YBWEB02
Bu ilan yayından kaldırılmıştır.

Cast Sorumlusu

İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
  • 08.07.2017
  • 1000 den Fazla Aday Başvurdu
  • 14836 Görüntüleme

İş Tanımı

Merhaba Sayın Aday, Mayadroom Ajans 2000 yılında Mevlüt Dede Tarafından Kurulmuş ve Hakkaniyeti Önplanda Tutarak Kayıt Olmak isteyen Oyuncu Adaylarından Kayıt Ücreti Almayan Tek Kurumdur. Mayadroom Ajans 16 Yıldır Tv Sektörüne Yardımcı Oyuncu, Konuk Oyuncu, Ana Cast, Reklam Yüzü Cast Hizmetini Sağlayan Kuruluştur. Mayadroom Ajans Türkiye'de Her Sene Çekilen 35 Tv Dizisinin 30 una, En Kalibreli Sinema ve Reklam Filmlerine Tek Kurum Olarak Hizmet Sağlayan Kendi Alanın En Büyük Kurumudur. Mayadroom Ajans Mecidiyeköy Genel Merkezli Olup Ortaklar Caddesinde 7 Katlı Bir Cast Ofisine Sahip Levent'de Ayrıca Bir Ofisi Olan Kurum Genelinde 200 Personeline İstihdam Alanı Sağlamaktadır. Şimdide Size Kurumumuzun En Önemli Departmanı Olan Cast Sorumluluğu Departmanını Tanıtacağız.

CAST CALL CENTER

Cast sorumlusu; Reklam, sinema ve dizi filmlerinde oyuncu ve yardımcı oyuncu kadrosunu oluşturan adayların sunumunu yapmak ve reji ekibine sunmakla yükümlü olan orta düzey yöneticilik pozisyonudur. Bu mesleği üç temel başlık üzere değerlendirebiliriz.

Cast sorumlusunun gözü: Örneğin bir yönetmeni ele alacak olursak seyirciye yansıttığı sahneler kamera açısından yönetmenin gözüdür. Cast sorumlusu ise cast gözüne sahip olması gerekir ki istenilen role doğru adayı sunabilsin. Bu sonradan oluşacak bir meziyet değil biraz gözleme dayalı olan en temel özelliklerdendir. Örneğin profesör rolü için bir cast istendiğinde bahçevan tipinde bir adayı öneremeyiz. Çünkü bir profesör ile bahçevan tipoloji olarak aynı insan türü değildir. En azından sinemanın dilinde aynı değildir. İstenilen briefi doğru anlayıp doğru sunumu yapabilmek işimizin en önemli kısmıdır. Kişi iyi bir sinema izleyicisi olmasada bu ayrımı yapabiliyorsa cast sorumlusunun gözü o kişide mevcut demektir.


önemli boyutudur.

Organizasyon yeteneği: Hizmet sektöründe bir kurum olduğumuz için işimizin bir başka tarafıda organizasyondur. Cast sorumlusu birçok oyuncu ve oyuncu adayını tanır ve onları kusursuz bir şekilde organize eder. Örneğin çekilecek olan sahnenin uygunluğuna göre hazırlanacak oyuncu veya yardımcı oyuncu briefe uygun olmakla beraber kişi sayısı ne olursa olsun yapımcı firmaya hiçbir sorun aksettirmeden müthiş bir şekilde organize etmektir.

 

Belirtmiş olduğumuz özelliklerin hepsi mevcut olmasa bile genel olarak beklentimiz özgüveni sağlam, insan ilişkileri çok iyi olan hayat karşı pozitif bakabilen çalışma arkadaşlarıdır. Siz de kendinizi belirttiğimiz niteliklere uygun buluyorsmusunuz ?

 

 

Aranan Nitelikler

Cast Sorumluluğu Nitelikleri

1.Esnek Çalisma Saatleri
2.Gerektiginde Gece Gec Saatlere Kadar Calisma
3.Zamana Karsi Yarisma
4.Anlik Kaos Durumlarini Cozumleyebilme
5.Stres ve baskili kosullarda Yoneticilik Vasfini Kullanarak Calışma
6.Gorsel ve Anlik Hafizanin Kuvvetli Olmasi
7.Orta Duzey Ofis Programi Hakimiyeti
8.Uzun Sureli Telefon Konusmalari
9.İş Telefonunun Surekli Calmasi
10.Organizasyon Yeteneginin Olmasi
11.Her Kosulda Musteri Memnuniyeti Politikasini Uygulama
12.Genel Anlamda Pratik ve Hizli Olma (Pratik Zeka)
13.Gün icerisinde Gerektiginde 100 Lerce Castla Telefon Gorusmesi Yapma
14.ikna Kabiliyetinin Yuksek Olmasi
15.istikrarli Olmak
16.Sirket Politikamizin En Önemli Unsuru Olan Cast Sorumlusu hizmet verilen firma yetkilileri ve cast kadrosuyla mesafesini koruyabilen samimiyet ve ciddiyet arasındaki çizgiyi bilen yani çalıştığı firmayı nasıl temsil etmesi gerektiğini unutmayan organizasyon yeteneğine sahip, çalışkan, sabırlı, hoşgörülü erdemliğe Sahip orta düzey yöneticidir

 

 

 

Özet Bilgiler

  • PAYLAŞ

Benzer İş İlanları

İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası
Dün
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
20.10.2017
BENZER TÜM İLANLAR

MAYADROOM AJANS

Mayadroom Ajans: Tv sektöründe 14 yıldır faaliyet gösteren tüm ulusal kanallarda yayınlanan dizi , program , sinema ve reklam filmlerinde oyuncu ve yardımcı oyuncu hizmeti veren Ajansımız ; OHSAS 18001 ve ISO 9001
Kalite Yönetim Belgelerine Sahip İlk Oyuncu,
Model ve Hostes Ajansıdır

daha fazla
Firmanın Tüm İş İlanları
Firma skoru
İnceleme
%31
Değerlendirme
%11
Cevaplama
%0

Firmanın Diğer İlanları

MAYADROOM AJANS
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
Dün
İş Tanımı Merhaba Sayın Aday, Mayadroom Ajans 2000 yılında ...
MAYADROOM AJANS
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
20.10.2017
Kurumumuzda İstahdam Edilecek Tecrübeli Güvenlik E...
MAYADROOM AJANS
İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası
20.10.2017
Merhaba Sayın Aday, Mayadroom Ajans 2000 yılında Mevlüt...
FİRMANIN TÜM DİĞER İLANLARI