Rehberlik ve Psikolojik Danışman

  • 3.06.2024
  • 500 - 1.000

İş Tanımı

KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULLARI; 2006 yılında, okul öncesi eğitim alanında yüksek kalite ve standartta bir okul öncesi hizmeti verebilmek için yola çıkmış ve bugun 19 il/ ilçede 34 okulda çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, çocuğun eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, uluslararası geçerliği olan bir okul modeli ortaya koymaktadır.

ÖZEL ATAŞEHİR KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU'nda görevlendirilmek üzere;

* Okul Psikoloğu (Yarı-zamanlı) alınacaktır.

Aranan Nitelikler

Okul psikoloğu olarak öncelikle kurum misyon ve vizyonuna hakim olmak ve tüm süreçleri yürütmek. 

*Tüm sınıfları kendi yaş grupları içinde doğru değerlendirip sınıf ve branş öğretmenlerinden alınan geri dönüşler ışığında gelişim basamaklarını önce sosyal, duygusal ve bedensel olarak takip etmek, raporlamak ve tüm raporları dosya sisteminde tarihli ve düzenli olarak kayıt altında tutarak kurum müdürü ve eğitim koordinatörlerini bilgilendirmek. 

* Çocuk gözlem formları,  Sosyal beceri etkinlikleri, Duyguları ifade etme, Öğrenci gözlem ve kayıt formları, Oyun gözlem formları, Gelişim gözlem formları,  Öz bakım beceri formları, Veli görüşme formları, Toplantı dökümanları,  Psikolojik gözlem formları Oryantasyon değerlendirme formları,  Aile tanıma formları Erken çocukluk dönemi değerlendirmeleri gibi tüm Psikolojik ve pedegojik süreçleri takip edip tutanak altına almak. 

* Öğrencilerin oryantasyon sürecinden itibaren her ay gelişimlerini ya da geride kaldıkları durumları zamanında tespit edip gerekli tedbir ve bilgilendirmeleri yapabilmek. 

*Desteklenmesi gerekli görülen konuları önce kurum müdürü ve eğitim koordinatörü ile görüşüp daha sonrasında sınıf öğretmeni ve gerekli görülen zamanlarda aileyi de işin içine katarak sonuca bağlamak. Süreç ve sonuç arasındaki zamanlamayı iyi planlamak. 

*Tüm öğretmenlerle eşit mesafede durarak tüm öğrencilere süreci hakkaniyetli olarak planlayabilmek.  Özellikle eğitim- öğretimin yeni başladığı zamanlarda ailelerle sık görüşerek kaygı boyutunda onlara doğru destek verebilmek.

* Diksiyonuna ve prezentasyonuna her zaman önem vermek. Gerekli olduğu hallerde sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerine yol gösterici olmak. 

*Öğretmenlere yıl içinde iletişim becerileri, sınıf yönetimi, duygusal durumlarla ilgili çözümler, öğrenmenin önündeki engeller, gelişim basamaklarında dikkat edilmesi gerekenler, çocuklara doğru pedogojik yaklaşımlar gibi seminer ve eğitimler verebilmek.

* Aylık periyotlarda velilerin ihtiyaçlarına uygun olarak veli bildirim seminerleri düzenleyebilmek. Eğitim-Öğretimin  M. Kemal Atatürk”ün çizgisinde, ilim ve bilime dayalı gerçekçi, ahlakçı bir yaklaşımla Üstün Dökmen Akademiye yaraşır bir duruşu her zaman sergileyebilmek.

Okul Psikoloğu
* Yeniliklere, öğrenmeye ve gelişime açık,
* Sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli,
* Diksiyonu düzgün,
* Öğrenci ve Veli diyaloğu güçlü,
* Takım çalışmasına yatkın ve uyumlu, analitik düşünebilen, problem çözmeye odaklı,
* Güçlü koordinasyon ve organizasyon becerisi olan,
* Mesleğinde gelişim ve kariyeri hedefleyen ve bu doğrultuda ek sertifika vb program ve çalışmalarla somut adımlar atmış,
* Tercihen İngilizce bilen ve iş tanımının gerektirdiği diyalogları yabancı velilerle sağlayabilen,
* Ataşehir bölgesine ulaşım sorunu olmayan  

adaylar arasından belirlenecektir.

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

Sınav Eğitim Kurumları
Sınav Eğitim Kurumları
İstanbul Anadolu Yakası - Kartal
Dün
Yarı Zamanlı / Part-Time İş Yerinde
BİRHAN OKULLARI EĞİTİM HİZ.TİC.LTD.ŞTİ
BİRHAN OKULLARI EĞİTİM HİZ.TİC.LTD.ŞTİ
İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Anadolu Yakası - Kadıköy
6.06.2024
Yarı Zamanlı / Part-Time İş Yerinde
KAVRAM KURS MERKEZİ
KAVRAM KURS MERKEZİ
İstanbul Anadolu Yakası - Çekmeköy
4.03.2024
Yarı Zamanlı / Part-Time İş Yerinde
AYDIN KURS
AYDIN KURS
İstanbul Anadolu Yakası - Beykoz
2.08.2023
Yarı Zamanlı / Part-Time İş Yerinde
BENZER TÜM İLANLAR

KÜÇÜKŞEYLER ANAOKULLARI

Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi, 11 Mayıs 2005'te ailelere, çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve şirketlere çeşitli hizmetler üretmek üzere Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Klinik Psk. Süleyman Hecebil tarafından İstanbul'da kuruldu.

Çocuklar ve aileler için yola çıkardığımız eğitim projemiz kısa süre içinde 19 il/ ilçede 34 okula ulaştı. Küçük Şeyler Anaokulları çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, çocuğun eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, uluslararası geçerliği olan bir okul modeli ortaya koymaktadır.

Küçük Şeyler Anaokulları çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, çocuğun eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, uluslararası geçerliği olan bir okul modeli ortaya koymaktadır.

Okullarımızdan mezun olan öğrenciler, aldıkları yüksek standarttaki eğitimle; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve dünya siyasetinde, kısacası yaşadıkları dünyada söz sahibi olacak potansiyel birer değer olmaktadırlar.

Küçük Şeyler Anaokullarında çocuklarımız;Öğrenme zevkini ve keyfiniAraştırma heyecanlarınıMerak duygularınıYaratıcılıklarınıBiricikliklerini kendisi gibi olma ve farklı düşünme haklarınıÖzgüvenlerini…kaybetmeden eğitimlerini sürdürebilmektedirler.
Daha Fazla Firmanın diğer ilanları
Firmanın Tüm İlanları