Gönüllü Dil ve Konuşma Terapisi Stajyeri

  • 28.10.2021
  • 0 - 50
  • 1630 Görüntüleme

İş Tanımı

Ekip Arkadaşları Arıyoruz!

Uygulama Ağırlıklı Mesleğe Hazırlık Staj Programımızın Ön Görüşmeleri Başladı!

Ülkemizdeki disleksiye yönelik bilgi eksikliğini giderip bu alanda farkındalık yaratmak ve disleksiyi doğru bir şekilde topluma anlatmak için vakfımızı kurduk. Disleksiye en yakışan tanımın “disleksinin bir hastalık değil akademik bir problem” olduğunu düşünüyor ve bu düşünceyi tüm ülke geneline fark ettirmek istiyoruz. Zira biz nice Albert Einstein’ları, Thomas Edison’ları, Walt Disney’leri ne eğitimciler ne de aileleri farkında olmadığı için henüz okul sıralarında kaybediyoruz. Ülkemizdeki insanlarımız disleksiyi dile getirmekten bile çekiniyorlar; çünkü onlar bunun bir hastalık hatta bir zeka geriliği olduğu ezberi ile yaşıyorlar. Disleksinin normal ve hatta daha yüksek zekaya sahip insanlarda görüldüğü bilinmiyor. Bundan dolayı öncelikli amacımız, disleksinin bir hastalık olmadığını anlatmak; sonrasında ise çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu dünya standartlarındaki eğitimi ve yetişkinlerimizin de farkındalığını arttırarak ülke geneline yaymak. Vakfımız bu ihtiyaçlardan dolayı özel öğrenme güçlüğü ve algılama farklılığı olan çocuklarımıza; akademik alandaki gelecekleri için doğru eğitim alt yapılarını oluşturmak, psikolojik desteklerini sağlamak, aileleri bir araya getirerek onların sorunlarına çözümler bulmak ve bunun yanı sıra resme bütünden bakarak ülke genelindeki farkındalığı artırmak amacındadır. Gelin, geleceğe birlikte destek olalım!Üniversitenin ilgili bölümlerinin 3. 4. sınıfında veya mezun olan, haftanın 2 günü gelebilecek, güler yüzlü, çalışkan ve iletişim becerileri kuvvetli olan gönüllü stajyer arkadaşları arıyoruz!

Aranan Nitelikler

Üniversitelerin; Dil Konuşma Terapisi bölümünde; 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve mezun olan öğrenciler başvuru yapabilirler.

Başvuru için gerekli evraklar: Transkript / Diploma Resimli CV İstihdam Türü: Gönüllü

Özet Bilgiler

En Yeni İlanlar

SOMERSET MASLAK İSTANBUL
İstanbul Avrupa Yakası - Sarıyer
Bugün
FİBULA MİMARLIK TASARIM LTD.ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası - Başakşehir, İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
EDIP ULUSLARARASI GAYRIMENKUL VE TURİZM A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Bağcılar
Dün
İNDİGO WHİTE TEKSTİL KONFEKSİYON PAZ.SAN VE DIŞ.TİC.A.Ş
İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt
Dün
ÖZEL YEŞEREN OKULLARI
İzmir - Bayraklı, İzmir
Dün
ANPA PETROL GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt, İstanbul Avrupa Yakası - Esenyurt
Bugün
PAPATYA MOBİLYA SAN.TİC.LTD.
İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
AYS OTELCİLİK TURİZM İNŞAAT EMLAK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul Avrupa Yakası - Fatih, İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
DEHA TELEKOMÜNİKASYON TURKCELL SUPERONLINE
Bursa - Yıldırım, Bursa - Osmangazi, Bursa - Osmangazi, Bursa - Osmangazi
Bugün
İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
BENZER TÜM İLANLAR

Türkiye Disleksi Erken Tanı Ve Eğitim Vakfı

Ülkemizdeki disleksiye yönelik bilgi eksikliğini giderip bu alanda farkındalık yaratmak ve disleksiyi doğru bir şekilde topluma anlatmak için vakfımızı kurduk.Disleksiye en yakışan tanımın “disleksinin bir hastalık değil akademik bir problem” olduğunu düşünüyor ve bu düşünceyi tüm ülke geneline fark ettirmek istiyoruz. Zira biz nice Albert Einstein’ları, Thomas Edison’ları, Walt Disney’leri ne eğitimciler ne de aileleri farkında olmadığı için henüz okul sıralarında kaybediyoruz.Ülkemizdeki insanlarımız disleksiyi dile getirmekten bile çekiniyorlar; çünkü onlar bunun bir hastalık hatta bir zeka geriliği olduğu ezberi ile yaşıyorlar. Disleksinin normal ve hatta daha yüksek zekaya sahip insanlarda görüldüğü bilinmiyor. Bundan dolayı öncelikli amacımız, disleksinin bir hastalık olmadığını anlatmak; sonrasında ise çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu dünya standartlarındaki eğitimi ve yetişkinlerimizin de farkındalığını arttırarak ülke geneline yaymak.Vakfımız bu ihtiyaçlardan dolayı özel öğrenme güçlüğü ve algılama farklılığı olan çocuklarımıza; akademik alandaki gelecekleri için doğru eğitim alt yapılarını oluşturmak, psikolojik desteklerini sağlamak, aileleri bir araya getirerek onların sorunlarına çözümler bulmak ve bunun yanı sıra resme bütünden bakarak ülke genelindeki farkındalığı artırmak amacındadır.Gelin, geleceğe birlikte destek olalım!
Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları