HUNCA KOZMETİK PAZARLAMA DAĞITIM VE TİC. A.Ş.

HUNCA KOZMETİK PAZARLAMA DAĞITIM VE TİC. A.Ş.

HUNCA KOZMETİK PAZARLAMA Hakkında

 1957'de kurulan Hunca, Türk kozmetik endüstrisinin en köklü kuruluşlarından biri olarak yaratıcı kimliği ile tercih edilerek her zaman ön plana çıkmıştır.

Hunca, yenilikçi ruhu ve profesyonel çalışma anlayışı ile her geçen gün biraz daha ivme kazanarak, daha büyük adımlarla hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır.

• Üretime ilk kez Hunca Balsam ile başlayarak kısa süre içerisinde marka olmayı ve 1978 yılında Türkiye'nin ilk yerli erkek parfüm ve aftershave serisi olan Madigan ile yenilikçi bir hizmet anlayışında yer edinmeyi başarmıştır.

• 1980 yılında profesyonel yönetim yapısını benimseyerek, parfüm ve deodorant segmentinde lider konuma ulaşmış ve 1997 yılında Çerkezköy / Tekirdağ'da, Ortadoğu ve Balkanlar'ın en büyük kişisel bakım ürünleri fabrikasını kurmuştur.

• Temelinde tüketici memnuniyetini esas alan ticari anlayışı ile 1998'de ISO 9001 belgesini alan Hunca, aynı yıl Carmina markası ile renkli kozmetik alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

• 2002'de ilk yerli deostick üretimini gerçekleştirmiş ve 2003'te Hunca İxir Serisi ile Sensation parfümü ile her yaştan tüketiciye her zaman kaliteyi sunmuştur.

• 2006'da Duru Grup ile üretim ve dağıtım alanlarında ortaklığa gidilmiştir. Aynı yıl dinamik genç kızların imajını yansıtan parfüm ve deodorant serisi She'nin ve Caldion Night'ın lansmanları gerçekleştirilmiş ve değişmeyen kalitesiyle Caldion markasının çeşitlendirilmesi hedeflenmiştir.

• 1990 yılında lansmanı yapılan Jagler, 2007'de lansmanı gerçekleştirilen Jagler Sport ile cesaret modernize edilmiş; uzun yıllardır beğeniyle kullanılan Jagler ürün gamı arttırılmıştır.

• 1998 yılında Hunca ailesine katılan Black Magic markası, 2005 yılında Jagler markası altına alınmıştır. Bu doğrultuda, 2006 yılında Black Magic için ambalaj ve logo tasarımında yeniliğe gidilmiştir.

• 1998'de Equal, tüketicinin beğenisine sunulmuştur.

• 2000 yılında güvenilir marka Viva Cappio altında bir alt marka daha geliştirilmiştir: Viva Cappio Lola.

• 2002'de Hunca ailesine ve böylelikle erkek parfüm pazarına Extory katılmıştır.

• 2003 yılında ihracat pazarlarına yönelik olarak Soft Deodorant lansmanı yapılmıştır.

• Sektöründe boy gösteren Carmina Classic markası; tüketicilerinin yoğun isteği üzerine Nisan 2006'da tekrar lanse edilmiştir.

• 2006'da Ying Yang – denge felsefesinden ilham alan şişe tasarımıyla Equal, marka logosunda revize yapılmıştır.

• Eylül 2008'de ise renkli kozmetik alanında ilk genç kız markası She Colors lansmanı gerçekleştirilmiş, tüm kozmetik ihtiyaçlara cevap verecek donanıma sahip 84 Sku'luk ürün gamı, sıra dışı ambalaj ve standlarıyla eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşatmak için satış noktalarında yerini almıştır. Son olarak 7. çeşidi ile tüketicisiyle buluşan She markasının ürün portföyünde parfüm ve deodorant haricinde 2008 Nisan ayında raflarda yerini alan roll-on da bulunmaktadır.

• 2010 yılında Caldion ailesine Zen,City ve Jeans katılmıştır.

• Temmuz 2010'da ise Viva Cappio ailesinin yeni üyeleri Diva ve Mona lansmanı gerçekleştirilmiştir.

• 2011 yılında Jagler ailesine Black ve Storm katılmıştır.

• Mayıs 2011'de Equal ve Extory yenilenen ambalajı ve değişmeyen kalitesi ile tüketiciye sunulmuştur.

• Kendi vizyonunu belirlemiş, hedeflerini saptamış, felsefesinin kendisine kazandıracağı gelişmeleri içerisine (özüne) sindirmiş Hunca Kozmetik, Haziran 2011 itibariyle yeni kurumsal logoya geçiş yaparak, daha modern bir çizgiye kavuşmuştur.

• Hunca, 2011 yılında, yarım asrı aşkın geçmişinden gelen güçle tecrübesini birleştirerek HuncaLife markasıyla doğrudan satış dünyasına bir atılım yaptı. Hunca, dünyada yaklaşık 117 milyar dolar hacme sahip, 74 milyon kişiye bağımsız iş fırsatı sunan bu sektöre adım atarak, ülke ekonomisine ve topluma katkısını farklı bir boyuta taşımayı hedeflemektedir.

• 2012'de genç kızların renkli dünyasına ve böylelikle body mist (vücut spreyi - sprey deodorant) parfüm pazarına She Body Mist (She is Cool, She is Fun, She is Sweet, She is Sexy) katılmıştır.


• Genç kızların ilk tercihi, uzun yıllardır beğeniyle kullanılan She markasına She Body Gourmet Cilt Bakım Serisi (She is miss Berry, She is miss Strawberry, She is miss Lime, She is miss Mango) ile vücut losyonu, yoğun nemlendiricili vücut kremi, duş jeli, el kremi ve vücut spreyi eklenerek ürün gamı arttırılmıştır.

Hunca, HuncaLife ile kişisel bakım bilincini topluma yaymak, bireylerin yaşam kalitesini geliştirmeye destek olmak misyonlarını ulaşılabilir kaliteli ürün, kaliteli hizmet ve kaliteli iş fırsatı ilkeleriyle birleştirmektedir. HuncaLife yelpazesinde yer alan ürünler ve temsilcilerine sunduğu avantajlı kazanç planıyla, Hunca parfüm ve deodorant segmentinde sahip olduğu iddasını doğrudan satış alanına da taşımayı hedeflemektedir.

"Kişisel Bakım Ürünleri" alanında hizmet vermeye başlayan şirket, kurulduğu günden bu yana kozmetik sektörünün gelişmesinde önemli bir paya sahiptir. Globalleşen dünya pazarında yaşanan hızlı rekabet ortamında farklı ve yeni ürünler ile tüketiciye hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Hunca'nın bu başarısının altında kozmetik sektörüne kattığı değer, koku alışkanlıklarına yön veren özgün konseptte ürün çeşitliliği, marka seçeneği ve yapmış olduğu faaliyetleri yatmaktadır. Hunca, "Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti" prensibini dikkate alarak, üstün hizmet anlayışı ile sürekli olarak yenilediği ürünleri sayesinde tüketicinin beğenisini kazanmıştır. Estetik ambalaj tasarımlarıyla Hunca parfümlerinin her biri sevilen koku notları ve duyarlılıkla harmanlanan iş prensibinin sonucudur. She, Equal, Jagler, Viva Cappio, Caldion, İvrindi, Destiny, Black Magic, Hunca Soft ve Carmina gibi tüketicinin beğenisini kazanarak fark yaratan, hatta alışkanlığa dönüşen ürünler bu prensiple yaratılmıştır. Parfüm ürün yelpazesi yanında saç bakımı, cilt bakımı ve makyaja yönelik ürünler de üreten Hunca, kozmetiğin her alanında tüketicilerine birbirinden değerli ürünlerini sunmakta, güzellik pazarında daha hızlı büyümektedir. Kozmetik sektörüne, yeni yatırımlarla, istihdam ve üretimini her geçen gün artırmakta, üzerine düşen görevi yerine getirerek, Türk sanayisinin gelişimine hizmet etmektedir.

Hunca Kozmetik, yüksek standartlara verilen önem ile her zaman yüksek hedeflere ulaşmayı amaçlayan, tüm prensiplerine saygıyla bağlı, insana ve doğaya saygılı ve tüm zevklere hitap edebilmeyi başaran profesyonel ekip ile birlikte başarı modeline ulaşmış bir kuruluş olması özelliğiyle de tanınmaktadır. Teknolojiye ve yeniliklere açık olup, dünya trendlerini yakından takip etmektedir. Hunca, dünya pazarlarına entegre olarak dünya markaları ile hem kalite hem iş hacmi olarak rekabet edebilmek ve tüm global pazarlarda kaliteden ödün vermeden büyümek amacındadır.

Hunca'nın temel ilkesi, benzersiz hizmet anlayışıyla, kaliteli ürünü tüketiciye en iyi fiyatla ulaştırmaktır. Tüm bunların yanında, sektördeki 60 yılı aşkın deneyimi ile Hunca Kozmetik üretimin her aşamasında modern teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak, bu başarısını uluslararası pazara da taşımaktadır. Ürünlerinin ihracatını, Ortadoğu, Asya, Doğu Avrupa, Afrika ve Rusya'da gerçekleştirmektedir. İhracat piyasasında 1.400'den fazla barkodlu ürün ile dünya devi olma yolunda, emin adımlarla ilerlemektedir. Katma değeri olan, farklılaşabilecek ve özellikli ürünler yaratmak temel ilkelerden biridir.

Yeni organizasyon yapısı ve markalarıyla Hunca Kozmetik, kozmetik sektöründe daima en iyi, yeniliklerin ve gelişimin öncüsü olmak, iç piyasada gücünü daha da arttırmak, deneyim ve başarısını ihracat pazarlarına taşımak arzusundadır. Kendisini sürekli yenileyerek, ürün portföyüne yeni ürün ilaveleri yaparak ve elbette müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, başarısını devam ettirmektedir.

Her başarısını sizlerle paylaşarak yol kat eden, büyüyen Hunca, ürünlerini yenilikle zenginleştirerek nesiller boyu sürecek bir kozmetik alışkanlığı olabilmeyi diliyor.

HUNCA KOZMETİK PAZARLAMA DAĞITIM VE TİC. A.Ş. Genel Müdürlüğü İstanbul ilinde bulunmaktadır.
HUNCA KOZMETİK PAZARLAMA DAĞITIM VE TİC. A.Ş. adres ve iletişim bilgileri:
Adres: Hunca Cad. No:12 34473 BahçeköyWeb Sitesi:http://www.hunca.com.tr/
Daha Fazla

Kozmetik Sektörü Çalışan Profili

Kozmetik sektöründe çalışanların iş alanları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Satış
  32904
 • Üretim / Kalite
  6802
 • Sağlık
  5559
 • Pazarlama
  3781
 • İdari İşler / Ofis
  3460
Kozmetik sektöründe çalışanların mezun oldukları bölümler

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • İşletme
  12502
 • İktisat
  3419
 • Kimya
  3335
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  2094
 • Diğer
  2051
Kozmetik sektöründe çalışanların öğrenim seviyesi

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Lise Mezunu
  24978
 • Lisans Mezunu
  20180
 • Meslek Yüksekokulu Mezunu
  10913
 • Lisans Öğr.
  7692
 • Meslek Yüksekokulu Öğr.
  4967
Kozmetik sektöründe çalışanların cinsiyet dağılımları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Kadın
  64%
 • Erkek
  33%

Kozmetik sektörü iş ilanlarında en çok yayınlanan pozisyonlar

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

Top 5 Pozisyon
Mağaza Satış Temsilcisi579
Satış Temsilcisi197
Mağaza Satış Danışmanı192
Güzellik Uzmanı186
Mağaza Yönetici Yardımcısı140

Kozmetik sektöründeki diğer iş ilanları

Workcube Yazılım Geliştirme Uzmanı
LORİS PARFUM
Kocaeli - Gebze
Bugün
Mağaza Görsel Tasarım Uzmanı
LORİS PARFUM
Kocaeli - Gebze
Bugün
Full Stack Developer (Php) Uzmanı
Forte Digital Media
İstanbul Anadolu Yakası - Maltepe
Bugün
Üretim Müdürü
HATEN KOZMETİK VE PLASTİK MATBAA SAN.TİC.AŞ
İstanbul Avrupa Yakası - Beylikdüzü, İstanbul Avrupa Yakası
Bugün
Export Area Sales Supervisor
Atak Farma Kozmetik
İstanbul Avrupa Yakası
Bugün