YBWEB02
 • Anahtar Kelime :
 • Pozisyon :
 • Şehir :
 • Ülke :
 • İlan Tarihi :
 • Sektör Bilgileri :
 • İş Alanı Bilgileri :
 • Eğitim Bilgileri :
 • Askerlik Durumu :
 • Tecrübe Bilgileri :
 • Pozisyon seviyesi :
 • Çalışma Şekli :
 • Görüntüleme seçenekleri :
Şu an aranılan kriterlerle eşleşen ilan bulunamamıştır!
Sonuçları Filtrele
Anahtar Kelime


Yükleniyor..

Zorlu Holding Şirket Bilgileri

Zorlu Holding İş İlanları
Zorlu Holding
Web Sitesi : www.zorlu.com

 

ZORLU HOLDİNG
Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in başarı öyküsünün temelleri, 1950’li yılların başında Denizli Babadağ'da atılmıştır.

Mehmet Zorlu, ilk ticari kimliğini 16 Mart 1953 tarihinde, şahıs firması olarak almıştır. Şirket daha sonra, 4 Ocak 1968 tarihinde Zorlu Tic.Koll.Şrk. Mehmet Zorlu ve Oğulları olarak tescil edilmiştir.

Zorlu Holding, üretim kapasitesi, ihracatı, yüksek verimliliğe sahip AR-GE yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk sanayinin en güçlü üretim kuruluşlarından biridir.

2000'li yıllarda, Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding'in faaliyetleri tekstil’den  elektroniğe, enerji’den gayrimenkule kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

Zorlu Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar;

 1. Ev tekstili, polyester iplik
 2. Elektronik ürünler,bilgi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları
 3. Gayrimenkul
 4. Enerji üretimi’dir.

1980'li yıllara kadar ev tekstili alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren ve Türkiye'nin ev tekstilinde lider markası olarak kabul edilen TAÇ'ı yaratan Zorlu Holding, 1994 yılında Vestel Elektronik'i bünyesine katmıştır. Holding, 1996 yılında Zorlu Enerji ile enerji ve 2006 yılında da Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ile gayrimenkul sektörüne girmiştir.

Zorlu Holding bugün, yaklaşık 30.000 çalışanıyla, Türkiye'nin en büyük istihdam yaratan firmalarından biridir.
EV TEKSTİLİ - POLYESTER İPLİK
Zorlu Grubu'nun ev tekstili alanındaki faaliyetleri, zaman içinde büyük bir hızla büyüyerek Türkiye'nin de sınırlarını aşmış ve 4 kıtaya yayılmıştır. Grubun bugün Türkiye'dekiler ile birlikte Fransa, Almanya, Güney Afrika, İngiltere, İran, Makedonya, Türkmenistan ve ABD'de kurulu tekstil fabrikaları ve pazarlama şirketlerinin toplam sayısı 21'e ulaşmıştır.
7000’ne yakın çalışanı ve 620 bin m 2 kapalı üretim alanı ile Zorlu Tekstil Grubu aynı zamanda dünyanın sayılı ev tekstili üreticileri arasındadır. Grup, günde yaklaşık 2.000.000 metrekare ev tekstili üretimi ile dünya ikincisidir.
ELEKTRONİK ÜRÜNLER - BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI
Elektronik, beyaz eşya ve bilgi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren Vestel Grubu, Zorlu Holding'in elektronik sektöründeki yatırımlarının amiral gemisidir.
Vestel, yıllık 14 milyon adetlik TV üretim kapasitesi ile dünyanın üçüncü büyüğü konumundadır. Sadece 2005 yılını beyaz eşya, elektronik ve bilişim sektörüne yönelik 30 milyon adetin üzerinde üretim yaparak, yani neredeyse her 2 Türk insanı için 1 ürün üreten Vestel bu ürünleri 110 ülkeye ihraç etmektedir.

ENERJİ ÜRETİMİ
Zorlu Holding değer ve stratejileri doğrultusunda; yaratıcı, dinamik, kalite ve çevreye önem veren anlayışıyla 1993 yılında öncelikle Holding’e bağlı şirketlerin kesintisiz enerji ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. İlerleyen yıllarda kurduğu şirketler ve enerji santralleri ile sadece grup şirketlerinin değil; diğer sanayi kuruluşlarının da enerji ve buhar ihtiyaçlarını sağlamaya başlamıştır.
Zorlu Enerji Grubu, yatırımları ve yapılanmasıyla enerjinin her enerjinin her alanında “anahtar teslimi” hizmet sunan özel bir yapıya sahiptir.
Ulusal enerji kaynaklarımızdan yararlanmak  ve yeryüzündeki kaynak rezervlerini de daha ekonomik kullanabilmek amacıyla, gelişimini, ürün ve servis çeşitlendirme ilkesine uygun olarak sürdüren Zorlu Enerji Grubu, termik santrallerin yanı sıra hidroelektrik, rüzgar ve jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmaktadır.
Zorlu Enerji Grubu Şirketleri:
ZORLU ENERJİ Elektrik Üretim A.Ş.
ZORLU ENDÜSTRİYEL ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret A.Ş.
ZORLU O & M Enerji Tesisleri İşletme ve Bakım Hizmetleri A.Ş.
ZORLU PETROGAS  Petrol, Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnşaat San. Ve Tic. A.Ş.
AMITY OIL International Pty. Ltd.
GAZDAŞ TRAKYA BÖLGESİ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
GAZDAŞ GAZİANTEP Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.
ZORLU ELEKTRİK Enerjisi İthalat, İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş.
ZORLU DOĞAL GAZ  İthalat, İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş.
ROTOR Elektrik Üretim A.Ş.
ZORLU HİDROELEKTRİK Enerji Üretim A.Ş.
ZORLU GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş.
Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş., yurt içinde ve yurt dışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştirmek, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satmak, kiralamak veya işletimini gerçekleştirmek amacıyla 2006 yılında Zorlu Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur.

Zorlu Gayrimenkul’ün hedefi; piyasa beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek suretiyle, değerli araziler üzerinde dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.
Zorlu Grubu’nun bu 4 ana sektör haricinde; otel, turizm, sigorta alanlarında faaliyet gösteren pek çok şirketi mevcut olup, Zorlu Air, Trabzon-Grand Otel, Jules Verne bunlardan bazılarıdır.

Web Adreslerimiz

http://www.vestel.com.tr
http://www.zorlu.com
http://zoren.com.tr

 

Uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Yenibireleman.com web sitesinin içeriği,
yazılımı ve video ile içeriklerine dair her türlü fikri ve mali haklar Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'ye aittir.
Copyright © 2000 - 2016 Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.
İş arayanlar bölümümüzü en iyi şekilde görüntüleyebilmek için; Internet Explorer 8.0 ve üzeri, Firefox 4.0 ve üzeri tarayıcılar kullanmanızı öneririz. Yenibiris.com, Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.'ne ait bir sitedir. Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş., 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, işarayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 26.12.2013 tarihli, 164 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.