MUHASEBE SORUMLUSU

 • 11.07.2023
 • 50 - 100

İş Tanımı

1992 yılından beri Türk Eğitim Sistemine yaptığı katkılarla tanınan, birçok yeniliğe imza atan, öncü ve özgün çalışmalarıyla adından söz ettiren, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 400’ü aşkın eğitim kurumuna sahip Sınav Eğitim Kurumlarının OSTİM GENEL MERKEZİN'de çalışmak üzere aşağıdaki özelliklere sahip eğitim gönüllüsü "MUHASEBE SORUMLUSU" alınacaktır. Adaylar ön görüşme sonrasında Ostim Merkezde görevlendirilecektir.


 • Muhasebe kayıtlarını kanun ve mevzuata uygun olarak zamanında tutulmasını sağlamak,
 • Aysonu maaş ödemelerinin ve bodroların yapılması
 • Günlük kasa ve banka kontrollerini sağlamak,
 • Günlük nakit akış için finans raporlarını hazırlamak,
 • Alınan verilen çek senet ve muhasebe kayıtlarının takibini yapmak,
 • Cari hesap ve diğer ödemelerin takibini yapmak , ödeme talimatlarını hazırlamak,
 • Genel muhasebe işlemleri ile ilgili sevk ve idareyi sağlamak,
 • Vergi ve yasal yükümlülüklerin eksiksiz ve zamanında yerine getirilmesi,
 • Tüm muhasebe ve finans süreçlerini yürütmek,
 • Sigorta işlemlerinin takip ve kontrolü yapılması
 • Cari hesapların kontrolü, mutabakatların yapılması
 • Dönem sonu işlemlerinin takibi ve kayıtların oluşturulması
 • Üst yönetime gerekli raporlamaların yapılması                                                                                                                           

Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye ve benzeri bölümlerinden mezun,
 • Alanında en az 4 yıl deneyimi olan,
 • Tek düzen hesap planına ve mali mevzuata hakim,
 • Zirve, Eta muhasebe programını iyi düzeyde kullanabilen,
 • Ms Ofis programlarını iyi düzeyde kullanabilen,
 • Yazılı ve sözlü iletişim yeteneği gelişmiş,
 • Raporlama ve sunum becerisine sahip,
 • Analitik düşünce gücü yüksek,
 • Detaylara özen gösteren ve çözüm odaklı,
 • İş motivasyonu yüksek,

Özet Bilgiler

SINAV EĞİTİM KURUMLARI Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili mevzuat ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan faaliyetlerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizin işlenmesi, saklanması ve aktarılması ile ilgili veri sahiplerini aydınlatmak amacıyla işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni’ni......
Devamını Oku...

Benzer İlanlar

Calmio Süt Gıda Tarım İnşaat ve Enerji San. Tic. A.Ş
Ankara - Yenimahalle
Son 1 Hafta
Sınav Koleji
Ankara - Çankaya
Son 1 Ay
Bilfen Eğitim Kurumları A.Ş
Ankara
25.02.2023
Nesibe Aydın Eğitim Kurumları
Ankara
Bugün
BAŞVUR
British Town Dil Okulları
Ankara
Bugün
Kampüs Eğitim Kurumları
Ankara - Yenimahalle
Bugün
BAŞVUR
PURSAKLAR SINAV LİSESİ
Ankara - Pursaklar
Son 1 Ay
BAŞVUR
ATAEL KOLEJİ
Ankara - Yenimahalle
Son 1 Ay
BAŞVUR
Sınav Koleji
Ankara - Çankaya
Son 1 Ay
Bahçeşehir Koleji Dr.Burhan KARA Kampüsü
Ankara - Etimesgut
Son 1 Ay
BAŞVUR
BENZER TÜM İLANLAR

SINAV EĞİTİM KURUMLARI

1992'DEN BUGÜNE

Sınav Eğitim Kurumları, 1992 yılında bir aile şirketi olarak 50 metrekarelik bir mekan, 5 çalışan ve kısıtlı sermayeyle kuruldu. Mekan küçük, imkanlar sınırlı ama hedef büyüktü. Küçük bir adımla başlayan enerji, gün geldi ülkeyi saran bir sinerjiye dönüştü. O günün 50 metrekaresi bugün 500 bin metrekarelik kapalı alana, 5 personeli ise 10 bini aşkın çalışana ulaştı. Ciddi bir gelecek tasarımının, geniş ölçekli bir vizyonun bütün kararlara ve çalışmalara eşlik ettiği bu süreçte yayınları, dershaneleri, kursları, okulları ile Türkiye'nin en büyük eğitim zincirine dönüştü. 

KOLLEKTİF AKLIN ÜRÜNÜ

İlk kez Ankara'da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelmiştir.. Sınav Eğitim Kurumları, öylesine kurulmuş bir işletme değildir. Felsefesi, hedefleri, ismi, renkleri, sloganları, amblemi, reklamı, tanıtımı, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, danışılmış, sorulmuş; kısaca kolektif bir aklın ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

“İLK"LERİN KURUMU

Sınav Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık yayınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda pek çok yeniliğe imza atmıştır. Soru ağırlıklı bol testli dergiler, kitap ekleri, dershaneciliği eksen alan dergicilik gibi birçok ilk Sınav Eğitim Kurumları ile başlamıştır. Hepsinden önemlisi, birbirinin karşıtı olarak sunulan "dergi ve dershane birlikteliği"nin temeli Sınav Eğitim Kurumları ile atılmıştır. Okullaşma sürecini de başarıyla yürüten Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve kolejleri ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturmuştur. Ayrıca dershanecilikteki deneyim ve birikimini son dönemde açılan Sınav Kurs ve Sınav Etüt merkezlerine taşımaktadır. Bugüne baktığımızda kolejleri, dershaneden dönüşen okulları, Sınav Kurs ve Etüt Eğitim Merkezleri ile 400'e yakın şubesi ve binlerce çalışanı bulunan Türkiye'nin yaygınlığı en yüksek, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları; yayıncılıkta olduğu gibi kolej, okul, kurs ve etüt merkezlerinde de çıtayı hep yüksek tutmuştur.! Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan kurumlarıyla her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır. Sınav Eğitim Kurumları, abonelik sistemiyle de yüz binlerce kişiye ulaşmaktadır. ülke genelindeki dağıtım ağı ve yüzlerce bayisiyle dershane öğrencisi olmayan binlerce gencimizin sınavlara hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.  

SEKTÖRDE ÖRNEK ALINAN MODEL

Sınav Eğitim Kurumları hep farklı olmuştur . Dershanecilik döneminde açıldığı birçok yerde dershaneciliğin standardı değişmiştir. Kurum tabelaları, bina cepheleri, sınıf tasarımları, ders programları, işletme anlayışı sektörde model olarak alınmıştır. Ulusal bir marka olma yolunda hızla ilerlerken hiçbir şekilde kavgaya ve çatışmaya girmemiş, asla yıkıcı bir rekabet anlayışı gütmemiş, başarısını, başkalarının başarısızlığıyla ölçmemiştir. Yayınları ve eğitim kurumlarıyla ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye'ye seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 25. yılında 25 yıllık eğitim deneyim ve birikimini aktarmak üzere okullaşma sürecini de başarıyla sürdürmektedir..
Daha Fazla Firmanın Diğer İlanları
Firmanın Tüm İş İlanları