YBWEB01

YILDIZ TEKNOPARK


                                      YILDIZ TEKNOPARK

21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda, sanayi ile işbirliği içinde AR-GE faaliyetlerine katkıda bulunması amacıyla YTÜ Teknopark’ ımız kurulmuştur.
Teknoloji geliştirmede, dünyada pek çok yöntem denenmiştir. Bunlardan en verimlisi, Üniversite-Araştırma kurumları ve Sanayi arasındaki diyalogla oluşmuş birlikteliktir. Teknoloji üretmenin temel öğeleri doğrultusunda teknoparkların ortak amacı; Bilim ve teknoloji alanlarında yetişmiş insan gücünden yeni girişimciler yaratarak, üniversite ve Ar-Ge kuruluşlarında birikmiş bilginin nitelikli girişimcilerin kurduğu teknoloji oryantasyonlu firmalar aracılığıyla ekonomik dönüşümünü sağlamaktır.
Teknoparkların dünya standartlarına göre olan hedeflerini, biz YTÜ Teknopark olarak kendimize hedef seçmekte ve en iyi şekilde uygulamayı amaçlamaktayız. Bu hedefler;
• Üniversitelerin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini destekleyerek, üniversitelerin vereceği hizmetleri zenginleştirip etkinleştirmek
• Sanayinin rekabet gücünü artırmak, teknolojiye dayalı bölgesel ve ekonomik gelişmeyi hızlandırmaktır.
Kısacası, YTÜ Teknopark olarak, bilimsel ve teknolojik çalışmaları, geliştirme ve prototip aşamalarından geçirip ticari uygulamaya konulmalarına ortam yaratmayı amaçlamaktayız.
 

Patent ve Lisanslama Uzmanı
YILDIZ TEKNOPARK
İstanbul Avrupa Yakası - Güngören, İstanbul Avrupa Yakası
Son 1 Ay
Bilgi İşlem Uzman Yardımcısı
YILDIZ TEKNOPARK
İstanbul Avrupa Yakası - Güngören
18.02.2019

Firmanın Tüm İlanlarını Listeledik

Daha Fazlası İçin : Ana menüdeki "İş Bulma Sihirbazını" kullanabilirsin.