YBWEB01
Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

İnsan Kaynakları Müdürü

İstanbul Avrupa Yakası
 • 11.06.2019
 • 200 - 500 Arası Aday Başvurdu
 • 4302 Görüntüleme

İş Tanımı

Doğal Taş sektöründe Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer alan şirketimizin (www.akdo.com) Topkapı-Maltepe’de bulunan merkezinde görev alarak;

 • Şirketin strateji, politika ve hedeflerine uygun olarak İnsan Kaynakları stratejisi ve hedeflerini saptamak, bu doğrultuda iş gücü planlamasını oluşturmak.
 • İnsan kaynakları bütçesini hazırlamak, gerçekleşmesini takip etmek.
 • Kendisine bağlı olan çalışanların sevk, idare, kontrol ve işbaşı eğitimini sağlamak.
 • İşe Alım sürecinin yönetimi kapsamında; ilan metinlerini hazırlanmak, yayınlanmak, açık bulunan pozisyonlar için uygun aday havuzu oluşturmak, mülakatlar yapmak, gerektiğinde seçme testlerini uygulamak.
 • Gerektiğinde çalışanlardan savunma almak, ihtar, kınama, işten çıkarma işlemlerini Genel Müdürün talimat ve onayı doğrultusunda yürütmek, disiplin kurulunu koordine etmek.
 • İnsan Kaynakları geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi kapsamında eğitim ihtiyaç analizlerini yapmak, eğitim programlarını organize etmek, eğitim programlarının tamamlanmasından sonra eğitim etkinliğini değerlendirmek.
 • Performans Değerlendirme yönetiminin hazırlanması, uygulanması ve yürütülmesi kapsamında eğitim ve gelişme ihtiyaçlarının saptanması, süre giden performansın gelişmesine katkıda bulunulması, geçmiş dönemdeki performansın gözden geçirilmesi, geleceğe yönelik terfi durumlarının oluşturulması, kariyer planlama prosedürünün oluşturulması, performans hedeflerinin saptanması ve ücret düzenlemeleri ile yapılacak ücret artışı çalışmalarını yürütmek.
 • Ödül Yönetimi’nin oluşturulması ve yürütülmesi kapsamında; çalışanların performans düzeylerinin sürdürülmesi ve arttırılmasının sağlanması, yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi, uygun çalışanları firmada tutma faaliyetlerinin yerine getirilmesi.
 • Yıllık ücretli izin, izinden çağrılma, ücretsiz izin, doğum izni, hastalık izni vb. ile ilgili işlemler hakkında kayıtlarının tutulmasını sağlamak.
 • Aylık ücret bordrolarının hazırlanmasını sağlamak, hazırlanan bordroları kontrol etmek ve şirket çalışanlarına ulaştırılmasını takip etmek.
 • Parasal hakların yürütülmesi kapsamında; ikramiye, fazla çalışma ücretleri, öğle yemeği, borç, avans kullanma vb. işlemlerin yürütülmesini kontrol etmek.
 • Şirketin ve gerektiğinde taşeronların aylık SGK sigorta prim tahakkuklarının yaptırılmasını, aylık sigorta prim bildirgelerini kontrol etmek, teşvik uygulamalarını takip etmek.
 • Mali mesuliyet, Kaza, sağlık, seyahat vb sigortalarının takibi, çalışanların sigortalılığın devamının takibi, yeni işe alınan çalışanlara gerekli sigortaların yapılmasını sağlamak.
 • İş Kanunu, İş Güvenliği Kanunu ve bu yasalarla ilgili mevzuat çerçevesinde üst yönetim tarafından onaylanan tüm uygulama ve önlemleri gerçekleştirmek ve sürekliliğini denetlemek, üst yönetime bilgi vermek.
 • İş Güvenliği kapsamında alınması gereken eğitimleri planlamak, iş güvenliği uzmanları vasıtasıyla eğitimlerin gerçekleşmesini sağlamak, İSG Uzmanı tarafından analiz edilip, raporlanan iş kazası ve meslek hastalıklarının kayıtlarının tutulması, raporlaması, resmi kurumlara bildirilmesini takip etmek.
 • Hizmet alınacak OSGB ve mevzuat gereğince görevlendirilmesi gereken İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelini seçmek, bakanlıkça belirlenen sistemde e-devlet üzerinden atamaları gerçekleştirmek.
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu üyesi olarak, kurul çalışmalarına katılmak, tespit etmiş olduğu eksiklikleri kurul gündemine taşımak, kurulda alınan kararlar hakkında görüş bildirmek, gerektiğinde risk değerlendirme ekipleri içinde görev almak,
 • Görev alanıyla ilgili olarak, resmi dairelerdeki süreçlerde şirketi temsil etmek.
 • Entegre Yönetim Sistemlerinin gereği ve üst yönetimin yetkilendirmeleri paralelinde sahibi olduğu süreçlere liderlik etmek ve entegre yönetim sistemi şartlarını sağlayıp gerçekleştirmek.
 • Görev alanıyla ilgili konularda resmi makamlarca yapılacak ziyaret ve denetimlerde şirketi temsil etmekle birlikte görev, yetki ve sorumlulukları içine girebilecek konularla ilgili olarak genel müdürün kendisine vereceği diğer görevleri yapmak / yerine getirmek üzere;

İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ arıyoruz.

Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin işletme, sosyoloji, psikoloji, çalışma ekonomisi veya benzeri bölümlerinden mezun, tercihen insan kaynakları veya çalışma ekonomisi alanında yüksek lisans derecesine sahip,
 • İK ve İdari işler alanında 5 yılı yönetici olmak üzere en az 15 yıl tecrübeli,
 • Çalışma yaşamını düzenleyen İş Kanunu, SGK Mevzuatı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gibi yasal düzenlemeler konusunda uygulama deneyimine sahip,
 • Sözlü-yazılı iletişim becerisi güçlü,
 • Aktif olarak İngilizceye hâkim,
 • Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
 • MS Office uygulamalarına hâkim, tercihen Navision, Axapta bordo programlarını kullanmış,

  

** SİLKAR işe başvuran tüm adayların ve çalışanlarının kişisel bilgi gizliliğine saygı gösterir.

Özet Bilgiler

 • PAYLAŞ

Benzer İlanlar

Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
EXELECT İŞE ALIM HİZMETLERİ
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Ay
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
İstanbul Avrupa Yakası Bağcılar
Bugün
Kayaplas Kayalar Plastik
İstanbul Avrupa Yakası Büyükçekmece
Son 1 Hafta
ELGİNKAN HOLDİNG A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası Beyoğlu
Son 1 Hafta
İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Hafta
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Hafta
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Hafta
Şirket Bilgileri Gizli
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Son 1 Hafta
BENZER TÜM İLANLAR

SİLKAR MADENCİLİK AŞ.

Silkar Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Silkar Holding A.Ş.'ye bağlı olarak, 1990 yılında doğal taş üretimi, ticareti ve uygulama hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur.

Mermer ihracatı ve montajlı işlerle atılan ilk adım, uzun soluklu bir yükselişin de başlangıcı olmuştur. 1994 yılında Bilecik Organize Sanayi Bölgesi'nde granit işleme tesisleriyle güçlenen Silkar; üretim kapasitesini ve satış ağını büyüterek daha geniş bir coğrafyanın öncelikli tercihi olmuştur. Bugün granit üretiminde ulaşılan 350.000 m2 gibi büyük bir rakam; uzmanlığın, deneyimin ve özverili çalışmanın yansımasıdır.

Silkar Madencilik, 1998 yılında sektörde Türkiye'de ilk ISO 9002 Kalite Güvence Sistem belgesini alan kuruluş olmuştur. Aynı yıl eskitilmiş taş ve mozaik üretimine başlayan şirket, yıllar içerisinde ar-ge'ye verilen önem neticesinde dünyanın önde gelen mozaik ürün imalatçısı haline gelmiştir. Antik taş ve mozaikte, ressam Metin Ünsal başkanlığındaki tasarım ekibiyle yaratılan özgün tasarımlarla dünyaya yeni trendler sunmaktadır. Bu yönüyle de takip eden değil, sektörde yaptıkları izlenen öncü firma konumundadır. Silkar, tüm ürünlerini AKDO markası altına toplamış ve dünya pazarlarında nihai tüketiciyle bir program dahilinde buluşturmaktadır.
2001 yılında bünyesine kattığı Bilecik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 300.000 m2 kapasiteli mermer fayans işleme ve 100.000 m2 kapasiteli mozaik üretim tesisleriyle; dünyada granit, mermer, traverten, limestone ve mozaik üretimini bir arada yapan ender kuruluşlardan biridir.

Tüm tesislerinde ileri teknoloji kullanarak, kusursuz olanı yakalama ilkesini; tasarım uzmanları, araştırma ve geliştirme kadrosuyla güçlendiren Silkar; dünyada kaliteli ve prestijli doğal taş işleri denildiğinde ilk akla gelen kuruluş olmayı hedeflemektedir. Yapı sektörünün aradığı taşın temin edilmesinde Silkar; granit ve mermer ocaklarıyla da inşaat dünyasının gelişmesinde itici gücüdür.

Yurtdışına yaptığı ihracatla Türkiye ekonomisine değerli katkılar sağlayan Silkar; dünya markası olmanın tüm gereklerini yerine getirirken; ulusal bilinçle üretim yapmaktadır. Geçmişin izinden güç alarak; geleceğe yürüyen Silkar; her zaman en iyisini üretme inancıyla, yapılara hayat vermeye devam edecek...

Firmanın Diğer İlanları
DETAYI GÖSTER
Firmanın Tüm İş İlanları