YBWEB03
Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

Satınalma Yöneticisi

İstanbul Anadolu Yakası
 • 14.02.2017
 • 500 - 1000 Arası Aday Başvurdu
 • 7243 Görüntüleme
YILDIZ HOLDİNG AŞ Satınalma Yöneticisi İş İlanı

İş Tanımı

Türkiye'nin en büyük ve en hızlı büyüyen gruplarından Yıldız Holding bünyesinde bulunan Şok Marketler T.A.Ş. Ticari Satınalma organizasyonunda görevlendirmek üzere Tekstil Ürünlerinden sorumlu Satınalma Kategori Yöneticisi aramaktadır. Pozisyon ile ilgili kısa görev tanımı ve uygun adayların taşıması gereken özellikler aşağıda yer almaktadır.

Sorumlu olduğu ürünlere yönelik satınalma kategori bütçesinin yönetilmesi,
Tedarikçilerle yıllık anlaşmaların yapılması, şirket hedefleri doğrultusunda sonuçlandırılması, 
Tedarikçi seçimi ve satınalma faaliyetlerinin uygun maliyet, kalite ve sürelerde yürütülmesinin sağlanması
Tedarikçi performanslarının değerlendirilmesi ve takibinin sağlanması
Mağazalarda satılabilecek yeni ürünlerin belirlenmesi ve yeni tedarikçilerin bulunması,
Belirlenen promosyon politikalarının yönetilmesi
Rekabetin ve rakip fiyatlarının takip edilerek, hedef karlıklara ve rekabete uygun satış fiyatlarının konumlandırılmasının sağlanması
Yüksek kalite standartları ile birlikte verimlilik, maliyet, bulunurluk ve ulaşılabilirlik esasına dayanarak müşterilere en uygun ürün ve fiyat avantajlarının sunulması.


Aranan Nitelikler

Benzer pozisyonlarda ve tekstil kategorisinde en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak
Üniversitelerin 4 yıllık/ lisans bölümlerinden mezun,
İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip
Ticari bakışa sahip,
İkna etme ve müzakere becerisi gelişmiş,
Giyim ve ev tekstil ürünlerinin özellikleri, kullanım alanları ve üretim süreçleri hakkında bilgili,
Rakip ve sektör hakkında bilgili ve tecrübeli,
Detaycı, analitik ve sonuç odaklı çalışabilen
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış

  Özet Bilgiler

  • PAYLAŞ

  Benzer İş İlanları

  Oruç Hipermarketleri
  İstanbul Anadolu Yakası
  Dün
  PİERRE CARDİN-MODASİMA TEKSTİL
  İstanbul Anadolu Yakası
  Dün
  Niğde, Türkiye
  Dün
  Hakkı Barış Onat İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Eğitim Hizmetleri
  İstanbul Anadolu Yakası
  Dün
  SİMERKOM ELEKTRONİK
  İstanbul Anadolu Yakası
  Son 1 Hafta
  Şirket Bilgileri Gizli
  İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
  Son 1 Hafta
  Demak Group
  İstanbul Anadolu Yakası
  Son 1 Ay
  AKKA Hotels
  Antalya, Türkiye
  Son 1 Ay
  BAYEK TEDAVİ SAĞLIK HİZMETLERİ ve İŞLETMECİLİĞİ
  İstanbul Anadolu Yakası
  Son 1 Ay
  ELMAK KONTROL SİSTEMLERİ
  İstanbul Anadolu Yakası
  Son 1 Ay
  BENZER TÜM İLANLAR

  YILDIZ HOLDİNG AŞ  Yıldız Holding

  Türkiye’nin lider gıda markası Ülker’i de bünyesinde barındıran Yıldız Holding bugün, yurtiçinde ve yurtdışında yatırımları, inovatif ürünleri, kalite odaklı üretim anlayışı ve müşterisine verdiği değerle hızlı tüketim alanında öncü rol oynuyor.
   

  Yıldız Holding, geleneksel üretim alanı olan bisküvi ve çikolata başta olmak üzere ambalaj, bilişim, hizmet, ticaret ve pazarlama gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketleriyle, üretim hacmi, satış gücü, ürün çeşitliliği ve toplam dağıtım alanı bakımından pek çok kategoride öncü ve lider bir kuruluştur.
   

  Gıda alanında dünyada tanınan bir “Türkiye markası” olan Ülker markasının da sahibi olan Yıldız Holding 29.000 çalışanı, yurtiçi ve yurtdışındaki toplam 42 fabrikası, 220 bin noktaya ulaşan dağıtım ağı ve 9,1 milyar dolara ulaşan cirosuyla Türkiye’nin en güçlü kuruluşları arasında yer alıyor.

  Tek çeşit bisküviden global markalara...
   

  1944 yılında Sabri ve Asım kardeşlerin emek ve çabalarıyla tek çeşit bisküvi üreten atölye, bugün genç kuşakların yönetiminde global markaları da bünyesinde barındıran dev bir topluluğa dönüştü. Ülker markasının da temellerinin atıldığı, yıllık 75 ton bisküviyi birkaç kazan, küçük bir fırın ve 3 işçiyle üretildiği bu girişim, o günün Türkiye’si için umut verici bir başlangıçtı ve arkası hızla geldi.
   

  Yıldız Holding’de büyümenin ana eksenini geçmişte olduğu gibi bugün de “gıda” oluşturuyor. Holding çatısı altındaki Bisküvi-Çikolata-Şekerleme Grubu ile Gıda ve İçecek Grubu, 160 markası ve 2.700’ü aşkın ürün çeşidiyle tüketiciye doğrudan ulaşıyor. Bu iki grup tüketicilerin beslenme konusundaki tüm taleplerini karşılamakla kalmıyor, onların gelecekteki olası taleplerini de öngörerek yarının ürünlerini planlıyor. Ar-Ge, İş Geliştirme ve Yurtdışı Yatırımlar Grubu, Holding bünyesindeki diğer grupları ürün, pazar ve yeni yatırım alanları konusunda destekliyor. Ülke dışındaki yatırımları yönetiyor. Bilişim Grubu ile Ambalaj Grubu, hem Yıldız Holding gruplarının ihtiyaçlarına yanıt veriyor hem de sektörde vizyoner yaklaşımlarıyla büyümesini sürdürüyorlar.  Gayrimenkul Yatırım Grubu da yeni bir iş alanı olarak gelişiyor.

  Başarılarıyla küresel düzeyde dikkat çeken Yıldız Holding, stratejik ortaklık için dünya devlerinin de tercih ettiği kuruluşlardan biri oldu. Her biri kendi alanında önemli küresel markalar Kellogs, Hero Baby ve Cargill gibi dev gıda şirketleriyle gerçekleştirdiği stratejik ortaklıkların yanı sıra dünya premium çikolata sektörünün lideri Godiva’yı bünyesine katarak küresel işbirlikleriyle, dünya ekonomisine entegre oluyor.

  Yıldız Holding Kazakistan, Suudi Arabistan, Ukrayna, Cezayir, Romanya ve Mısır’daki fabrikalarıyla yurt dışında da üretim gerçekleştiriyor. Ayrıca Pakistan’daki tesislerin yapımı devam ediyor.
   

  Yıllık cirosunun yüzde 1.5’ini her yıl araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran Yıldız Holding, dünyadaki akımları yakından takip etmekle yetinmiyor; bilgi yönetimi, inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla bu trendlerin oluşmasına da katkıda bulunuyor.
   

  Topluma katkı...
   

  Holding şirketleri faaliyet gösterdikleri alanlarda sanayiye yaptıkları katkıların yanı sıra Türkiye’de üretilen tarımsal hammaddelerin endüstride değerlendirilmesinde de önemli rol oynuyor. Türkiye’nin en büyük tarımsal hammadde alıcılarından olan Yıldız Holding bu niteliğiyle Türk çiftçisinin de destekleyicisidir.

  Yıldız Holding kurulduğu günden bu yana, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmanın yanı sıra, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleriyle de ülkemizin toplumsal gelişmelerine yönelik çalışmalarda bulunuyor. İnsan odaklı hizmet anlayışını benimseyen Yıldız Holding, toplumla olan ilişkisini sadece üretimle sınırlamayıp, çevre, spor, eğitim, sağlık ve sanat konularında projeler hayata geçiriyor.
   

  daha fazla
  Firmanın Tüm İş İlanları
  Firma skoru
  İnceleme
  %4
  Değerlendirme
  %0
  Cevaplama
  %0