Maden Mühendisi

Erzurum
 • 10.11.2021
 • 0 - 50
 • 1221 Görüntüleme

İş Tanımı

Erzurum Aşkale’de bulunan fabrikamızda ve ocaklarımızda görevlendirilmek üzere deneyimli Maden Mühendisleri aranmaktadır.

Aranan Nitelikler

Firmamız fabrikasında/ocaklarında Maden Mühendisi olarak görev alabilecek;

 • Üniversitelerin Maden Mühendisliği bölümünden mezun,
 • Alanında 5 yıl deneyimli
 • Erzurum Aşkale’de çalışabilecek,
 • Daimi nezaretçilik yapabilecek,
 • Takım çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi arkadaşlar arıyoruz.

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

REİSOĞLU MERMER / EFESUS STONE
Türkiye
Bugün
Konya, Konya - Karatay, Türkiye
Dün
BENZER TÜM İLANLAR

Turkmag Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

-TÜRKMAG MADENCİLİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş. Cihan Şirketler Grubu’nun bir kuruluşu olan Turkmag Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1998 yılında Trabzon Sac Metal San.veTic.Ltd.Şti. ismiyle Trabzon’da kurulmuş ve daha sonra Trabzon Madencilik ve Metal San.Tic.A.Ş. olarak unvan ve nevi değişikliği yapılmıştır. 2011 yıl başı itibariyle de şirket merkezi Aşkale olmak üzere şirket ünvanı Turkmag Madencilik San.ve Tic.A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

-2006 yılında Erzurum’un Aşkale İlçesinde, Yurdumuzun en önemli yeraltı kaynaklarından manyezit ve kromit madenlerini değerlendirerek yurt ekonomisine kazandırmak üzere bir dizi tesis yatırımına başlanılmıştır.

-Kromit Cevheri Zenginleştirme Tesisi Ekim 2007’de, Sinter Manyezit Üretim Tesisi Aralık 2010’da üretimine başlamıştır.

-Ayrıca Diatomit ve Manganez maden sahalarına sahip olan şirket bu madenlerin değerlendirilmesi için gerekli tesis yatırımlarını yapmayı da planlamaktadır.

-Yapılan ve yapılması planlanan yatırımların hayata geçirilmesiyle, bölgede büyük bir sanayi kompleksi oluşacak,böylece yörenin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısının gelişmesine katkıda bulunulacaktır.

MİSYONUMUZ
 • Turkmag Madencilik ve ana kuruluşu olan Cihan Madencilik uzun yıllardır Ukrayna’dan demir-çelik ürünleri getirerek Türkiye’de pazarlamaktadırlar. Yapılan ve yapılması planlanan yatırımların hayata geçirilmesiyle, bölgede büyük bir sanayi kompleksi oluşacak,böylece yörenin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısının gelişmesine katkıda bulunulacaktır.

VİZYONUMUZ
 • Üretilecek sinter manyezitin en büyük pazarı bazik refrakter üretim endüstrisidir. Manyezit sektöründe, Çin halen Dünya’nın bir numaralı sinter manyezit üreticisidir. Ancak Çin refrakter üretiminde istenilen kalite seviyesini yakalayamamaktadır.Ülkemizde kaliteli sinter manyezit üretimi yapıldığında dünya pazarında belirleyici olmak mümkündür.Hedefimiz istenilen düzeyde kaliteli üretim yaparak siparişleri zamanında teslim etmektir.Böylece pazarda rekabet gücümüz de artacaktır.
 • Avrupa Birliği’ne girme sürecinde, AB ülkelerinin Ülkemizde yatırım yapma girişimleri giderek artmaktadır. Manyezit hammaddesi kaynağından yoksun ülkeler, Çin’deki değişim sonucu Dünyanın 4. büyük manyezit rezervine sahip Ülkemize alternatif olarak bakmaktadırlar. Önümüzdeki 10 yıl içersinde, Manyezit de Bor Minerali gibi Türkiye’nin stratejik bir hammaddesi olacak görünümündedir.
Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları