FİLTRELE

Anahtar Kelime

Meslek Seçimi

Daha Fazla

Konum

Daha Fazla

Kategori

Daha Fazla

Firma Sektörü

Daha Fazla

Ücret

İlan Tarihi

Pozisyon Seviyesi

Daha Fazla

Çalışma Şekli

Çalışma Türü

Çalışma Yeri

 • Çalışma Yerinin Tipi
 • Çalışma Yerinin Özellikleri
Daha Fazla

Deneyim

Ülke

Görüntüleme Seçenekleri

Sıralama Seçenekleri

En uygun ilanlara ulaşabilmen için

Soldaki menüden Hızlı Arama ve Konum filtresini kullanabilirsin
Seçili Filtreler
 • Anahtar Kelime :
 • Pozisyon :
 • Şehir :
 • İlçe :
 • Ülke :
 • İlan Tarihi :
 • Sektör Bilgileri :
 • İş Alanı Bilgileri :
 • Eğitim Bilgileri :
 • Askerlik Durumu :
 • Ücret Bilgisi :
 • Tecrübe Bilgileri :
 • Pozisyon Seviyesi :
 • Çalışma Şekli :
 • Çalışma Türü :
 • Çalışma Yeri :
 • Çalışma Yeri Özellikleri :
 • Görüntüleme Seçenekleri :
 • + Filtre daha
OPTİMA MÜHENDİSLİK TAAHHÜT LTD.ŞTİ.
Ankara
KAVRAM KURS MERKEZİ
Ankara - Çankaya
İSTANBUL BİL EĞİTİM KURUMLARI TİC. A.Ş.
Ankara - Altındağ
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
TORU PORSELEN KAFETERYA OYUN OYUNCAK İTH.İHR.PER.MAĞ.SAN.TİC.VE PAZ.LTD.ŞTİ
Ankara
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
SPONSORLU
Depo Elemanı
Webhelp
Ankara
BAŞVUR
SUPERPROF TÜRKIYE
Türkiye
DALBAY TAŞ İMALATI SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası...
BAŞVUR
ORTADOĞULULAR MAMAK KURS MERKEZİ
Ankara - Mamak
Ortadoğulular Eğitim Kurumları
Ankara - Mamak
Ankara
KAVRAM KURS MERKEZİ
Ankara - Çankaya
BAŞVUR
DY YAZILIM VE İLETİŞİM LİMİTED ŞİRKETİ
Ankara, İzmir...
BAŞVUR
Bilfen Eğitim Kurumları A.Ş
Ankara
Ankara - Sincan
Ankara - Sincan
Ankara - Çamlıdere
Ankara - Ayaş
Ankara - Akyurt
Bilfen Eğitim Kurumları A.Ş
Ankara
Filtreleme yaparak diğer ilanlara erişebilirsiniz.

Türkiye’nin başkenti Ankara, 5 milyondan fazla nüfusuyla Türkiye’nin en çok üniversiteye sahip olan illerinden biridir. Barındırdığı önemli üniversiteleriyle -başta Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi olmak üzere- nüfusun önemli bir kısmını da öğrenciler oluşturmaktadır. Şehirdeki üniversite diplomalı kişi oranı ülke ortalamasının iki katıdır. Sahip olduğu diplomalı nüfus Ankara’nın önemli teknolojik faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan insan gücünü karşılıyor ve önemli organize bölgesi olması da Ankara’da iş imkanlarında çeşitlilik göstermesine yardımcı oluyor.

Ekonomisi ticaret ve sanayiye dayalı olan Ankara, ayrıca şehir dışına yakın bölgelerde büyük tahıl tarlalarına sahiptir. Ankara’nın tavşanı, keçisi ve atı da dünya çapında bilinirliğie sahiptir. Ticaret ve sanayi kadar aktif olmasa da bu özelliklerinden dolayı şehirde tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. Türkiye’nin en çok bilinen maden sularından olan Beypazarı ve Kızılcahamam da Ankara’dan gelmektedir.

Ankara’nın çeşitli bölgelerinde doğal güzellikler mevcuttur. Bu alanlar dinlenme ve eğlenme amaçlı kullanıma açılmıştır. Ankara çok eski çağlardan beri içinde Hititler, Frigyalılar, Bizanslılar, Romalılar gibi birçok medeniyeti barındırmıştır. Frigyalıların başkenti Gordion da Ankara’nın içinde yer almaktadır.

Konumu ve sahip olduğu olanaklarla Ankara iş ilanlarında kamu sektöründen, özel sektöre, özel sektörden hizmet sektörüne ve daha birçok alanda iş ilanları ile karşılaşmak mümkündür.

Ankara’da İstihdam Olanakları

Ankara’da istihdam olanaklarını incelediğimizde nüfusun büyük bir çoğunluğunun hizmet sektöründe çalıştığını görmekteyiz. Özellikle sahip olduğu yollar ve demiryolu sayesinde ulaşım, Türkiye’nin başkenti olması ve Türkiye Büyük Millet Meclisi, tüm bakanlıkları içinde barındırması kamu alanında memuriyet sektöründe aktif bir istihdam alanı oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra haberleşme ve ticaret alanında da Ankara’da istihdam olanakları bulmak mümkündür.

Ankara’da istihdam olanakları sadece bu sektörlerde değil ayrıca sanayi, tekstil, gıda, medikal, inşaatta da görebiliyoruz. Günümüzde en çok metal ve motor sektörlerine yatırım yapılmaktadır. Savunma sanayi ve havacılık alanlarında aktif yatırım yapılmaktadır. ASELSAN, ROKETSAN, TUSAŞ, NUROL gibi savunma şirketlerinin merkezi de Ankara’dır.

Ankara’nın sahip olduğu eğitimli nüfus ve teknolojinin gelişmesi de bu alanda istihdam yapılmasına olanak sağlamakta ve aktif bir insan gücü arayışı yaratmaktadır.

Tarım alanlarına sahip olan Ankara’da önemli ürünler çıkarılmaktadır. Buğday, arpa, şeker pancarı, soğan, domates, kavun, karpuz gibi ürünler yetiştirilmektedir. Ankara hayvancılığa da elverişli bir şehirdir. Önemli boyutta tavuk yetiştiriciliği yapılmaktadır. Dolayısıyla Ankara’da iş imkanı sağlanan bir diğer önemli kategori de bu yüzden tarım ve hayvancılıktır. Madencilik açısından da Ankara elverişli bir şehirdir. Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde önemli linyit yataklarına sahip olan Ankara’da ayrıca Tuz Gölü ve çevresinde tuz çıkarılır. Madencilik de Ankara’nın istihdam olanaklarını çeşitlendiren bir diğer sektördür.

Popüler Meslekler (Ankara Şöför İş İlanları, Ankara Güvenlik İş İlanları)

Ankara’da popüler iş ilanı kategorilerinden birisi şoför iş ilanları ve güvenlik iş ilanlarıdır. Bunların yanı sıra psikolog iş ilanları, sekreter iş ilanları, muhasebe iş ilanları da görmek mümkündür. Yenibiris.com’da Ankara iş ilanlarında her sektörden her kategoriden iş ilanlarına göz atabilirsin.

Ankara İş Fırsatları

Ankaranın bulunduğu bölge ve sahip olduğu alt yapılarla hemen hemen her sektörden iş fırsatları bulmak mümkündür. İnşaat sektörü, üretim-imalat, mühendislik alanlarında Ankara’da oldukça fazla iş fırsatları vardır. Sahip olduğu sanayi siteleri ve organize bölgeleriyle iş imkanlarına çeşitlilik katmaktadır. Hizmet, sağlık, eğitim ve daha birçok sektörden Ankara’da iş fırsatlarına ulaşabilirsin. Deneyimli veya deneyimsiz iş ilanları, stajyer iş ilanları, part-time iş ilanları da Ankara’da bulabileceğin iş fırsatları arasında yer almaktadır. Mavi yaka, beyaz yaka, öğrenci her seviyeden uzmanlığın hemen hemen her sektörde iş bulabileceği başkent Ankara iş ilanları Yenibiris.com’da seni bekliyor.