SÜMER BETON Hakkında

 Hakkımızda


Ticaret hayatına 1977 yılında Ankara ili Malıköy bölgesindeki kum ocağı işletmesiyle başlayan firmamız, daha sonra bünyesinde inşaatını yaptığı Ostim, Büyük Sanayi ve Gimat bölgelerindeki İşhanlarıyla inşaat sektöründeki tecrübesini arttırmıştır.

Firmamız, hazır beton sektöründeki ihtiyacı görerek 1999 yılında sektöre Temelli Hazır Beton tesisi ile adımını atmıştır. Sümer Kum Ticaret çatısı altında yaptığı yatırımları, 1 Mayıs 2005 yılı itibari ile kurulan Hasan Sümer İnşaat Tic. Ltd. Şti. firmasında toplamıştır. Aynı sene Kırmataş (Agrega) üretim tesisi yatırımlarına da Yunak Yolu, Polatlı bölgesinde başlayan Hasan Sümer İnşaat, bu sektöre de hızlı bir giriş yapmıştır.  Ana faaliyet konusu hazır beton üretimi ve satışı olmakla birlikte, beton üretim maliyet kalemleri arasında, bazı tesislerde çimentoyu da geçerek birinci sıraya yükselen ve betonun hem kalitesini hem de maliyetini etkileyen agregayı kendi bünyesinde üretmek Hasan Sümer İnşaat’ın başlıca hedefleri arasındadır.

Başlangıçta 1 hazır beton tesisi, 6 transmikser ve 2 beton pompasıyla sektöre giren firmamız, şu anda yıllık üretimi 600.000 m3’lere ulaşan, Ankara – Eskişehir  – Bilecik hattı üzerinde hizmet veren bir marka haline gelmiştir. Bulunduğu her bölgede pazarının lideri olma ünvanını taşıyan Hasan Sümer İnşaat, bünyesinde 14 hazır beton santrali, 4 Kırmataş (agrega) tesisi ve içlerinde bulunan 3 adet plant-mix üretim tesisi, 50 adet transmikseri, 15 adet beton pompası, 39 iş makinası ve 50’den fazla çekici tırıyla beraber müşterilerine 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.

Hasan Sümer İnşaat, bulunduğu bölgelerde istihdam oluşturarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.  Firmamız,  müşteri memnuniyetini sağlamak için üretim kapasitesini artırıcı yatırımlar yapmaktadır. Temelli Kırmataş (Agrega) Tesisi’nde “özel agrega” üretimi için 1 adet eleme ve 1 adet yıkama tesisi kurulmuştur. Firmamız, üretim kapasitesini artırmak için 2 adet, kapasitesi 200 ton/sa olan 110’luk ve 1 adet, kapasitesi 400ton/sa olan 140’lık çeneli kırıcı tesisi kurmuştur. Bunun yanında Temelli Kırmataş (agrega) Tesisi’nde 3 adet, Polatlı Kırmataş (agrega) Tesisi’nde 1 adet ve Bozüyük Kırmataş (agrega) Tesisi’nde 1 adet olmak üzere dik milli kırma tesisimiz bulunmaktadır. Üretim kapasitesinin artırılmasındaki temel prensibimiz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Esnek yapılı tesis kurabilme yeterliğine sahip olan firmamız her türlü projeyi gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.Firmamızın önemli özelliklerinden biri de, elinde bulundurduğu makine ve araç parkıyla, büyük projelere yönelik tesis kurulumunu ve çalıştırılmasını yapmasıdır.

Hasan Sümer İnşaat, Ankara, Eskişehir ve Bilecik hattı üzerinde bulunan hazır beton santralleri ile yüksek hızlı tren projelerine hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.Firmamız, 2017 yılında inşaat yatırımlarına yeniden başlamıştır. Ankara ili Polatlı ilçesinde düğün salonu, fırın ve süpermarketten oluşan çarşıyı, 20 daire ve iki dükkandan oluşan binayı, ve Ankara ili Gaziosmanpaşa’da bulunan işyeri binasını inşa etmiştir.

27 Haziran 2019 yılında firmamız nevi değişikliğine giderek firmamızın ünvanı Hasan Sümer İnşaat Ticaret Anonim Şirketi olmuştur.Tesislerindeki tam donanımlı laboratuvarlarıyla kalite konusundaki hassasiyetini gösteren firmamız, sunduğu kaliteli ve hızlı hizmet politikasıyla da kendini kanıtlamıştır. Ayrıca, mülkiyeti firmamıza ait olan tesislerimizin tamamının kalite belgeleri bulunmaktadır.

Unvanı; HASAN SÜMER İNŞAAT TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Kuruluş yılı; 2005

SÜMER BETON Genel Müdürlüğü Ankara ilinde bulunmaktadır.
SÜMER BETON adres ve iletişim bilgileri:
Adres: FATİH SULTAN MAH.2363 CAD NO:7 ETİMESGUT/ANKARAWeb Sitesi:http://www.sumerbeton.com
Daha Fazla
Bordro ve Özlük İşleri Sorumlusu
SÜMER BETON
Ankara - Etimesgut
Son 1 Hafta
Tesis Şefi
SÜMER BETON
Ankara
Son 1 Hafta

SÜMER BETON KVKK Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili mevzuat ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan faaliyetlerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizin işlenmesi, saklanması ve aktarılması ile ilgili veri sahiplerini aydınlatmak amacıyla işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni......
Devamını Oku...

Maden ve Metal Sanayi Sektörü Çalışan Profili

Maden ve Metal Sanayi sektöründe çalışanların iş alanları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Satış
  19754
 • Mühendislik
  14644
 • Üretim / Kalite
  12834
 • Finans / Mali İşler
  8448
 • İdari İşler / Ofis
  6830
Maden ve Metal Sanayi sektöründe çalışanların mezun oldukları bölümler

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • İşletme
  15825
 • Maden Mühendisliği
  14120
 • Jeoloji Mühendisliği
  5657
 • İktisat
  4062
 • Makine Mühendisliği
  2594
Maden ve Metal Sanayi sektöründe çalışanların öğrenim seviyesi

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Lisans Mezunu
  40749
 • Lise Mezunu
  20797
 • Meslek Yüksekokulu Mezunu
  12035
 • Lisans Öğr.
  6502
 • Yüksek Lisans Mezunu
  6015
Maden ve Metal Sanayi sektöründe çalışanların cinsiyet dağılımları

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

 • Erkek
  70%
 • Kadın
  28%

Maden ve Metal Sanayi sektörü iş ilanlarında en çok yayınlanan pozisyonlar

Aşağıdaki bilgiler, şuanda çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir.

Top 5 Pozisyon
Satış Danışmanı296
Maden Mühendisi284
Satış ve Pazarlama Elemanı182
Grafik Tasarımcısı178
İç Mimar173

Maden ve Metal Sanayi sektöründeki diğer iş ilanları

Satış Pazarlama Temsilcisi
REİSOĞLU MERMER / EFESUS STONE
Afyon
Bugün
Seramik Mühendisi
REİSOĞLU MERMER / EFESUS STONE
Afyon
Bugün
Satış Pazarlama Sorumlusu
REİSOĞLU MERMER / EFESUS STONE
İstanbul Anadolu Yakası
Bugün
Talaşlı Üretim Sorumlusu-Tecrübeli Mühendis
ALPA DANIŞMANLIK İNSAN KAYNAKLARI ÖZEL İSTİHDAM ARACILIK HİZ.LTD.ŞTİ.
Eskişehir
Bugün
Temizlik ve Servis Elemanı
REİSOĞLU MERMER / EFESUS STONE
İstanbul Anadolu Yakası
Bugün