Güvenlik Amiri

 • 30.06.2021
 • 0 - 50
 • 1134 Görüntüleme

İş Tanımı

Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesi, Büyükkarıştıran beldesinde bulunan Pilsan Plastik ve Oyuncak San. A.Ş. Fabrikamızda istihdam edilmek üzere, belirtilen görev ve sorumlulukları yerine getirebilecek Güvenlik Amiri takım arkadaşı aramaktayız.

Genel Sorumluluklar

 • Güvenlik amiri; fabrika tesislerinin 7/24 esasına göre güvenlik vardiya ekibi tarafından güvenlik hizmetinin yerine getirilmesinden sorumludur; hem güvenlik hizmetlerini kesintisiz sürdürür, hem de güvenlik planlarının uygulanmasını sağlar.
 • Tüm fabrikanın güvenlik prosedürlerini hazırlar, personelin vardiya değişimi, güvenlik kontrol noktaları, devriye saatleri ve devriye güzergahlarını güvenlik amiri belirler, amirine onaylatır.
 • Tesislerin güvenlik açıklarını bularak gerekli iyileştirmeyi yapar, amirine rapor eder, bu sayede genel düzeni korur. Tüm güvenlik personelinin çalışma saatlerini ve vardiya değişim sırasını belirler.
 • Fabrikanın güvenlik tedbirlerini alırken, olası güvenlik risklerine karşı önlem alır.
 • Acil durumlarda ne tür bir güvenlik tedbirinin uygulanacağını belirleyip çalışanlar ile acil durum ve güvenlik tedbirleri tatbikatı yapar, alternatif reaksiyon planlarını çalışanlara öğretir.
 • Fabrikanın karşılaştığı tüm güvenlik ve yangın, can güvenliği ve emniyet kaza risklerini İSG uzmanı ile koordine halinde yürütmekten ve amirine rapor etmekten sorumludur.
 • Güvenlik tedbirlerinin belirlenen prosedür doğrultusunda uygulanıp uygulanmadığını kontrol eder.
 • Tüm güvenlik personelinin müşteri memnuniyeti ve müşteriyi elde tutma konusunda üstün ve ötesinde hizmetler sunulmasını sağlar.
 • Misafir, personel, ziyaretçi, sürücü ve yüklenicilerin giriş çıkış ve güvenlik kontrollerinin ve aramalarının yapılmasını sağlar.
 • Fabrikadan izinsiz ürün çıkarılmasının engeller.
 • Fabrika çalışanlarının yerleşik güvenlik prosedürlerine bağlı kalmalarını sağlamak için tüm departman müdürleriyle bağlantı kurar.
 • Ayrıca amiri tarafından verilecek sorumluluk sahasıyla ilgili diğer görevleri yerine getirir.

Özel Sorumluluklar
 • Güvenlik amirliği iş sürekliliği için gerekli olan teçhizatın teminini sağlar.
 • Gerekli hallerde resmi kolluk güçleri ile iletişim sağlar, gereken prosedürü yönetim ile koordine eder.
 • Görüntülü ve sesli güvenlik sistemleri ve altyapısının her gün kontrolünü ve çalışır halde olmasını sağlar..
 • Güvenlik ihlali yapıldığında ihlale neden olan durum ve personel hakkında amirine rapor verir ve soruşturma yürütür.

Aranan Nitelikler

Genel Nitelikler 

 • En az ön lisans (tercihen özel güvenlik ve koruma alanında) veya eşdeğer bir eğitimi bitirmiş olmak.
 • 5188 sayılı özel güvenlik kanununa hakim, özel güvenlik belgesine sahip olmak.
 • Kuvvetli iletişim kurabilme ve astlarını yetiştirme yeteneği.
 • Açık ve kesin prosedürler ve talimatlar yazabilme becerisi. İstenen sonuçlara ulaşmak için ikna edici bir şekilde kolaylaştırma/sunma ve etkili bir şekilde müzakere etme yeteneği.
 • Kısa sürede kaliteli işler üretirken baskı altında etkili bir şekilde çalışabilme ve zamanı yönetme becerisi.
 • Sorunlara becerikli ve etkili çözümler geliştirme, ekibi performans hedeflerine ve beklentilerine odaklama, metrikleri takip etme ve performansı ölçme ve riski azaltmak ve performansı yeniden yönlendirmek için sorunlara erken müdahale etme becerisi.
 • Kişisel bilgisayarları ve yazılım paketlerini kullanma deneyimi ile son kullanıcı düzeyinde bilgi sistemleri bilgisi.

Özel Nitelikler

 • Özel güvenlik alanında en az 6 yıl tecrübeli olmak.
Kişisel Özelikler

Olumlu tutum ve işbirliği ruhu ile dürüstlüğe sahip olmak; belirlenen hedeflere doğru birlikte çalışan ekipleri yönetme yeteneği.
Tüm paydaşlarla tamamlayıcı kişilerarası ilişkiler kurmak, işbirliği ruhu oluşturmak için etkili iletişim becerileri ile birlikte tutku ve motivasyona sahip olmak.
Gelişmekte olan gereksinimlere esnek/uyumlu kalırken, zorluklar/çatışmalar karşısında sakin kalmak için duygusal zekaya/öz kontrole sahip olmak.
Sabır ve stresli durumlarda sakin kalma yeteneği.
Eleştiriyi kabul etme ve baskı altında iyi çalışma yeteneği.
Liderlik özelliklerine sahip olmak.
Tüm çalışanların, Pilsan Plastik ve Oyuncak San. A.Ş. davranış kurallarına uygun olarak hareket etmesi ve dolayısıyla dürüstlük, güvenilirlik, sadakat, hesap verebilirlik ve profesyonellik gibi temel değerleri sergilemesi

Özet Bilgiler

Benzer İlanlar

PİLSAN PLASTİK VE OYUNCAK SAN. A.Ş.
Kırklareli - Lüleburgaz
Son 1 Ay
BENZER TÜM İLANLAR

PİLSAN PLASTİK VE OYUNCAK SAN. A.Ş.

Pilsan Plastik Ve Oyuncak San. A.Ş.

-Hikâyemiz 1940’lı yıllarda başladı. Taş plak dinlemenin, haberleri ajanstan takip etmenin ve tahsil için Avrupa’ya gitmenin moda olduğu zamanlardı... Dönemin zorlu koşullarına rağmen, kurucumuz Yakup Çetinalp oyuncakları o kadar seviyordu ki, çalıştığı sektörü değiştirip oyuncak dünyasına adım attı. İyi ki de attı, bakın sonrasında olaylar nasıl gelişti…

-Yakup Çetinalp kurşun askerleri üretmeye başladığında el ile baskı yapılan makineler kullanıyordu, toplam üretim yaptığı alan ise 40m² ile sınırlıydı ve Türkiye’de oyuncak sektörü yok denecek durumdaydı. Oğlu Hasan Faruk Çetinalp de altı yaşında babasına katıldı ve birlikte Anadolu’yu gezerek bu küçük atölyede ürettikleri kurşun askerleri sattılar. Üstelik daha pazarlama teknikleri icat edilmemişti ve tanıtımlarını yapabilecek ajansların kurulmasına onlarca yıl vardı. Unutmadan, o dönem Pilsan’ın adı Afacan Oyuncak’tı ve logosu başına şapka yerine tava geçirmiş, çilli, afacan bir çocuktu.

-Zamanla kurşun askerler yerini plastik askerlere bıraktı. Baba oğul yaratıcılıklarını kullandılar ve sektörün belki de ilk çekilişle pazarlama yöntemini uyguladılar, kurşun askerleri ‘niyet’ kâğıtlarına sardılar ve insanlara hediye kazanmanın heyecanını yaşatıp oyuncak sattılar. Bunun 1940’lı yıllarda yapıldığını hayal edin… Gerçek bir pazarlama başarısı! Zaman değişti, taş plaklar yerini dijitale bıraktı, haberler ajanslardan değil sosyal medyadan takip edilir oldu. Elbette biz de değiştik, geliştik ve zamanı yakaladık. Bugün Hasan Faruk Çetinalp öncülüğünde, 85.000 m²lik kapalı alanda, son teknoloji makinelerle üretim yapıyoruz.

-Kurşun askerlerle başlayan yolculuğumuz, her yaş grubundan çocuğa hitap eden, yüzlerce çeşit ürünle devam ediyor. Sadece çocuklar mı? Yaşı kaç olursa olsun, içindeki çocuğu kaybetmeyen herkese göre bir oyuncağımız var. Dönemin efsaneleri arasına giren Kuzey Kalesi, hemen her çocuğun rüyası akülü arabalar ya da sevimli bir kaydırak… Çocukları seviyoruz ve oyuncaklarımız rengârenk olsa da, hayatın gerçek renklerinin onlar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle tüm ürünlerimiz profesyonel ekibimiz tarafından, titizlikle tasarlanıyor ve çocuk sağlığına, gelişimine uygun şekilde üretiliyor. Amacımız sadece çocukları eğlendirmek değil, onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak.

-Hikâyemiz burada bitmedi; biz İstanbul – Silahtar’daki 40m² atölyeye sığmadık, önce Türkiye’ye, sonra da dünyaya açıldık. Kim bilir, belki de çocuğunuzun elinden düşürmediği Pilsan oyuncağın aynısı, dünyanın öbür ucundaki başka bir çocuğun en iyi oyun arkadaşıdır… Yolculuğumuz burada bitmedi elbette; hala aynı heyecanla çalışıyoruz ve hedefimiz kimsenin yapmadığı oyuncakları üreterek hayatlarınızda güzel izler bırakmaya devam etmek. Bu keyifli yolda sizi de yanımızda görmekten çok memnunuz.

 • Misyonumuz;
-Çocukları seviyoruz ve oyuncaklarımız rengârenk olsa da hayatın gerçek renklerinin onlar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle tüm ürünlerimiz profesyonel ekibimiz tarafından, titizlikle tasarlanıyor ve çocuk sağlığına, gelişimine uygun şekilde üretiliyor. Amacımız sadece çocukları eğlendirmek değil, onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak. Çevreye saygılı, yenilikçi, modern üretim anlayışımızla ve birbirinden eğlenceli ürünlerimizle dünyadaki her çocuğun hayatına dokunmak istiyoruz.
 • Vizyonumuz ;
-Sağlıklı ham maddeden üretilen, kaliteli ve eğlenceli oyuncaklara ulaşmanın her çocuğun hakkı olduğunu düşünüyoruz ve teknolojiyi hayal gücüyle birleştirip, her yıl oyuncaklarımızı dünya çapında daha fazla çocuğa ulaştırarak sektöre öncülük ediyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak, ülkemizde edindiğimiz sektör liderliğini dünya çapında yakalamak istiyoruz.

Ramada by Wyndham Beylikdüzü

-Yeni mekânlar, yeni insanlar, yeni deneyimler… Seyahat etmek güzeldir, özellikle de gittiğiniz yerde evinizin sıcaklığını bulabileceğiniz bir adresiniz varsa… Dünyanın en büyük otel grubu Wyndham Hotel Group’a bağlı olan Ramada Beylikdüzü Otel olarak misyonumuz, konforunuzdan ödün vermeden evinizde hissetmenizi sağlamak.

Ramada Beylikdüzü Otel’de Yaşam;

-Ramada Beylikdüzü Otel 43 Deluxe King, 63 Deluxe Twin, 7 Deluxe Sea View, 6 Deluxe with Balcony ve 1 engelli odası olmak üzere toplam 120 oda ile hizmet vermektedir. Tüm odalarımız misafirlerimizin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Odanızdan çıktığınızda sizi Ramada Restoran’ın muhteşem açık büfe kahvaltısı karşılıyor ve güne zinde başlamanız için birbirinden leziz seçenekler sunuyor. Günün devamında ihtiyaçlarınız doğrultusunda SPA, sauna gibi kişisel bakım seçeneklerini değerlendirebilir, çalışmak isterseniz tecrübeli ekibimizin desteğiyle, her türlü ekipmanı sunduğumuz toplantı salonlarımızı kullanabilirsiniz.

Kolay Ulaşım;

-Ramada Beylikdüzü Otel havaalanına, fuar ve kongre merkezlerine, toplu taşıma duraklarına yakın konumu ile iş seyahati için İstanbul’a gelen konuklarına ulaşım kolaylığı sağlıyor. Planlarınızı ertelemek zorunda kalmadan her yere yetişebilirsiniz!

İstanbul’u Keşfedin;

-Ülkenin kültür ve etkinlik başkenti olan İstanbul’da yılın her dönemi ilginizi çekecek bir konser bulabilir ya da kendinizi ödüllendirerek bu benzersiz şehri keşfe çıkabilirsiniz. Ziyaretleriniz boyunca sizi ağırlamaktan keyif duyuyoruz…

Haberdar Olun;

-Web sitemizi takip ederek ya da elektronik bültenimize abone olarak İstanbul’daki önemli etkinlikleri, fuarları ve organizasyonları takip edebilir; vereceğimiz ipuçları sayesinde seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları