BAŞER FAKTORİNG A.Ş.

BAŞER FAKTORİNG A.Ş.

BAŞER FAKTORİNG A.Ş. Hakkında

-Başer Faktoring, 1995 yılında T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın izni ile endüstriyel ve ticari kuruluşlara faktoring hizmeti sunmak amacıyla faaliyetine başlamıştır. 2006 yılında sektörün denetim ve düzenleme yetkilerinin Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’na BDDK devredilmesiyle birlikte, Şirketimiz intibak sürecini başarı ile tamamlayarak lisansını yenilemiş ve BDDK gözetim ve denetimi altında faktoring hizmeti faaliyetine devam etmektedir. Şirketimiz, bankacılık dışı finansal sektörün üçte biri büyüklüğü ile en büyük ikinci paya sahip olan Faktoring sektöründe, kaliteli ve müşteri odaklı anlayışıyla 25 yıldır istikrarlı bir şekilde hizmet vermektedir.

-Başer Faktoring kurulduğu yıldan itibaren faaliyet hacmini ve müşteri portföyü istikrarlı bir şekilde gelişmektedir. Genel Müdürlük pazarlama grubu dışında, Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan 3 Şubesi Adana, Ankara, İzmir ile sektörün önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır. Bankacılık ve finans sektöründe uzun yıllar çalışmış deneyimli yönetici kadrosu ile yurtiçi faktoring işlemlerinde hizmet vermektedir.

-Başer Faktoring’in en büyük Hissedarı %87  BİCA Holding A.Ş. dir. BİCA Holding, 2000 yılında Ali Başer ve ailesi tarafından kurulmuştur. BİCA Holding yıllar itibariyle Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarındaki yerli/yabancı ortaklıkları ile birikimler edinmiş ve şuan bünyesinde ki en büyük ve tek iştiraki olan Şirketimizin büyümesi ve devamlılığı için her türlü finansal ve yönetimsel desteğini vermektedir.

-Başer Faktoring, 2015 ve 2016 yıllarında JCR-Eurasia Rating tarafından, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında da Kobirate tarafından derecelendirilerek, “Yatırım yapılabilir” kategorisinde değerlendirilmiştir. KOBİRATE-2019.

-Başer Faktoring’in güçlü sermayesi, istikrarlı büyüyen özkaynak ve alternatif finansal kaynaklarına ilave olarak, 2015 yılından bu yana Borçlanma Araçları Piyasasında yer almakta ve Nitelikli Yatırımcılara Tahvil-Bono ihraçları yapmaktadır. 31.12.2019 tarihli Bağımsız Denetim Raporumuzda son iki yıla ait detaylı ihraç bilgileri bulunmaktadır. 2020 yılında 2 adet daha ihraç gerçekleştirilmiş olup tedavülde 10.000.000-TL bono bulunmaktadır.  2020 yılında  Başarılı geçen ihraçlar ile birlikte, Şirketimiz finansal kaynak çeşitliliğini daha da güçlendirmiş olarak sektör içerisindeki payını büyütmeyi ve KOBİ niteliğindeki müşteri portföyünü artırmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz;
 • Başer Faktoring, Dünyada ve özellikle de Ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip ederek, profesyonel, genç ve deneyimli uzman kadrolarıyla birlikte müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak; müşterilerimize kaliteli, güvenli, kurumsal çözümler üretmeyi ve her türlü finansman ihtiyaçlarına en hızlı ve seri şekilde cevap verebilecek şekilde işbirliğini oluşturmayı misyon edinmiştir.
 • Bu anlamda, Sektörde saygın, güvenilir, kurumsal ve öncü bir kurum olarak; kaliteden ödün vermeden, müşterek menfaatleri gözeterek, müşteri odaklı anlayışını sürekli geliştirmeyi, yenilikçi olmayı ve istikrarı ön planda tutan, kurumsal organizasyon yapısıyla kendini sürekli geliştiren, eğitime önem veren ve çalışanlarımızın bu yapı içinde bulunmaktan gurur ve mutluluk duyduğu saygın bir kurum olarak ilerlemektedir.
Vizyonumuz;
 • Gerek müşterileri gerekse çalışanları ile sektördeki saygın ve kurumsal konumunu; yenilikçi, çözüm üreten ve müşteri odaklı bakış açısı ile fark yaratarak tercih edilen, güçlü ve istikrarlı bir finansal kurum olarak ilerlemektir. 
BAŞER FAKTORİNG A.Ş. Genel Müdürlüğü İstanbul ilinde bulunmaktadır.
BAŞER FAKTORİNG A.Ş. adres ve iletişim bilgileri:
Adres: BAŞER FAKTORİNG A.Ş. Büyükdere Caddesi Maya Akar Center B Blok No: 102 Kat: 11 Daire: 47 34394 Esentepe - Şişli / İstanbul Tel: 0212 292 80 90 Faks: 0212 252 90 56Web Sitesi:http://www.baserfaktoring.com.tr/
Daha Fazla

BAŞER FAKTORİNG A.Ş. İş İlanları

Saha Pazarlama ve Tele Satış Yetkilisi
BAŞER FAKTORİNG A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası...
Son 1 Ay
Tüm İlanlar

Finans - Ekonomi Sektörü Çalışan Profili

Finans - Ekonomi sektöründe çalışanların iş alanları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Finans / Mali İşler
  208363
 • Satış
  68932
 • Operasyon
  57140
 • Müşteri Hizmetleri
  22479
 • İdari İşler / Ofis
  18461
Finans - Ekonomi sektöründe çalışanların mezun oldukları bölümler

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • İşletme
  169096
 • İktisat
  75943
 • Kamu Yönetimi
  20983
 • Diğer
  18803
 • Maliye
  18325
Finans - Ekonomi sektöründe çalışanların öğrenim seviyesi

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Lisans Mezunu
  263601
 • Ön Lisans Mezunu
  51017
 • Lise Mezunu
  46052
 • Lisans Öğr.
  45719
 • Yüksek Lisans Mezunu
  43887
Finans - Ekonomi sektöründe çalışanların cinsiyet dağılımları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Kadın
  53%
 • Erkek
  45%

Finans - Ekonomi sektörü iş ilanlarında en çok yayınlanan pozisyonlar

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

Top 5 Pozisyon
Kredi Kartı Satış Temsilcisi2297
Müşteri Temsilcisi514
Bireysel Müşteri Temsilcisi513
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi487
Satış Temsilcisi420

Bu Sektördeki Diğer İlanlar

Senior Front End Developer
TACİRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
YATIRIM UZMANI- BODRUM İRTİBAT BÜROSU
TACİRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Muğla
Bugün
Kıdemli Yazılım Uzmanı
TACİRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Beşiktaş
Bugün
BİLGİ İŞLEM DESTEK UZMANI
TACİRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
İstanbul Avrupa Yakası - Beşiktaş
Bugün
YATIRIM UZMANI- ÇANKAYA İRTİBAT BÜROSU
TACİRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Ankara
Bugün
ÜYE OL