 1000
  • 8863 Görüntüleme

İş Tanımı

KORUNCUK VAKFI HAKKINDA 1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocuklara psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik açıdan önleyici, koruyucu ve iyileştirici çözümlerle örgün eğitime ve danışmanlık hizmetlerine erişim imkanı sunmaktadır. Vakıf çocukların güçlü, kendine güvenen, üretken ve değer yaratan, sorumluluk sahibi bireyler olarak toplumda yer almalarını hedeflemektedir. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaş üstü gençlere farklı seviyelerde psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik destekler sağlamaktadır. Ayrıca, sosyal hizmet modellerinin ulusal düzeyde yaygınlaştırılması ve böylece toplumda çocuk hakları konusunda farkındalığın artırılması için çalışmalar yürütmektedir. Vakıf, yirmiden fazla STK’nın bir araya gelmesine öncülük ederek kurulmasını sağladığı Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının kamuoyunda bilinirliğinin artırılması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışmaktadır.

MEB Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında faaliyet yürüten öğrenci yurtlarımızda görevlendirmek üzere, 
''Üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun, alanında tecrübeli ,çocuklar ile ve eğitim alanında çalışmış, çocuklar ile danışmanlık görüşmeleri yapacak, eğitim süreçlerini takip edecek ve düzenleyecek, aile görüşmelerinde rol alacak, öğretmen ve öğrenciler  ile atölye çalışmaları yapacak'' takım arkadaşları aramaktayız.

Aranan Nitelikler

- Lisans veya yüksek lisans mezunu,
-Tercihen psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunu
-Tercihen pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış,
-En az 3 yıl tecrübeli
-Çocuklar ile birlikte çalışmak konusunda istekli, eğitimlerine ve gelişimlerine katkı sağlayabilecek,
-İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişim becerisi kuvvetli,
-Takım çalışmasına yatkın,
-Dinamik, motivasyonu yüksek ve özgüven sahibi

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

İzmir - Karşıyaka
Bugün
Özel Çeşme Çözüm Kurs Merkezi
İzmir - Çeşme
Dün
İzmir - Bornova
Dün
İzmir - Bornova
Dün
ÖZEL BİLNET OKULLARI KARŞIYAKA KAMPÜSÜ
İzmir
Son 1 Hafta
İzmir - Çiğli, İzmir
24.02.2023
İzmir
2.09.2022
BENZER TÜM İLANLAR

KORUNCUK /Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

KORUNCUK VAKFI

-Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı; hakları risk altında olan tüm çocukların karşılaşabileceği olumsuz sosyal etkileri en aza indirmek için faaliyette bulunmakta; bu amaçla önleyici, koruyucu ve iyileştirici çalışmalar yürütmektedir.

- 1970’li yıllarda dönemin Çocuk Şubesi Müdürü Hüseyin Bilgin’in önderliğinde bir araya gelen bürokrat ve gönüllüler tarafından, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu’na gelen korunma ihtiyacındaki çocuklara destek vermek için devletle işbirliğinde bulunabilecek güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu ihtiyacı tespit edilmiş, bunun üzerine 1979 yılında Vakıf kurulmuştur. Vakıf yaptığı araştırmalar sonucunda ‘’Çocukköyü’’ modelini örnek alarak 1992 yılında, İstanbul Bolluca’da Koruncukköy Bolluca’yı, İzmir Urla'da ise 2019 yılında Koruncukköy Urla'yı hizmete açmıştır.
Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları