BANIO YAPI MARKET

BANIO YAPI MARKET

BANIO YAPI MARKET Hakkında

BANIO’DAN   EVLERE  HESAPLI SEÇENEKLER
 


Yapı Market ülkemizde kısa bir geçmişi olan ve son birkaç yılda binler rakamına kadar ulaşan ve her gün büyüyüp gelişen bir sektör.

Ülkemizdeki bu Pazarı dikkate alan yabancı sermaye hızla organize olmakta zincir marketler açmakta ve tüketicilere binlerce ürünle ulaşmaktalar.Her ne kadar yeni olsa da kısa sürede ülkemiz tüketicisi tarafından benimsenmesi ve tüketici eğilimlerinin  Yapı Marketlere yönlenmesi, yerel satıcılarında organizasyonlarını bu yönde geliştirmelerine neden olmakta,  esnaf mantığından market zihniyetine geçişler yaşanmaktadır. Bilinçli bir şekilde bu organizasyonu profesyonelce yapan firmalar büyüme göstermekte, bir çoğuda arada elenip gitmektedir.Günümüzün bu gerekliliğini zamanında gören ÖZ-KA firması 2008 yılında marketleşme kararı alarak Genel Merkezinin bulunduğu Antalya da ilk Yapı Marketini kurdu.ÖZ-KA olarak 15 yıldan uzun bir süredir İnşaat malzemeleri konusunda bölge toptancılığı yapmanın avantajı ile binlerce ürün ve hizmet çok uygun fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunulmaya başlandı ve Antalya halkı tarafından kısa süre içerisinde BANIO adı benimsendi.ÖZ-KA dan sonra kendi başına bir işletme haline dönüşen BANIO Yapı Market ürün gamını hızla geliştirerek çok kısa bir süre içerisinde 20.000den fazla ürün çeşitine ulaştı.

Seramikten Vitrifiyeye, Beyaz Eşyadan Mobilyaya, El Aletlerinden Bahçe ürünlerine kadar sektörde kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle kabul görmüş onlarca markanın ürünlerini tek bir çatı altında toplayıp müşterilerine sunmakta.2009 yılı ikinci yarısı  ile birlikte kendi ürün ithalatınada başlayan Banio  Duşakabin, Masa –Sandalye, Cam tuğla ve Bahçe Mobilyaları seçenekleriyle  bu guruplardaki fiyat uygunluğu ve kalitesini üst seviyeye çıkarmayı kısa sürede başarmıştır.BANIO da KARİYER

Bu büyüme ile birlikte sektörde yetişmiş personel ihtiyacı ile ilgili sıkıntılar yaşanmaktadır. Özellikle turizm bölgelerinde  sezonluk değişimlerin fazla yaşanması bu sektördeki sıkıntılarıda arttırmakta.

BANIO olarak personel seçimlerinde özellikle meslek lisesi çıkışlılar veya sektörde inşaat malzemeleri konusunda çalışmış kişiler tercih edilmekte.

İhtiyaca göre alt veya orta kademeden başlayan personellerimiz performanslarına göre derecelendirilmekte ve başarılı oldukları taktirde daha üst pozisyonlara yükselebilmektedirler.

Bir mağazada yaklaşık 50 kişi çalışmakta. Bu sayı mağaza ölçeğine göre azalıp çoğalmakta. Yeni yatırım planlarıyla birlikte BANIO mağaza sayısının artacak olması  personel istihdamındaki  alanındaki bu sıkıntıları daha iyi hissettirmekte.

Her ne kadar Kendin yap sektörüne hizmet etsekde Ustalar tüketicilerin vazgeçilmezleri olmaya devam etmekte. Kendi sektöründe uzman olan ve Antalya Bölgesinde çalışan hemen her ustaya ulaşmayıda amaç edinen BANIOda Usta seminerleride hızla devam etmekte

 

İlk etapta bölgede bulunan çeşitli sektörde hizmet veren yaklaşık 300 ustaya firma eğitimleri verilmiştir.  Ustalara çıkartılan özel kartlar sayesinde Usta CRMi oluşturulmuştur. Böylelikle  eğitim, seminer, toplantı gibi çalışmalar kendilerine çok kısa sürede iletilmektedir. Usta bilgileri güncel tutulmakta firmaların yeni teknolojileri hakkında kolayca bilgi tazelemeler yapılmaktadır.


 


 


BANIO YAPI MARKET Genel MüdürlüğüAntalyailinde bulunmaktadır.

BANIO YAPI MARKET adres ve iletişim bilgileri:

Adres:TARIM MAHALLESİ ASPENDOS BULVARI BANİO YAPI MARKET

Web Sitesi:http://www.banioyapimarket.com
Daha Fazla

Perakende Sektörü Çalışan Profili

Perakende sektöründe çalışanların iş alanları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Satış
  232503
 • Hizmet
  54496
 • İdari İşler / Ofis
  34301
 • Mağazacılık
  34054
 • Finans / Mali İşler
  29521
Perakende sektöründe çalışanların mezun oldukları bölümler

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • İşletme
  107387
 • İktisat
  28408
 • Kamu Yönetimi
  17251
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  12548
 • Diğer
  10910
Perakende sektöründe çalışanların öğrenim seviyesi

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Lisans Mezunu
  154403
 • Lise Mezunu
  147938
 • Ön Lisans Mezunu
  69864
 • Lisans Öğr.
  60571
 • Ön Lisans Öğrenci
  33798

Perakende sektörü iş ilanlarında en çok yayınlanan pozisyonlar

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

Top 5 Pozisyon
Satış Danışmanı3354
Kasiyer1920
Mağaza Müdürü1700
Mağaza Elemanı1502
Mağaza Satış Danışmanı1422

Perakende sektöründeki diğer iş ilanları

Stajyer Mağaza Yöneticisi
HAPPY CENTER
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
Stok Kontrol Uzman Yardımcısı
MUDO SATIŞ MAĞAZALARI A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
FLO Marka Pazarlama Yöneticisi
FLO MAĞAZACILIK VE PAZARLAMA A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Bağcılar
Bugün
Maltepe CarrefourSA - Taze Gıda Reyon Görevlisi
CarrefourSA
İstanbul Anadolu Yakası - Maltepe
Bugün
İstinye CarrefourSA - Mağaza Görevlisi
CarrefourSA
İstanbul Avrupa Yakası - Sarıyer
Bugün