İş Tanımı

İş TanımıKORUNCUK VAKFI HAKKINDA 1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocuklara psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik açıdan önleyici, koruyucu ve iyileştirici çözümlerle örgün eğitime ve danışmanlık hizmetlerine erişim imkanı sunmaktadır. Vakıf çocukların güçlü, kendine güvenen, üretken ve değer yaratan, sorumluluk sahibi bireyler olarak toplumda yer almalarını hedeflemektedir. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaş üstü gençlere farklı seviyelerde psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik destekler sağlamaktadır. Ayrıca, sosyal hizmet modellerinin ulusal düzeyde yaygınlaştırılması ve böylece toplumda çocuk hakları konusunda farkındalığın artırılması için çalışmalar yürütmektedir. Vakıf, yirmiden fazla STK’nın bir araya gelmesine öncülük ederek kurulmasını sağladığı Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının kamuoyunda bilinirliğinin artırılması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışmaktadır.

Belletmen öğretmen olarak öğrenci yurdunda sorumluluğunda olan çocuk ya da genç grupları için belirlenmiş günlük yaşam programlarını uygular. Çocukların yaşamlarına refakat ederek ihtiyaç duyacakları rehberliği kendilerine sunar. Eğitim, spor, sanat, kültür, sağlık, tatil aktivitesi gibi programları ve çocukların bu programlara katılımını düzenler. Branşı ile ilgili etkinlik ve projeleri planlayıp yürütür. Öğrencileri spora teşvik eder, sağlıklı bir yaşam için öğrencilere rol model olur.

Aranan Nitelikler

Lisans mezunu,
Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış,
Enerjik ve işini severek yapan,
Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişim becerisi kuvvetli,
Takım çalışmasına yatkın,
Motivasyonu yüksek ve özgüven sahibi,
Çocuklar ile birlikte çalışmak konusunda istekli,
Eğitimlerine ve gelişimlerine katkı sağlayabilecek

-Arayışımız kız öğrenci yurtlarımız içindir.-

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

BERGAMA BİLGİ ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETİM HİZ. TURİZM TAŞIMACILIK SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.
İzmir, İzmir - Bergama
Bugün
BAŞVUR
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
Bugün
AMERİKAN KÜLTÜR A.Ş
İzmir
Bugün
BAŞVUR
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
Bugün
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
Bugün
British Town Dil Okulları
İzmir - Bayraklı
Bugün
BAŞVUR
İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları
İzmir - Torbalı
Bugün
BAŞVUR
British Town Dil Okulları
İzmir - Konak
Bugün
BAŞVUR
İzmir - Gaziemir
Bugün
BAŞVUR
WIMBLEDON Yabancı Dil Okulu
İzmir - Bornova, İzmir - Bayraklı, İzmir
Bugün
BAŞVUR
BENZER TÜM İLANLAR

KORUNCUK /Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

KORUNCUK VAKFI

-Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Koruncuk Vakfı; hakları risk altında olan tüm çocukların karşılaşabileceği olumsuz sosyal etkileri en aza indirmek için faaliyette bulunmakta; bu amaçla önleyici, koruyucu ve iyileştirici çalışmalar yürütmektedir.

- 1970’li yıllarda dönemin Çocuk Şubesi Müdürü Hüseyin Bilgin’in önderliğinde bir araya gelen bürokrat ve gönüllüler tarafından, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu’na gelen korunma ihtiyacındaki çocuklara destek vermek için devletle işbirliğinde bulunabilecek güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu ihtiyacı tespit edilmiş, bunun üzerine 1979 yılında Vakıf kurulmuştur. Vakıf yaptığı araştırmalar sonucunda ‘’Çocukköyü’’ modelini örnek alarak 1992 yılında, İstanbul Bolluca’da Koruncukköy Bolluca’yı, İzmir Urla'da ise 2019 yılında Koruncukköy Urla'yı hizmete açmıştır.
Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları