Satınalma Birim Sorumlusu

İstanbul Anadolu Yakası
  • 29.03.2021
  • 0 - 50
  • 635 Görüntüleme

İş Tanımı

Tersanemiz bünyesinde görev almak üzere, aşağıdaki özelliklere sahip Satınalma Sorumlusu aramaktayız.


-    İlgili birimlerden gelen yurt içi ve yurt dışı  satınalma talepleri için onaylı veya yeni tedarikçilerden (malzeme/ürün/ekipman ve sistem araştırması yapılması) teklif alarak mümkün olan en uygun koşullarda (Termin, fiyat, vade vs.) satınalma işlemlerini gerçekleştirmek
-    Satınalma bütçe çalışmalarının ve maliyet analizleri yapılarak,bütün satınalma işlemlerinin raporlarını ilgili yöneticisi ile paylaşacak,
-    Satınalma işlemleri tamamlanmış malzemelerin teslimat süreçlerini organize etmek,

Aranan Nitelikler

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden tercihen; Makine Mühendisliği veya Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri  Mühendisliği bölümlerinden mezun,       

-    MS Office programlarını etkili kullanabilen,        
-    İyi derecede İngilizce bilen (konuşma ve yazma),       
-    Tercihen Teknik satın alma ve sektör firmaları konusunda bilgi sahibi        
-    Gemi ekipman/malzeme bilgisi olan,        
-    Hizmet ve ürün satınalma sözleşmelerinin hazırlanmasında ve yönetilmesinde tecrübe sahibi        
-    Maliyet analizlerinin oluşturulması ve raporlanması konusunda deneyimli        
-    Tedarikçi yönetimi konusunda deneyimli(Yeni alternatif tedarikçi bulma)        
-    Tedarikçilerle etkili iletişimde bulunarak mal hizmet ve termin kalitesini değerlendirmek        
-    Problem çözme ,iletişim,müzakere ve ikna yeteneği olan,        
-    Tercihen Satınalma tecrübesi olan,        
-    Tercihen Istanbul Anadolu Yakasında ikamet eden,        
-    Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,

Özet Bilgiler

AKBAŞOĞLU HOLDİNG Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili mevzuat ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan faaliyetlerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizin işlenmesi, saklanması ve aktarılması ile ilgili veri sahiplerini aydınlatmak amacıyla işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni......
Devamını Oku...

Benzer İlanlar

NETA ELEKTRONİK CİHAZLAR SAN. TİC. A.Ş.
İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
SÜMER MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Ay
BENZER TÜM İLANLAR

AKBAŞOĞLU HOLDİNG

Akbaşoğlu Denizcilik Grubu faaliyetlerine, 1972 yılında Ali Kemal Akbaşoğlu’nun kurmuş olduğu, Akbaşoğlu Petrol Nakliyat Ltd. Şti. ile başladı. 

Şirketin kuruluş amacı, Avrupa yakasındaki yağ, boya ve diğer kimyasal madde kullanan fabrika ve üreticilerin ihtiyaçlarının taşımacılığını yapmaktı. Firmamız o dönemde bu ihtiyaçları, 4 adedi Avrupa yakasında, 4 adedi ise Asya yakasında bulunan 8 adet kara tankeri ve 100 tonluk M/T Akbaşoğlu 1 ile 60 tonluk M/T Akbaşoğlu 2 deniz tankerleri ile karşılıyordu. 

Firmamız 1986 yılında, sahip olduğu bütün kara tankerlerini satarak, deniz tankerlerine yönelmeyi seçmiştir. Aynı yıl, kurucumuz Ali Kemal Akbaşoğlu emekli olarak, firmayı iki oğlu Emin ve Necmi Metin Akbaşoğlu’na bırakmıştır. Böylelikle 1986 yılında bir dönem resmi olarak bitmiştir. 

1987 yılında, Ka Denizcilik şirketi kurulmuştur. Şirket, inşa ettirdiği 450 tonluk M/T Kemal Akbaşoğlu tankeri ile, yurt içinden yurt dışına sefer yapan ilk gemimiz olarak tarihe geçmiştir. Bu dönemde artan gemi ihtiyacına karşılık olarak, şirket 2 adet daha tanker inşa ettirmiştir. 

Yurtiçi ve yurtdışında pazarını hızla büyüten firmamız, artan talebe karşılık verebilmek amacıyla, 1992 yılında ilk çift cidarlı paslanmaz tanker satın alınmıştır. Stratejik bir karar ile alımış olan M/T Kemal Ka, daha çok çeşit yük taşıyabilme özelliği ile yük portföyümüzün genişlemesi yönünde önemli bir adım olarak yine tarihe geçmiştir. 

1993 yılı, şirket tarihimiz açışından yine bir ilkin yaşandığı bir yıl olmuştur. Şirketimiz, 3500 tonluk bir kuru yük gemisi olarak, kuru yük taşımacılığı sektörüne de adım atmış ve büyümesine bu sektör ile de devam etmiştir. 

2000 yılına kadar pek çok farklı gemi ile dünyanın dört bir yanında birçok büyük yabancı firmaların taşıma ihtiyacını karşılayan firmamız, hızla gelişen teknoloji ve uluslararası kuralların değişimini yakından takip etmiştir. Gemi filomuzun gençleştirilmesi amacı ve yeni teknolojilerin kullanılmasının ticari bir zorunluluk haline geleceğini öngören firmamız tekrar yeni bir inşa dönemine girmiştir.

Firmamız 2008 yılına kadar tam 10 adet gemi inşa ettirmiş olup, global krizin denizcilik camiasında olumsuz etkileyeceğini yine öngörüp, gemi inşa politikasını dondurma kararı alarak, ihtiyaç duyacağı gemileri piyasadan karşılama kararı almıştır. 

Firmamız küresel krizin hala çok kuvvetli olarak hissedildiği denizcilik sektöründe, dimdik ayakta durarak, 2015 yılında iki adet daha gemi alımı gerçekleştirmiştir. 6200 tonluk ‘’kardeş’’ tankerler M/T Metin Ka ve M/T Zeynep Ka filomuza katılmış olup, dünyanın farklı limanlarında ticari hayatını sürdürerek, şirketimizin bayrağını dalgalandırmaktadır. 


Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları